Close

Strona 965 z 1914 PierwszyPierwszy ... 465865915955963964965966967975101510651465 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 641 do 9 650 z 19131
  1. #9641

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychoo_ Zobacz posta
    Mam pytanie do posiadaczy:
    - czy używa ktoś sprawdzonego softu, którym można dopisać do Exifa dane obiektywu? Mam kilka manuali, które podpinam do A7. Chciałbym móc dopisać ogniskową i przysłonę do Exifa. Próba użycia przypadkowego programu skończyła się uszkodzeniem raw'a. W D750 jest fajna zakładka obiektyw bez cpu, dopisuje sobie parametry, wybieram po założeniu i jest to co chcę. W A7 będę musiał kombinować.
    Jeśli wytrzymasz do jutra,to sprawdzę w DxO 9 oraz 11 i w Capture One 10 for Sony. Co do DxO to jestem prawie pewien,że może takie rzeczy robić,ale wolę najpierw sprawdzić.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #9642

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vid3 Zobacz posta
    Ale to już było.
    Jeżeli za pomocą softu osiąga się lepsze parametry, to po co inwestować w hardware.
    Moc obliczeniowa rośnie. Niedługo AI w każdym smartfonie zagości.
    Bo słaby hardware + dobry soft pozwoli na mniej niż dobry hardware + dobry soft.

    A wracając do smartfon vs duża matryca. To chyba jest też podejście że wielu osobom smartfon po prostu 'starcza', chcą mieć pamiątkę z miejsca, zdjęcie ze znajomymi, fotę kotleta który jedzą, z kolei aparatu nie umiały odpowiednio wykorzystać to z ulgą przyjmują coś prostszego. No bo nie wiem no, nie przypominam sobie żadnego zdjęcia z jakiegokolwiek smartfona które by mnie zachwyciło. Zawsze jak widzę fajne zdjęcie to patrzę czym było robione i smartfonów to tak nie widuję w ogóle w tym co mi się podoba... Za to widziałem masy zdjęć z lustrzanek/bezluster które nawet jak były byle jakie to i tak cieszyły oko
    I ciekaw jestem ile z tych zdjęć rodzinnych które mi się podobają z A7 bym zostawił jakby były robione smartfonem. Boję się że z czasem bym robił 5 zdjęć na wakacjach by uwiecznić chwilę zamiast robić też zdjęcia które dostarczą doznać estetycznych.
    Natomiast nie badałem jakoś specjalnie możliwości smartfonów ale nawet jeśli się mylę co do ich możliwości to raczej tylko kwestia czasu aż te smartfonowe zdjęcia dostaną się do tych cieszących i moje oko Już telefony mają prawie takie ilości MP jak część 'dużych aparatów'. Kolejne zagapienie producentów. A jeszcze skąpią chociażby jakichś trybów zwiększających upakowanie pikselami, obcinają niektóre funkcje aby ustawić aparat na odpowiedniej półce, za głupią stabilizację każą sobie słono płacić gdzie w smartfonach to chyba już standard...

    Ale póki co to chociaż AI smartfonowa dość żenująco wypada z tego co pokazują

    https://www.optyczne.pl/11666-news-O...eligencja.html

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Powerbanki są. Jak odkładasz, to podpinasz i się podładowuje. (podobnie robię z gx80)
    Jak łażę na wakacjach to nie odkładam:P Z aparatu wywalę z 400 zdjęć, zmienię baterię i lecę dalej. Telefon czasem ledwo dożywa do końca dnia jak nie robię na nim żadnego zdjęcia:P

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    akurat w kwestii zasilania to raczej nietrafiony argument ze strony A7 ;\
    Bez przesady, wymiana baterii co kilkaset zdjęć to chyba nie jakiś problem Na pewno nie taki jak podładowywanie co chwilę telefonu powerbankiem.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    akurat w kwestii zasilania to raczej nietrafiony argument ze strony A7 ;\ w tym także z tą cichą migawką gdzie do np. Streeta w A7 jest "sieczkarnią" która go dyskwalifikuje (chyba dopiero od A7R II w górę jest elektroniczna ? ).

    No jak można porównywać zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych pełnej klatki z 50-cio krotnie mniejszą matrycą w iPhonie? bez przesady.
    w dobrych warunkach nie za bardzo widać tej przewagi wystarczy popatrzeć na testy w sieci.
    a ogólnie smartfon ma zdecydowanie więcej zalet.
    1. można lepiej skupić się na fotografowanym temacie bo zapomina się o nastawach itp.
    2. zdjęcia prawie zawsze są "gotowcami" - można powiedzieć takie gotowe HDR-y.
    3. zdjęcia i filmy od razu mam zarchiwizowane (na telefonie i w chmurze już mi nie przepadną)
    4. od razu mogę zdjęcia i filmy je udostępnić rodzinie, przyjaciołom itd.
    5. no i w końcu wymiary i waga.
    6. i oczywiście smartfon jest zawsze z Tobą.
    1./2. aparaty mają przecież: tryby 'inteligentne', zielone, tematyczne, HDRy, wyciągania z cieni, nastawy własne kolorów/nasycenia/ostrości/odszumiania, korekty optyki... Zdecydowanie można nie myśleć o 'nastawach' i robić jak aparat sobie wymyśli
    3./4. z aparatu też można przesyłać/archiwizować/udostępniać choć jest to bardziej upierdliwe
    5. Na razie to smartfony tylko rosną, za parę lat będą wielkości laptopów:P
    Ostatnio edytowane przez ikit ; 07-11-2017 o 19:52
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  3. #9643

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Bo słaby hardware + dobry soft pozwoli na mniej niż dobry hardware + dobry soft.
    Wedle natury optymalnym rozwiązaniem jest stosunkowo słaby hardware, czyli oko plus doskonały soft umieszczony za nim.

  4. #9644

    Domyślnie

    Teraz wszystko idzie w kierunku słaby (w domyśle także tani,albo przede wszystkim tani) HW i dobry (droższy,upakowany połowicznie działającymi "ficzerami", które dawniej zwano błędami) SW Idąc tokiem rozumowania,że AI smartfonów (a dokładniej rozwiązań "chmurowych",które za tym stoją),robi takie świetne zdjęcia i nie trzeba się nawet starać, to niedługo nie będzie wcale potrzeby robić zdjęc,skoro będzie można w telefonie (przepraszam: smartfonie) wybrać miejsce,kompozycję,pewnie nawet osoby i już. Fotka gotowa. Na FB czy innego flickra się wyśle,nie ruszając z hotelowego baru
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #9645

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Nie mówię o panoramach bo to soniaki tez potrafią. Choć już rawa nie złożą z tego...
    Podobno Panasonic G9 ma robić rawa, i tylko na statywie.

  6. #9646

    Domyślnie

    @Krzychoo_,
    Jest taki dosowy program Exiftool, i do niego jest graficzna nakładka do Windows ExifToolGUI. https://en.wikipedia.org/wiki/ExifTool
    Używam go i jeszcze mi nie popsuł plików, ale gwarantować nie mogę - zwłaszcza, że nie mam Sony.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #9647

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jazco Zobacz posta
    Podobno Panasonic G9 ma robić rawa, i tylko na statywie.
    Uf, kolejne rozwiązania usprawniające życie... Tu coś dadzą, a tam znowu ograniczą Niedługo żeby zmieniać ISO trzeba będzie skakać na jednej nodze albo recytować alfabet do tyłu... Nie ma się co dziwić że aparaty umierają, wkurza mnie to tym bardziej że lubię 'tradycyjne fotografowanie':/

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Wedle natury optymalnym rozwiązaniem jest stosunkowo słaby hardware, czyli oko plus doskonały soft umieszczony za nim.
    Natura też doszła do wniosku że to dobry pomysł abyśmy chrapali, mogli się zakrztusić, skręcali kostki jak mało które zwierzę, a do życia potrzebowali snów, uczuć, sztuki, poczucia bliskości, towarzystwa, odpowiedniego wychowania, spełniania się w różny sposób czy wsuwania dziesiątków witamin i związków których do niedawna człowiek nawet nie potrafił nazwać...:P
    Reasumując - ewolucja to ciągły work in progress, ślepe uliczki, zbędne dodatki, nawarstwione błędy przeszłości i ich różne obejścia, a z lepszym hardwarem-okiem bylibyśmy tylko bardziej wypasieni
    I o dziwo jeszcze nie piłem:P

    Dawno nie było to voitek 15:


    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  8. #9648

    Domyślnie

    Skrót jest dla mnie zbyt skomplikowany.

    Delfina nie mam, ale pelikana mogę dać. Chociaż nie pamiętam, może już dawałem, to najwyżej będzie dwa razy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00363ab.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	498,6 KB
ID:	591

    PS. Ta zmniejszarka coś masakruje foty, są przeostrzone.
    Ostatnio edytowane przez Ligo ; 08-11-2017 o 01:00

  9. #9649

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Toś przytoczył argument nie do zbicia, zwłaszcza że nawet Wiki nie zna tych "naukowców" których przytacza.

  10. #9650

    Domyślnie

    Czy testowaliscie samyanga 35 1.2 na A7?
    Wyczytałem ze kryje ff
    R | 35 | 50 | 135

Strona 965 z 1914 PierwszyPierwszy ... 465865915955963964965966967975101510651465 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •