Close

Strona 18 z 1914 PierwszyPierwszy ... 8161718192028681185181018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 19131
  1. #171

    Domyślnie

    O widzisz, ja byłem przekonany, że to CZ. Wycofuję się więc.

  2. #172

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin.l Zobacz posta
    Nie do końca Maćku. Fioletowe brzegi wykazywał CV 25/4 (i to bardzo znaczne w połączeniu z mega winietą). Co do CZ od Contaxa to IMHO działają rewelacyjnie - sam byłem zdziwiony jak zobaczyłem inne sample w sieci - u mnie na np. Biogonie 28 nie było takiego efektu (inna sprawa, że jakoś specjalnie motywów uwydatniających ten efekt nie robiłem). Nawet zadałem pytanie Philipowi z flickra czy przypadkiem baffli z tyłu obiektywu nie usunął. Bo one lekko dotykają ranki matrycy w Nexie5 i może niektórzy je usuwali. W A7r nie było z tym problemu. Jakby ktoś chciał kilka sampli obejrzeć to na KKMie w wątku o a7 i a7r jest link do plików...

    BTW - Molde i okolice bardzo zacne - spędziłem tam ponad tydzień w tym roku.
    Czyli rozumiem, ze zarowno Planar 45 jak i Sonnar 90 dzialaja bez problemow, opinie na temat Biogona 28 sa mieszane, a czy ktos widzial gdzies sample z Biogona 21?

    PS: a gdzie dokladnie byles? W samym Molde?
    Canon

  3. #173

    Domyślnie

    O jakość obrazka nie ma się co bać: <<klik>>

  4. #174

    Domyślnie

    A7 + 28-70mm, prosto z puszki. Balans bieli na cienie + kompensacja lekko na plus.
    to be a rock and not to roll

  5. #175

  6. #176

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tilt Zobacz posta
    Czyli rozumiem, ze zarowno Planar 45 jak i Sonnar 90 dzialaja bez problemow, opinie na temat Biogona 28 sa mieszane, a czy ktos widzial gdzies sample z Biogona 21?

    PS: a gdzie dokladnie byles? W samym Molde?
    Dokładnie to w Eidsbygda - kamping Saltkjelsnes - starałem się znaleźć coś co pozwoli mi na wypady wookoło - Alesund, Molde, Atlantic road, Geiranger, Droga Trolli, Eikesdal ...
    na gościnnych występach

  7. #177

    Domyślnie

    Może ktoś w końcu zapnie pod to jakieś porządne szkło (Summilux 35 lub 50) i sprawdzi ostrość na brzegach Te mikrosoczewki są w końcu w 7r tylko czy w obydwu ?
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #178

  9. #179

    Domyślnie

    O, zaraz przejrzę i napiszę co myślę
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #180

    Domyślnie

    Już po pierwszych samplach widać, że te mikrosoczewki albo nie działają tak, jak sądziłem, albo ich w A7 nie ma. Summilux po brzegach jest rozjechany właściwie dopiero na f/11 jest ostro. Na M9 są ostre brzegi właściwie od pełnej dziury.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 18 z 1914 PierwszyPierwszy ... 8161718192028681185181018 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •