Close

Strona 624 z 1914 PierwszyPierwszy ... 12452457461462262362462562663467472411241624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 231 do 6 240 z 19131
  1. #6231

    Domyślnie

    Wreszcie ikit wrócił z pełnym dyskiem zdjęć i nie trzeba będzie "w czynie społecznym" podbijać wątku

    A z tym powiększeniem wycinka kadru w manualach po ruszeniu pierścienia ostrości, również chętnie dowiedziałbym się jak to uruchomić.

  2. #6232

    Domyślnie

    Zupełnie testowo-poglądowe pstryki z Sony G 90/2.8 macro, profil standardowy, celowo niedoświetlone i delikatnie wywołane w w PhaseOne.

    1/640, f4.0 (przy 2.8 i ostrzeniu z 0,5m robi się strasznie płytko)


    1/8000, f3.2 środek dnia. Balans bieli w Sony pozytywnie zadziwia mnie w porównaniu do Fuji


    Zastanawiałem się czy nie kupić Zeissa Batisa 85/1.4, ale większość osób w internetach twierdzi, że Sony ma lepszy
    mikrokontrast, ostrość i AF i trochę bardziej pokręcony bokeh i to w zasadzie przeważyło
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 11-08-2016 o 17:03

  3. #6233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Zastanawiałem się czy nie kupić Zeissa Batisa 85/1.4, ale większość osób w internetach twierdzi, że Sony ma lepszy
    mikrokontrast, ostrość i AF i trochę bardziej pokręcony bokeh i to w zasadzie przeważyło
    szkoda, że nie jest działkę jaśniejszy, tak ogólnie ale z pewnością nada się i do makro i do portretowania
    kiedyś coś wrzucał Michał, albo na jego blogu widziałem, w portrecie niewiele ustępował Batisowi

    o, tu: http://per-analogia.blogspot.com/201...?view=snapshot

    a Batis to nie jest 1.8?
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 11-08-2016 o 19:10

  4. #6234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    szkoda, że nie jest działkę jaśniejszy, tak ogólnie ale z pewnością nada się i do makro i do portretowania
    kiedyś coś wrzucał Michał, albo na jego blogu widziałem, w portrecie niewiele ustępował Batisowia Batis to nie jest 1.8?
    Czytałem jego reckę i oczywiście w jakiś sposób wpłynęła na moją decyzję. Wolałbym 1.8, ale cóż zrobić zwłaszcza, że makro jest dla mnie
    bardziej bonusem niż właściwym celem. Chociaż min. dystans ostrzenia 28cm to już jest coś i to nie tylko do makro
    W następnej kolejności chętnie przygarnę jakieś 35mm. Sony Zeiss z f2.8 spełnia wszystkie parametry oprócz jasności, tutaj 2.8 to katastrofa
    Ostatnio edytowane przez nordwind ; 11-08-2016 o 19:20

  5. #6235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    W następnej kolejności chętnie przygarnę jakieś 35mm. Sony Zeiss z f2.8 spełnia wszystkie parametry oprócz jasności, tutaj 2.8 to katastrofa
    No właśnie te 35-ki mnie bolą w tym systemie. Ten mały drogi i ciemny, Loxia tak pół na pół - musiałbym poużywać, a Distagon 1.4 wygląda jak teleobiektyw.
    Lubię chodzić z jednym obiektywem 35mm, ale z takim klockiem to traci sens, mimo że jest podobno świetny.
    Ostatnio edytowane przez Jai pur ; 11-08-2016 o 20:07

  6. #6236

    Domyślnie

    Ta 90 to już mi się dawno podoba. Super, także z portrecie.
    Co do 35mm to nie ma sigmy art pod fe?
    Jak widziałem to dobre szkło jest.
    Nie wiem też jak gada af.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #6237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jai pur Zobacz posta
    No właśnie te 35-ki mnie bolą w tym systemie. Ten mały drogi i ciemny, Loxia tak pół na pół - musiałbym poużywać, a Distagon 1.4 wygląda jak teleobiektyw.
    Lubię chodzić z jednym obiektywem 35mm, ale z takim klockiem to traci sens, mimo że jest podobno świetny.
    No właśnie sam nie wiem co z tym zrobić, 35/1.4 armata i droga.
    Ktoś niedawno ten link wklejał : http://www.agatomaszek.com/2015/12/w...2015-round-up/
    Ślubniaki z wyższej półki i jak piszą większość zdjęć zrobiona Distagonem 35/1.4, to jest zachęcające....

    W końcu będzie kompromis w postaci małego Voytka.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Ta 90 to już mi się dawno podoba. Super, także z portrecie.
    Co do 35mm to nie ma sigmy art pod fe?
    Jak widziałem to dobre szkło jest.
    Nie wiem też jak gada af.
    AF spoko, ale dopiero po jakimś koncercie będę miał pełną jasność
    Wyżej masz link, to jest pewnie lepsze niż ta Sigma Art...

  8. #6238

    Domyślnie

    Hi, hi, hi na tych samplach widać, że pan młody na pierścionku przyoszczędził, bo w
    brylancie taki babol centralnie siedzi, że hej

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Lepiej takie rzeczy wystemplować.
    Poza tym strasznie ślycznie czyli dobra robota.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #6239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez meliszipak Zobacz posta
    Hi, hi, hi na tych samplach widać, że pan młody na pierścionku przyoszczędził, bo w
    brylancie taki babol centralnie siedzi, że hej
    jak widać takie rzeczy to znaczy, że dobrym szkłem robione

  10. #6240

    Domyślnie

    Sony idzie w stronę wybitnych szkieł z odpowiednią ceną.
    Celują w ambitnych profesjonalistów.
    Tak mi się wydaje.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 624 z 1914 PierwszyPierwszy ... 12452457461462262362462562663467472411241624 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •