Close

Strona 1402 z 1914 PierwszyPierwszy ... 402902130213521392140014011402140314041412145215021902 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 011 do 14 020 z 19131
  1. #14011

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    ...może ktoś zna jakieś naprawdę szybkie?
    Mitakon speedmaster.

  2. #14012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dannywrocek Zobacz posta
    @nordwind: masz 28 mm od Sony? I jak się ten obiektyw spisuje? Zacząłem go rozważać jako "zastępnik" kita i coś pomiędzy 24 a 35.
    Być może trafiłem na felerny egzemplarz, ale 28 2.0 na wówczas moim A7R2 nie spisywał się zbyt dobrze. Optycznie tylko centrum było w miarę ostre po przymknięciu do 2.8, rogi od F8 wyglądały znośnie, ale taki 24-105 F4 już od pełnej dziury był ostrzejszy w każdym miejscu w kadrze. Generalnie dla mnie to szkło jest słabe. Być może na mniej wymagającej matrycy wygląda to lepiej.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  3. #14013

    Domyślnie

    Dla mnie 28/2 to bardzo udany obiektyw. Wadę ma tylko jedną, ogólnie znaną i jeśli ktoś potrafi z tym żyć to jest to jedna z najlepszych opcji w kategorii jakość/cena. Od Sony.

  4. #14014

    Domyślnie

    Mitakon Speedmaster - w tym przypadku niezupełnie otake szybkość mnie się rozchodziło.
    Sonnara 55 miałem, ale jeszcze na A7II. Fakt, był w miarę szybki, ale obrazkiem swym namówił mnie w końcu do sprzedaży...
    Chyba trzeba będzie lustrzankę kupić.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #14015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    No właśnie. I w dwóch systemach, które podałeś za wzór, do spółki jest jedno fajne, w miarę lekkie i stosunkowo tanie szkło
    Canon ma dwa, Nikon ma jedno (mówię o starych, przez adapter), plus te nowe. Na razie wystarczy.
    Sony nie ma żadnego.

    Sony cały czas wydaje się nie rozumieć idei "aparatu systemowego" i mentalnie tkwi w epoce kompaktów z niewymiennymi obiektywami i wbudowaną lampą błyskową, gdzie raz wyprodukowany aparat jest "systemem zamkniętym samym w sobie".
    Sony wydaje się nie rozumieć tego, że bardzo wielu nabywców przyciąga do systemu nie sam korpus aparatu, tylko to, co można do niego dokupić po to, żeby sfotografować to, co się chce, tak jak się chce. Tymczasem Sony, od momentu gdy zaczęło produkować aparaty z wymiennymi obiektywami (lustrzanki po Minolcie), wypuściło niezliczoną liczbę korpusów, które często prawie niczym się nie różniły, a do nich nie wyprodukowało prawie żadnych dodatków.

    Otwórz sobie dowolny prospekt Canona i Nikona (czy starej Minolty, Olympusa czy Pentaxa) na stronie z dostępnymi akcesoriami. Albo specjalny prospekt akcesoriów. I porównaj z tym, co można dokupić do Sony.
    Na początku lat 80. Nikon wydawał kilka oddzielnych prospektów z akcesoriami - były oddzielne prospekty z obiektywami Nikkor, oddzielne z Nikon Series E, oddzielne z lampami błyskowymi, z akcesoriami do zdjęć z bliska, i oddzielny z pozostałymi akcesoriami (filtry, futerały, osłony, itp.). Łącznie było sporo fajnej lektury i obrazków do oglądania.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 18-09-2018 o 21:12
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  6. #14016
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przelotka do Nikona Z też nie działa z hybrydowym więc i tam teoretycznie najlepiej sprawdzą się szkła z mocowaniem Z.
    Czy mozesz rozwinac ta wypowiedz ? Czy mam to rozumiec tak ze Nikon Z6/7 z adapterem FTZ i w polaczeniu z obiektywami Nikon F AF-S nie bedzie dzialal AF w trybie hybrydowym ? Czyli tylko po kontrascie ? Bez czujnikow fazy na matrycy ?

  7. #14017

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Canon ma dwa, Nikon ma jedno (mówię o starych, przez adapter), plus te nowe. Na razie wystarczy.
    Sony nie ma żadnego...
    Ale o czym Ty piszesz, bo ja pisałem o szkłach systemowych? W Nikonie jest drogi pół-ogór, którego i tak bym nie kupił a w Canonie jest fajny 35 macro. I, według mnie, jest to jedyne fajne, rozsądne cenowo szkło z obu systemów bezlusterkowych. I o tym szkle pisałem. Inne opcje w obu systemach są gigantyczne, drogie albo nijakie. Dla Ciebie to może wystarczy, mnie niestety taki system nie rajcuje

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Czy mozesz rozwinac ta wypowiedz ? Czy mam to rozumiec tak ze Nikon Z6/7 z adapterem FTZ i w polaczeniu z obiektywami Nikon F AF-S nie bedzie dzialal AF w trybie hybrydowym ? Czyli tylko po kontrascie ? Bez czujnikow fazy na matrycy ?
    Odwrotnie. Ze szkłami F przez przelotkę działają czujniki PDAF, ale nie ma "podostrzania" kontrastem. Różnica polega, chyba, na tym, że przez przelotkę Sigmy, jak rozumiem można wybrać jedną z opcji, a w Nikonie takiego wyboru nie ma. Czyli prawdopodobnie działa to tak jak w lustrzankach, aparat ostrzy fazą i na tym poprzestaje.

  8. #14018

    Domyślnie

    Wiadomość ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02028.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	1,88 MB
ID:	14153

  9. #14019

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Mitakon Speedmaster - w tym przypadku niezupełnie otake szybkość mnie się rozchodziło...
    Trudno Ci dogodzić. Kup Canona.

  10. #14020
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Odwrotnie. Ze szkłami F przez przelotkę działają czujniki PDAF, ale nie ma "podostrzania" kontrastem. Różnica polega, chyba, na tym, że przez przelotkę Sigmy, jak rozumiem można wybrać jedną z opcji, a w Nikonie takiego wyboru nie ma. Czyli prawdopodobnie działa to tak jak w lustrzankach, aparat ostrzy fazą i na tym poprzestaje.
    Dziekuje za szybka odpowiedz. Tak z ciekawosci skad masz te info ? Ja nie zaglebialem sie dokladnie w te rozwiazania a teraz zmartwila mnie ta informacja. Ciekawe jak wplywa to na szybkosc i celnosc AF.

Strona 1402 z 1914 PierwszyPierwszy ... 402902130213521392140014011402140314041412145215021902 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •