Close

Strona 271 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1712212612692702712722732813213717711271 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 701 do 2 710 z 19131
  1. #2701

    Domyślnie

    Nie miałem jeszcze możliwości więcej pomęczyć fe28 ale napiszę parę pierwszych wrażeń

    Obudowa sprawia dobre wrażenie, prawie takie samo jak zeissowy e24/1.8. Jest też taka matowa (przynajmniej w 3/4. bo koniec jest błyszczący nie wiadomo czemu...) a nie taka błyszcząca jak w e50, kitach czy e10-18. Jest trochę krótszy od e24 i jest trochę węższy. Pierścień ostrzenia jednak przyjemniej się kręci w zeissie (choć może w tym też trochę winy uszczelnień 28ki?).
    Osłona przeciwsłoneczna jest identyczna jak ta do kita 18-55 i nie sprawia najlepszego wrażenia. Natomiast po pierwszych testach muszę przyznać że ciężko złapać jakieś chociaż małe flary, a i obiektyw super trzyma kontrast pod słońce. Więc ta osłona chyba się bardziej przyda do osłony fizycznej niż przed słońcem (choć może będzie jeszcze lepiej?)
    Ostrość bardzo dobra, zresztą pisali to co test Natomiast rogi na f8 nie dorównują centrum ale to raczej norma. No i to centrum jest mega ostre...
    Nie jestem też pewien czy obiektyw nie 'zmienia ogniskowej' zależnie czy ostrzy dalej albo bliżej, takie miałem wrażenie podczas ostrzenia ale być może się mylę. Ale chyba nie było by to coś nienormalnego.
    Na f2 i zbliżeniach trochę aberruje jak większość szkieł. Winieta jest ale mi nie przeszkadza. Dystorsji jeszcze nie męczyłem ale na pewno jest jak wskazują ją testy
    No i obiektyw potrafi wyrywać z tła. Pokazałbym zdjęcie testowe gdzie to widać ale wstyd bo to mega badziewny pstryk;p Poczekam aż będę miał coś czym się warto pochwalić
    AF wg mnie bardzo sprawny, szybki i celny (przynajmniej do nieruchomych obiektów) w średnim świetle (f2, 1/60s, iso między 1600-3200). Ale po wakacjach się pewnie okaże jak z tą celnością w A7ce
    No i cichutkie szkiełko. Oczywiście najlepiej na f2 bo aparat nie otwiera już sobie do ostrzenia przysłony jak przy wartościach wyższych od f2.

    Swoją drogą jakie macie torby na A7ki?

  2. #2702

    Domyślnie

    Hmmm a skoro porównujesz do 24/1.8, to jakaś różnica w jakości między nimi ?

    Parametrami to stoi dokładnie miedzy Tuitem a Zeissem wiec pewnie od biedy można by używać na A6k

  3. #2703

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    Swoją drogą jakie macie torby na A7ki?
    LowePro Event Messenger 150, nosze zazwyczaj z dwoma szkłami EF, od biedy wejdą 3 średnie/małe obiektywy.


    i jakaś fota z A7s + 50L

    Ostatnio edytowane przez qbic ; 19-07-2015 o 10:07

  4. #2704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ReverseEsper Zobacz posta
    Hmmm a skoro porównujesz do 24/1.8, to jakaś różnica w jakości między nimi ?

    Parametrami to stoi dokładnie miedzy Tuitem a Zeissem wiec pewnie od biedy można by używać na A6k
    Zrobię im na pewno jakiś test na własny użytek żeby zaspokoić ciekawość to się przy okazji podzielę Ale do A6k brałbym zdecydowanie zeissa - ma lepszą MFD, dla mnie lepsze pole widzenia, mniejszą dystorsję (której korekty w jpg dla fe28 nie da się w ogóle wyłączyć w aparacie:P). No i mam wrażenie że zeiss jest ostrzejszy na pełnej dziurze ale zobaczę jeszcze jak to wygląda na apsc dla fe28.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    LowePro Event Messenger 150, nosze zazwyczaj z dwoma szkłami EF, od biedy wejdą 3 średnie/małe obiektywy.
    Dzięki, poszperam za nią

  5. #2705

    Domyślnie

    Ja mam coś ala FANCIER KING KONG 30 XL troche inny model ale wyglada bardzo podobnie. Całkiem fajny plecak dodatkowo ma taką wyciąganą i nakładaną osłone przeciwdeszczową nie jedt idealna ale na drobny deszcz wystarczy. Mieszczą się 3-4 obiektywy i body dodatkowo cena całkiem przystępna. Osobiście polecam.

  6. #2706

    Domyślnie

    I kolejne


    Spódnica: Ewa Jobko - Costume Designer
    Czepiec: Klaudyna Gołębiewska
    Modelka: Paulina Anastasia Wolf
    Make: Agnieszka Szumska Vanity Overdose Makeup
    Włosy: Aga Ogrodniczak - IMAGO
    Stylówka: Voodica Photography

  7. #2707

    Domyślnie

    Coś się stało z zakresem tonalnym

  8. #2708

    Domyślnie

    gdzieś pomiędzy LR a PS zgubił mi się oryginał
    w RAWie detale są, ale nie chce mi się robić wszystkiego od nowa ;D

  9. #2709

    Domyślnie

    FE28 2.0 -> jakieśtam odblaski da się złapać....
    http://l1.picsurge.com/VhLqRr/DSC00329.jpg

    Co do torby to ja używam plecaka Lowepro Sport 200, ale chyba podróbki. Mam jeszcze jakąś torbę Lowepro Event messemger 250. Generalnie problem jest tego typu że przy takich małych szkłach to jest za mało przegródek i są zbyt głębokie.
    Kosmici nieznanej narodowości ukradli lewackie Sony A7 sn: 3980117 oraz Voigtlander Nokton 40 MC sn:8030111 we Wrocławiu

  10. #2710

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erro Zobacz posta
    Co do torby to ja używam plecaka Lowepro Sport 200, ale chyba podróbki. Mam jeszcze jakąś torbę Lowepro Event messemger 250. Generalnie problem jest tego typu że przy takich małych szkłach to jest za mało przegródek i są zbyt głębokie.
    Ja właśnie nie mogę sobie nic sensownego dopasować na aparat ze szkłem + drugie szkło (bo najczęściej w takim układzie używam aparat). Albo aparat się nie mieści na wysokość/szerokość przez piramidkę (gdzie mieszczą się aparaty typu A6000), albo nie wchodzi drugie szkło, albo z kolei jest właśnie za głęboki układ pod lustrzanki. Ale będę jeszcze szukać, na wcisk mi A7 z fe28+ CV15 włazi do starego pokrowca ale jak jedno szkło jest już większe to mam problem.
    Nawet myślałem nad jakąś bardziej elegancką torbą ale te co widziałem też miały dziwne układy komór...

Strona 271 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1712212612692702712722732813213717711271 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •