Close

Strona 889 z 1914 PierwszyPierwszy ... 38978983987988788888989089189993998913891889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 881 do 8 890 z 19131
  1. #8881

    Domyślnie

    No tak, ale pisałeś o wielkości a nie o ciężarze 35FE to po prostu wielkie szkło, tak jak inne współczesne szkła pełnoklatkowe. Pewne rzeczy trudno obejść, a Sigma dodatkowo nie stawia na kompaktowość. Nowe szkiełka mają niesamowitą rozdzielczość i są dobrze zbudowane. To musi ważyć i być odpowiednio wielkie by pokryć duży sensor więc nie wiem dlaczego ludzie spodziewają się, że nagle do bezlusterkowców zaczną robić małe obiektywy z AFami, VRami, bijące rekordy rozdzielczości, do tego zbudowane jak czołg i pewnie jeszcze tanie. Nie można mieć wszystkiego.

  2. #8882

    Domyślnie

    Nie chciało mi się sprawdzać wymiarów ;]
    Dokładnie masz rację! Mnie ciągle to zaskakuje. Dlaczego ludzie uważają, że przy podobnych parametrach szkło do bezlusterkowca ma być mniejsze...I to najlepiej ze 2-3x ;P
    A jak Zeiss robi Batisy w miarę kompaktowe ale trochę ciemniejsze to zaraz jest lament , że takie ciemne.
    Samyang zrobił miniaturową 35...ciemna jak noc...
    I tak w kółko. Jak nie za duże to za ciemne...

  3. #8883

    Domyślnie

    Ośmielę się napisać, że można chyba znaleźć kompromis. Jestem sobie w stanie wyobrazić 35/1.4 pod FE z AF wielkości FE85/1.8. Z drugiej strony voitek może mieć ciekawszy obrazek, choć mniej doskonały i ostrzenie przez powiększenie przy obrocie pierścieniem, co jednych wkurwia a drugim się podobać może...
    Psioniczni.pl Don't panic! Stay psionic!

  4. #8884

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    To musi ważyć i być odpowiednio wielkie by pokryć duży sensor więc nie wiem dlaczego ludzie spodziewają się, że nagle do bezlusterkowców zaczną robić małe obiektywy z AFami, VRami, bijące rekordy rozdzielczości, do tego zbudowane jak czołg i pewnie jeszcze tanie. Nie można mieć wszystkiego.
    Nikt nie chce wszystkiego, już bez przesady. Po prostu skupiają się na innych kompromisach niż oczekujemy

    Cytat Zamieszczone przez Tornvald Zobacz posta
    A jak Zeiss robi Batisy w miarę kompaktowe ale trochę ciemniejsze to zaraz jest lament , że takie ciemne.
    Samyang zrobił miniaturową 35...ciemna jak noc...
    I tak w kółko. Jak nie za duże to za ciemne...
    Bo skaczą ze skrajności w skrajność, bez kompromisów.
    A batisy nie są zbyt kompaktowe, do tego są ciemne jak na swoje ceny. Mają być dobre optycznie i tyle. Wymiary 135tki to koszmar.

    Cytat Zamieszczone przez Owain Zobacz posta
    Z drugiej strony voitek może mieć ciekawszy obrazek, choć mniej doskonały i ostrzenie przez powiększenie przy obrocie pierścieniem, co jednych wkurwia a drugim się podobać może...
    Podejrzewam że jak zobaczymy cenę i porównamy do jakości obrazka to wiele osób może być zawiedzionych Pewnie w podobnej cenie będzie można spokojnie dorwać używane loxie 35/2 i ten voitek nie będzie miał sensu...
    Dziwne że nie zrobili 35/1.7, cieszy się świetną reputacją:/

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Tzn. że mają ciemne szkła ?
    Pewnie nie jednemu z nas przydało by się więcej.
    Albo o 1-2 działki niższe dostępne ISO, na jedno wyjdzie z ekspozycją, a przy okazji można sobie wydłużać czasy jak potrzeba
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  5. #8885

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Albo o 1-2 działki niższe dostępne ISO, na jedno wyjdzie z ekspozycją, a przy okazji można sobie wydłużać czasy jak potrzeba
    Najniższe ISO50 to też za dużo.
    Nie jest to może wielka wada, można sobie z tym poradzić używając odpowiednich filtrów ND czy nawet polara.

  6. #8886

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    ...Albo o 1-2 działki niższe dostępne ISO, na jedno wyjdzie z ekspozycją, a przy okazji można sobie wydłużać czasy jak potrzeba
    Ale wtedy będzie narzekanie, że ISO pierdylion już nie takie czyste jak w D5ce.

  7. #8887

    Domyślnie

    W ogóle mnie dziwi że nie ma po prostu elektronicznego filtra ND...
    A7III + CV15/4.5v3 + CV21/3.5 + FE24-70/4 + FE35/1.8 + Batis 85/1.8 + STF100/2.8G + 70-300G

  8. #8888

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Najniższe ISO50 to też za dużo..
    Szkoda jednak, że programowe a nie natywne tak jak ISO 64 w D810.
    A7R3 + 14 F2.8 + 55 F1.8 + 28-75 F2.8 + 135 F2

  9. #8889

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tornvald Zobacz posta
    Nie chciało mi się sprawdzać wymiarów ;]
    Dokładnie masz rację! Mnie ciągle to zaskakuje. Dlaczego ludzie uważają, że przy podobnych parametrach szkło do bezlusterkowca ma być mniejsze...I to najlepiej ze 2-3x ;P
    A jak Zeiss robi Batisy w miarę kompaktowe ale trochę ciemniejsze to zaraz jest lament , że takie ciemne.
    Samyang zrobił miniaturową 35...ciemna jak noc...
    I tak w kółko. Jak nie za duże to za ciemne...
    Fe 55 świetne wykonanie , jakość optyczną więcej niż zadowalająca, niska waga.
    R | 35 | 50 | 135

  10. #8890

    Domyślnie

    Ale 50 1.8/2 ogólnie są lekkie i małe. Ta jest do tego dużo droższa niż odpowiedniki z innych systemów.

Strona 889 z 1914 PierwszyPierwszy ... 38978983987988788888989089189993998913891889 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •