Close

Strona 1312 z 1914 PierwszyPierwszy ... 312812121212621302131013111312131313141322136214121812 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 111 do 13 120 z 19131
  1. #13111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Czas przyjdzie gdy obecne lustrzane dinozaury wymrą.
    Pewnie tak. Wystarczy wprowadzić matrycę FF 8K, szybką migawkę bez efektu rolling shutter, kilka bajerów rodem z Panasonika i w zasadzie pozamiatane. Trzeba jedynie sporej mocy obliczeniowej i energii na to.

  2. #13112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    I dlatego nadal twierdzę, że Sony to ciągle jednak firma od telewizorów. Ich sprzęt foto jest coraz lepszy, ale doświadczenia w konstruowaniu sprzętu fotograficznego, z uwzględnieniem wymogów i potrzeb, ciągle Sonemu brakuje.
    Żeby nie było, to moje zdanie o "moim" Samsungu jest bardzo podobne. To też nie jest firma fotograficzna, i ich aparaty miały sporo wpadek, choć stopniowo robiły się coraz lepsze.
    Dzisiaj obiektywy większość producentów tak wyglądają. EL Canona też są plastikowe np. taki 24-70 ma nawet korpus z tworzywa.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #13113

    Domyślnie

    No tak, ale są różnej wytrzymałości tworzywa, a określone obciążone elementy mogą być np. grubsze, mocniejsze. Projektując taki obiektyw trzeba się liczyć z mogącymi wystąpić obciążeniami.

    Jeśli półtorakilowy blok szkła w kilku tubusach trzyma się na dwóch cienkich występach plastiku i dwóch śrubkach, to nie jest dobra konstrukcja.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 02-08-2018 o 08:36

  4. #13114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pewnie tak. Wystarczy wprowadzić matrycę FF 8K, szybką migawkę bez efektu rolling shutter, kilka bajerów rodem z Panasonika i w zasadzie pozamiatane. Trzeba jedynie sporej mocy obliczeniowej i energii na to.
    A to wszystko załatwia bylelustro bez zbędnej mocy obliczeniowej i zużycia energii.

  5. #13115

    Domyślnie

    Ano właśnie. To, co w bezlusterkowcu wymaga wielkiej gimnastyki inżynierskiej (płynne wyświetlanie obrazu w wizjerze bez opóźnień i sprawny AF), brak opóźnień przy uruchamianiu czy wyzwoleniu, załatwia byle lustrzanka bez wielkich problemów.

  6. #13116

    Domyślnie

    Ja miałem jakieś amatorskie czyli właśnie takie, które doskonale pasują do określenia "byle lustrzanka" i ciężko mi się zgodzić z tym, że AF był aż taki sprawny. To znaczy działał, ale miał zbyt wiele ograniczeń więc i ciężko mi się nim aż tak zachwycać. Sprawny to on był na środkowym punkcie i tak mi się to wryło w pamięć, że do dziś używam tylko centralnego Inna sprawa, że w pierwszym A7 zmiana punktu AF jest tak pomyślana, że nie da się tego używać.

  7. #13117

    Domyślnie

    Ja wychowałem się na aparacie z dalmierzem (w oczywisty sposób w centrum kadru), potem lustrzance z mikrorastrem albo klinami i mikrorastrem w centrum matówki, potem stosunkowo wczesnych AF, które miały jeden punkt detekcji ostrości w centrum kadru, dlatego w zasadzie, z przyzwyczajenia, nie korzystam z innych punktów ostrzenia, niż centralny.

    Poza tym, faktycznie stwierdziłem, że większość aparatów słabiej sobie radzi z punktami niecentralnymi, im dalej od centrum tym gorzej, ale moim zdaniem bierze się to z tego, że ostrzenie obiektywem zmienia także skalę odwzorowania obrazu. Obraz obiektu, umieszczonego poza centrum, przy zmianie ostrości zmienia też swą wielkość i położenie na matówce i schodzi przy tym z obszaru detekcji ostrości. To może powodować, że detekcja ostrości w punktach poza centrum jest coraz słabsza, im bliżej krawędzi.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  8. #13118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Pewnie tak. Wystarczy wprowadzić matrycę FF 8K, szybką migawkę bez efektu rolling shutter, kilka bajerów rodem z Panasonika i w zasadzie pozamiatane. Trzeba jedynie sporej mocy obliczeniowej i energii na to.
    FF, który nie ma black outu oraz rolling shutte już jest - A9. Oczywiście przytoczone tutaj wcześniej "testy" tego pro można rozbić o kant d... Testowanie A9 z LAEA 4, który to ma własny układ AF (bodajże jest on podobny do amatorskiego a77), który całkoiwicie ignoruje to co ta pucha ma do zaoferowania i podpięcie tego do obiektywu z systemu A i na tej podstawie wydawanie opinii jes śmieszne. W ten sposób to wszystko można udowodnić. Swoją drogą dobrze, że nie wziął jakiegoś manualnego szkła i nie marudził na układ AF
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  9. #13119

    Domyślnie

    Sony FE 70-200mm f/4 G OSS vs nowy Canon 70-200mm f/4 IS II https://www.lensrentals.com/blog/201...00mm-f4-is-ii/

  10. #13120

    Domyślnie

    Canon 70-200/4 w wersji IS II + adapter, to już drożej niż natywne Sony FE 70-200/4....
    Wolałbym "łamiące się" w pół Sony

Strona 1312 z 1914 PierwszyPierwszy ... 312812121212621302131013111312131313141322136214121812 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •