Close

Strona 1304 z 1914 PierwszyPierwszy ... 304804120412541294130213031304130513061314135414041804 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 13 031 do 13 040 z 19131
  1. #13031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jak ktoś woli taskać zooma i robić 19 zdjęć z jednego miejsca na różnych ogniskowych to jego sprawa
    Fotografuję często w mieście i w wielu przypadkach ze stałką żeby uzyskać najlepszy kadr to trzeba stanąć na środku ulicy czy skrzyżowania. Trudno fotografując np. moście i stojąc przy barierce podejść dwa krok do przodu bo brakuje ogniskowej Stałki może i są dobre ale nie do wszystkiego.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 30-07-2018 o 12:31
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  2. #13032

    Domyślnie

    Dwie "modelki" złapane A7 + Samy 50 1.4:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slimak_na_ostro.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	7,57 MB
ID:	12149

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	modelka_s.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	7,50 MB
ID:	12150
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #13033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Bardzo niewiele se wykazałeś, bo nie ma obowiązku pokrywania szerokiego końca akurat 15/4.5 za 3,7k
    Napisałem wyraźnie, że szeroki koniec można załatwić czymkolwiek - zamiast Voigtlandera można wziąć np. Samyego 14mm, będzie znacznie szerzej niż w przypadku zooma, działkę jaśniej, z AF ta sama kasa, bez AF (zbędnego przy 14mm) tysiak taniej. Na wadze zyskujemy bardzo poważnie, bo biorąc jednego czy nawet dwa naleśniki mamy o niebo lżejszy i poręczniejszy zestaw niż z zumikiem, a 14mm jest potrzebne od wielkiego dzwonu, więc nie trzeba go wszędzie ze sobą tachać.

    Oczywiście każdy wybiera inaczej i pod siebie, ja zwykle planuję jaka ogniskowa będzie mi potrzebna i po prostu biorę jedną stałkę. Jak ktoś woli taskać zooma i robić 19 zdjęć z jednego miejsca na różnych ogniskowych to jego sprawa
    Oczywiście, że obowiązku nie ma, ale wskazałem obiektyw, które będzie najlżejszy do zestawu by nie był ciężki bo zaraz byś mi zarzucił, że celowo taki wybrałem. No ale proszę bardzo:

    a) Samyang 14 mm F 2.8 bez AF - waga 550 g, cena 1400 zł

    b) Samygang 14 mm F2.8 z AF - waga 450 g, cena 2750 zł

    Zatem waga takie zestawu wzrasta jeszcze bardziej (dodając poprzednie stałki). Ja również planuję kadry, ale UWA i tak zabieram ze sobą bo zawsze można na miejscu znaleźć jeszcze jeden - dwa dodatkowe kadry, do których UWA będzie potrzebny i okażą się one najlepsze. Ot zakupując zooma nie musisz się martwić czy brać 1,2 czy 3 szkła, tylko zabierasz 1 i masz problem z głowy. Ponadto są miejsca (zwłaszcza w mieście), gdzie ze stałką trudno odejść/podejść by złapać dokłądnie taki kadr jaki się chciało - i nie musi to być to samo miejsce w 19 różnych ujęciach. Zoom daje więcej swobody w kadrowaniu, stałka wymaga więcej kreatywności. Co kto woli. Jak już wcześniej wspomniałem wszystko to indywidualne preferencje danej osoby. Nie zmienia to jednak faktu, że ten zoom w zestawieniu z 3 stałkami to "ciemny, ciężki i duży" obiektyw. Celowo też nie pomijałem w tym zestawieniu UWA, gdyż wspomniany zoom zaczyna się od 16 mm, a nie 24, zatem porównanie byłoby bardzo nieuczciwe. Gdybym chciał zestawiać 24 i 35 mm to wybrałbym zoom od sigmy z zakresem 24-35 mm f 2
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  4. #13034

    Domyślnie

    Sumowanie wagi stałek to tylko po części słuszne założenie. W torbie, plecaku, reklamówce owszem waga się sumuje, ale w ręku już nie.

  5. #13035
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mój zestaw stałek do ponad 2kg

  6. #13036

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mój zestaw stałek do ponad 2kg
    Ale chyba każdorazowo tego nie dźwigasz?!. Też mam trochę ale noszą tylko te, na które akurat "mam smaka"

    Wysłane z mojego Tapatalka
    NIKON forever

  7. #13037

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że nie widziałem tu TEGO, więc wklejam dla wszystkich zainteresowanych A7 + "ogór" (że zacytuję klasyka) od Sigmy
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #13038

    Domyślnie

    Panowie, mam pytanie w kwestii - chyba - formalnej.
    Czy dwie ostatnie strony wątku - pominąwszy zdjęcia oczywiście - to jest właśnie ta mityczna "merytoryka", o którą tak walczą donosiciele a przejmuje się moderacja i z powodu której wątek ma być segregowany, szatkowany, kiszony i marynowany?
    Pytam z ciekawości, bo się nie znam.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #13039

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Panowie, mam pytanie w kwestii - chyba - formalnej.
    Czy dwie ostatnie strony wątku - pominąwszy zdjęcia oczywiście - to jest właśnie ta mityczna "merytoryka", o którą tak walczą donosiciele a przejmuje się moderacja i z powodu której wątek ma być segregowany, szatkowany, kiszony i marynowany?
    Pytam z ciekawości, bo się nie znam.
    Możesz uściślić? Mam mały telefon i u mnie dwie ostatnie strony, to akurat dwa posty, z czego jeden mój.... Może niezbyt merytoryczny ale ma pewno nigdy do nikogo i na nikogo nie donosiłem....

    Wysłane z mojego Tapatalka
    NIKON forever

  10. #13040

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Panowie, mam pytanie w kwestii - chyba - formalnej.
    Czy dwie ostatnie strony wątku - pominąwszy zdjęcia oczywiście - to jest właśnie ta mityczna "merytoryka", o którą tak walczą donosiciele a przejmuje się moderacja i z powodu której wątek ma być segregowany, szatkowany, kiszony i marynowany?
    Pytam z ciekawości, bo się nie znam.
    Tak. Niemal. Nie na miejscu były uwagi Cz4rnucha o Kudzu, uwaga Ligo odnośnie mojej uwagi oraz niby zdjęciowy ale offtop o jakiejś zagranicznej knajpie. Wszystkie to posty zgłosiłem oczywiście do moderacji.

    Chciałem jeszcze dopytać, jak zważyć mogę swoje stałki, bo waga łazienkowa jest niedokładna a na kuchennej (tej, co żona używa do ważenia mąki) się wszystkie nie mieszczą.
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

Strona 1304 z 1914 PierwszyPierwszy ... 304804120412541294130213031304130513061314135414041804 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •