Close

Strona 1003 z 1914 PierwszyPierwszy ... 3503903953993100110021003100410051013105311031503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 10 021 do 10 030 z 19131
  1. #10021

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zobaczyłem umieszczone zdjęcia i opis problemu, tu nie chodzi o prawdy i półprawdy tylko fakty że jest tragicznie i nie naprawi tego raczej odesłanie na serwis do regulacji, chyba że się mylę ?
    Nie naprawi i szkoda czasu na wysyłanie do serwisu czegokolwiek (czy to Sony czy Nikon czy Canon). Przerabiałem wszsytkie 3 serwisy i każdy ma swoje "za uszami". Obiektyw był kupiony w sklepie internetowym więc wraca do sprzedawcy i tyle,a ja będę szukał 3 sztuki dla siebie (jak pojawią się w magazynie bo jest ciągle problem z dostępnością) i może tym razem trafię na dobrą sztukę.
    @ikit

    Ale wiedząc że obiektyw ma FS trzeba ostrzyć na przysłonie roboczej i problem z głowy.
    W przypadku A7r2 i A7r3 obiektyw ten ostrzy zawsze na pełnej dziurze a dopiero później przymyka wartość przysłony do żądanej. Zresztą ostrzenie na wartości np F8 daje te same rezultaty co przy zmianie z f4-f8. Obiektyw nie jest w stanie prawidłowo wyostrzyć. Tak jak pisałem wcześniej, przy manualnym ostrzeniu mogę uzyskać fantastyczną jakość obrazu w centrum kadru na F8, ale wówczas narożniki się całkowicie rozmydlają. Dlatego nie będę tracił czasu i nerwów na sprzęt, który nie działa jak trzeba i będę szukał dalej, tym bardziej, że są sztuki, które działają należycie
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  2. #10022

    Domyślnie

    Niestety koesh, ale nie zrozumiałeś w czym rzecz.

  3. #10023

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No ale to wszystko dowodzi, że te obiektywy są po prostu źle skonstruowane... W pogoni za dużym zakresem / jasną przysłoną / kompaktowymi wymiarami / niską ceną / czymkolwiek innym projektanci poszli na jakieś kompromisy i zgodzili się na focus shift, zakładając, że zostanie to skorygowane ostrzeniem przy przysłonie roboczej a nie otwartej.
    W czasach aparatów dalmierzowych i lustrzanek było to nie do pomyślenia, a takie zachowanie było uznawane za dyskwalifikujący defekt optyczny.
    Czy ja wiem...
    Np. tu gość twierdzi (i spotkałem się z tymi stwierdzeniami już kilka razy) że przy szkłach dalmierzowych leiki:

    Nearly all "fast" lenses have some amount of focus shift as stopped down, if you look closely enough. I have versions I-IV Summicrons, and testing on tripod on M9 to look for this, they all show it, but I've used some since 1969 and never found it to be a problem in actual use.
    I'm sorry I cannot accept this as a standard, but it appears from reading through the extensive threads on this site that this is a common observation.
    https://www.l-camera-forum.com/topic...ugh-apertures/

    Czemu zdecydowali się na taki system w tym szkle to inna sprawa...
    @damiroz - ciekaw jestem z czego to wszystko wynika i czy dobrze dedukujemy (oraz koledzy z pozostałych for). Jak część osób ma 'sztuki które działają należycie' to to chyba średnio pasuje do FS. Pewnie się nigdy nie dowiemy jaki jest rzeczywisty problem (czy połączenie paru?). Może np. jest jakaś pierwsza fala szkieł które mają tę wadę a kolejnym ją usunęli?

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli rozmazane zdjęcie z focus shift jest OK, a rozmazane zdjęcie przez bf/ff jest NIE OK.
    Nie pominę jednak faktu że w pierwszym przypadku to tylko drobna rysa na krysztale sony
    A co do bf/ff, które podawałeś jako argument to raczej dowodzi że jesteś fajtłapa.


    Zobaczyłem umieszczone zdjęcia i opis problemu, tu nie chodzi o prawdy i półprawdy tylko fakty że jest tragicznie i nie naprawi tego raczej odesłanie na serwis do regulacji, chyba że się mylę ?
    Nie zrozumiałeś w czym leży problem i do tego powyciągałeś sobie jakieś wnioski pasujące do swojej lansowanej teorii. Do tego nie rozumiesz na czym polega FS i BF/FF ani czym się różnią i kiedy występują...
    Swoją drogą szkła dslr też miewają FS więc mogą mieć obie wady naraz:] Czym więcej MP tym więcej wad wszystkich obiektywów będzie wyłazić.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  4. #10024

    Domyślnie

    @ikit

    To prawda, jeśli dany obiektyw jest okupiony focus shiftem z natury to cierpią na to wszystkie egzemplarze bez wyjątku. W przypadku tego szkła jest to loteria bo niektóre na to cierpią, inne nie. Domyślam się, że może to być jakaś wada przy produkcji lub po prostu zbyt duży rozrzut kalibracyjny. Ja sam na podstawie 2 moich szkieł (a oba są zrypane) mogę stwierdzić, że to i tak ogromna różnica jakościowa pomiędzy 1 a 2.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  5. #10025
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Nie zrozumiałeś w czym leży problem i do tego powyciągałeś sobie jakieś wnioski pasujące do swojej lansowanej teorii. Do tego nie rozumiesz na czym polega FS i BF/FF ani czym się różnią i kiedy występują...
    Swoją drogą szkła dslr też miewają FS więc mogą mieć obie wady naraz:] Czym więcej MP tym więcej wad wszystkich obiektywów będzie wyłazić.
    Czym różni się finalnie rozmyte zdjęcie z sony z rozmytym zdjęciem z nikona ?
    Chyba nie będziemy się licytować, które rozmycie jest lepsze.

    Tak na szybko jak się wrzuci w google "focus shift sony" to widać że to nie jest drobnostka i nie pomoże tu wysłanie zestawu do kalibracji gwarancyjnej jak z bf/ff w nikonie, a ofiarami tego problemu nie padną ci co czytają takie tematy tylko większość przeciętnych użytkowników, którzy potem stwierdzą że lepsze zdjęcia maja z fona.
    Znając problem bf/ff w nikonie nigdy z tym problemu nie miałem, teraz wiem że sony ma fs i trzeba o tym wiedzieć, a nie udawać że problemu nie ma bo się robi krzywdę wielu potencjalnym użytkownikom.

  6. #10026

    Domyślnie

    Wiele obiektywów ma FS, w tym pewnie też jakieś z tych których używasz tylko nawet o tym nie wiesz, ta wada rzadko wychodzi w normalnym użytkowaniu, tym bardziej na mniej upakowanych czy mniejszych matrycach. Damiroz jest dość dociekliwy ale jak potrzebuje najwyższej jakości to ma to uzasadnienie. Ty się tylko doczepiasz.

    A finalne rozmycie różni się tym że BF/FF to wada której nie musi być bo ktoś dał ciała podczas produkcji, a FS to wada wynikająca z konstrukcji obiektywu jak np. winieta czy dystorsja. BF/FF wymaga kalibracji jednak nie każdy obiektyw się da skorygować aby ostrzył na blisko oraz dal bo potrafią mieć np. BF na blisko a FF na dal i tego nie poprawisz. A jeszcze dodaj do tego możliwość zooma więc różnych ogniskowych. A część lustrzanek nawet nie ma możliwości mikrokalibracji. A i jak masz jeden obiektyw to spoko z wysłaniem do serwisu, gorzej jak masz obiektyw po gwarancji, chcesz skalibrować body z paroma obiektywami, a jeszcze spoza swojego systemu to już w ogóle masakra. Pół biedy jak się używa 2-3 szkieł i tyle, gorzej jak ktoś ma więcej czy często je zmienia.
    I jak BF/FF nie masz na bezlustrze tak masz go na lustrzankach.
    A FS masz i tu i tu więc możesz mieć dobrą 'promocję' w lustrzance z oboma wadami;]

    A co się stanie jak się 'tak na szybko wrzuci w google' 'nikon focus shift'? No na pewno nic, przecież to nikon a nie jakieś badziewne sony...
    O nie, nikon też ma focus shift?!! I to we flagowym obiektywie za 7500zł?? No bijcie w dzwony i ogłoście na drzwiach każdej parafii...

    https://www.getdpi.com/forum/nikon/4...cus-shift.html

    Tak więc daj se siana z tą swoją nadwrażliwością i krucjatą na sony... Wszystkie obiektywy borykają się z wadami optycznymi, każdemu coś się znajdzie. Podnoszenie larum przy każdej możliwej okazji nic nie wnosi a jeszcze pokazujesz swój brak wiedzy...
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 28-01-2018 o 19:05
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  7. #10027
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli nie wiem że mam FS w nikonie ale ty wiesz że mogę mieć, a może ty wiesz że ja wiem że ty masz FS albo co gorsze zaplątałeś się mocno w tym co napisałeś

    Wada konstrukcyjna... no ok ale z tego co widzę focus shift nie da się korygować ponieważ to wada konstrukcji optyki, tego nie skorygujesz jak bf/ff, nawet nie zlikwidujesz jak aberracji, zwyczajnie masz rozmyte zdjęcie, który wywalasz do kosza.

    Nie tłumacz co to jest ff/bf bo większość zainteresowana wie, nikt też nie twierdzi że to coś wspaniałego że dostałeś w bonusie do obiektywu, jednak jest to zbyt wyolbrzymiane i często dotyczy zakupu używanego sprzętu lub firm trzecich, często problem pojawia się dopiero przy posiadaniu dwóch aparatów czy zakupu używanego sprzętu itp.

    Nie wiem dlaczego mnie atakujesz cały czas, ja tu spokojnie napisałem po oglądnięciu wklejonych zdjęć co o tym myślę, a tobie polecam jednak duży zakup


    ... albo zimny prysznic bo daleko mi to walki systemowej zwłaszcza że lubię bezlustra i miałem walkmana

  8. #10028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wada konstrukcyjna... no ok ale z tego co widzę focus shift nie da się korygować ponieważ to wada konstrukcji optyki, tego nie skorygujesz jak bf/ff, nawet nie zlikwidujesz jak aberracji, zwyczajnie masz rozmyte zdjęcie, który wywalasz do kosza.
    Dokładnie. Tak samo jak FS w nikonie 14-24 którym jednak ludzie mogli latami robić zdjęcia mimo tej wady.
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  9. #10029

    Domyślnie

    Nie tłumacz co to jest ff/bf bo większość zainteresowana wie, nikt też nie twierdzi że to coś wspaniałego że dostałeś w bonusie do obiektywu, jednak jest to zbyt wyolbrzymiane i często dotyczy zakupu używanego sprzętu lub firm trzecich, często problem pojawia się dopiero przy posiadaniu dwóch aparatów czy zakupu używanego sprzętu itp.
    Tutaj się nie zgodzę. Na Sony przesiadłem się właśnie z Nikona (D750). Nowe body + nowy obiektyw Nikkor 24-120 F4 działały bez zarzutu przez jakieś 4 miesiące. Nagle z dnia na dzień autofokus rozjechał się totalnie (24 - 120 miał zarazem ff i bf w zależności od ogniskowej). Oczywiście wszystko wysłałem body + obiektyw do serwisu Nikona. Tak go pięknie naprawili, że D750 przestała ostrzyć dobrze z 50 oraz Samyangiem 14 mm i 70-200. Pojechało to raz jeszcze, następnie raz jeszcze i ostatecznie się poddałem bo to walka z wiatrakami. Co do moich przygód z serwisem nikona i pewnego sklepu na A... można poczytać także w temacie nowego D7200.

    Nie zakłamuję tutaj rzeczywistości (IKIT również) co do tego, że są wady w optyce Soniaka. Ja tylko zwracam uwagę by dobrze testować przed zakupem (to samo było w przypadku modelu FE 85 1. czy jeszcze wcześniej 24-70 Zeissa. Po prostu trzeba trafić na dobre szkło i wówczas wszystko działa jak należy.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  10. #10030

    Domyślnie

    No cóż, jak widać, niezmiennie pomimo zaawansowanej technologii, aparatów i szkieł w cenie samochodu zdjęć robić się nie da. Do tego komputer, monitor, drukarka, kalibrator i oprogramowanie. Ach jeszcze filtry- polar, uv, pełne i polówki z różnymi przejściami, holdery- bajery, wężyki, piloty i inne klamoty.
    Wiadomo, że bf, ff, fs, obiektyw zasłania pół wizjera, albo właśnie bateria się rozladowała. Na szczęście zostają stare aparaty mieszkowe gdzie wsio można postroić kak nada
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 28-01-2018 o 21:03
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 1003 z 1914 PierwszyPierwszy ... 3503903953993100110021003100410051013105311031503 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •