Close

Strona 270 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1702202602682692702712722803203707701270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 691 do 2 700 z 19131
  1. #2691

    Domyślnie

    Może powinienem otworzyć wypożyczalnię?

  2. #2692

    Domyślnie

    Zapisz mnie do kolejki.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  3. #2693

  4. #2694

    Domyślnie

    Całkiem na poważnie rozważam chęć posiadania standardowego, jasnego szkła o wreszcie naprawdę dobrej jakości obrazowania i z dobrze działającym AFem.
    Howgh.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #2695

    Domyślnie

    Z tym AF to tak różowo nie jest. Taki 70-200G jest o niebo celniejszy... 55-tka ma problem szczególnie z takimi "obiektami", jak twarz ludzka (zresztą nie jest to jedyny obiektyw, który średnio sobie z tym radzi). Oczywiście można używać wykrywania twarzy i Eye AF i wtedy jest lepiej, ale nie zawsze się da i nie zawsze ma się te funkcje włączone.
    Żeby nie było - to nie są jakieś fatalne pomyłki i część z nich na pewno popełnia operator. A jak już się trafi z ostrością, to jest miodzio

    f/2

  6. #2696

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michel71 Zobacz posta
    Żeby nie było - to nie są jakieś fatalne pomyłki i część z nich na pewno popełnia operator. A jak już się trafi z ostrością, to jest miodzio
    Pod względem AFu bezlusterkowce bardzo szybko się rozwijają.
    Pamiętam kiedyś miałem jednego z pierwszych NEXów z 50mm 1.8.
    Często totalnie pudłował, AF np. prawie "nie dostrzegał" mojego ulubionego psiaka.
    Gdy później kupiłem A6000 to obiektyw okazał się bardzo celny w tych samych warunkach.
    Szkoda, że żaden portal fotograficzny nie testuje porządnie AFu.

  7. #2697

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michel71 Zobacz posta
    Z tym AF to tak różowo nie jest. Taki 70-200G jest o niebo celniejszy... 55-tka ma problem szczególnie z takimi "obiektami", jak twarz ludzka (zresztą nie jest to jedyny obiektyw, który średnio sobie z tym radzi). Oczywiście można używać wykrywania twarzy i Eye AF i wtedy jest lepiej, ale nie zawsze się da i nie zawsze ma się te funkcje włączone.
    Żeby nie było - to nie są jakieś fatalne pomyłki i część z nich na pewno popełnia operator. A jak już się trafi z ostrością, to jest miodzio
    Na mojej A7s 55 jest praktycznie bezbłędna, zawsze celnie i w punkt no chyba, że z mojej winy (korzystam tylko z małego i średniego punktu centralnego)

    Jak sprzedawałem 24-70 znajomemu, który właśnie kupił A7 II to miałem trochę czasu na porównanie prędkości focusa.
    Jak dla mnie prędkość w dobrym oświetleniu porównywalna, w pomieszczeniach powyżej iso 1600 różnica była już spora na korzyść A7s.


    Pozdrawiam,
    Michal
    Ostatnio edytowane przez Mkei ; 17-07-2015 o 11:46

  8. #2698

    Domyślnie

    A7s nie ma zdaje się hybrydowego AF.

  9. #2699

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mkei Zobacz posta
    Jak dla mnie prędkość w dobrym oświetleniu porównywalna, w pomieszczeniach powyżej iso 1600 różnica była już spora na korzyść A7s.
    W ciemniejszych warunkach hybrydowy się wyłącza w A7 II.
    A A7s ma mniej szumów więc łatwiej mu ustawić ostrość.

  10. #2700

    Domyślnie

    A7s ma 25 pól focusa.

    Cytat Zamieszczone przez tomek67 Zobacz posta
    W ciemniejszych warunkach hybrydowy się wyłącza w A7 II.
    A A7s ma mniej szumów więc łatwiej mu ustawić ostrość.
    Tak też może być, najlepiej chyba jednak porównać oba aparaty z tymi samymi obiektywami w tym samym czasie (porównanie robiłem tylko na 24-70 zmieniając obiektyw).
    Np. 35 2.8 nie jest już tak szybka jak 55, ale według mnie ten obiektyw tak ma (bardzo delikatnie przejeżdża i wraca do celu).

    Porównując a7s do pierwszej A7 różnica w prędkości i celności jest dla mnie spora.

Strona 270 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1702202602682692702712722803203707701270 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •