Close

Strona 233 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1331832232312322332342352432833337331233 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 321 do 2 330 z 19131
  1. #2321

    Domyślnie

    Chodzi o pełnoklatkowe krycie e10-18 na ok. 14-15mm? Jeśli tak to nie testowałem. Mając apsc na pewno lepiej podpiąć e10-18 do niego niż do pełnej klatki więc szkoda mi było czasu na porównywanie

  2. #2322

  3. #2323

    Domyślnie

    Ten Batis to taki miniOtus Szkoda, że ciemniak.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #2324

    Domyślnie

    Zeiss miał zapowiadać coś szerokiego i tele w tym roku ale myślałem że to będą loxie (no chyba że też zrobią kolejne?).

    Ten batis 25/2 to też distagon, jak obecny chwalony zeiss 24/2 pod A MFD taka sama, niska, zapowiada się fajne szkiełko byle waga była rozsądna (bo cena na pewno nie będzie).

    85/1.8 ma być z kolei stabilizowany, miło.
    Dziwią mnie trochę pierścienie bo narzekali ludzie na takie w touitach że wszystkie paprochy łapią Zresztą sam preferuję wygląd zeissów z bagnetu E/FE.

    No i trochę nie rozumiem po co na obiektywie pokazywać odległość na którą on ostrzy oraz zakres ostrości zmienny od odległości i przysłony na danym obiektywie w momencie jak aparat już podaje odległość ostrzenia (włącza się przy ostrzeniu ręcznym), można było to tylko ciut ulepszyć w updacie aparatu o zakresy ostrości czy stałe pokazywanie tej odległości i by była zabawa ze wszystkimi szkłami z elektroniką... Będzie kolejna rzecz ssąca prąd która się może zepsuć, kosztuje i zajmuje miejsce.

    Chociaż pewnie będą kosztować i tak pod 5500-6000zł więc pewnie za szybko sobie nie pozwolę

  5. #2325

    Domyślnie

    O i doczytałem ceny z adoramy - 1200$ za 85tkę i 1300$ za 25tkę. Czyli zaczną gdzieś z 4500-5000zł. FE55/1.8 mają za 1000$ a fe70-200/4 za 1500$. Dużo czy nie, nie są to obowiązkowe dla mnie szkła choć na pewno będą budzić ciekawość

  6. #2326

    Domyślnie

    Tak naprawdę mam przeciętnym pstrykaczom nie jest potrzebny taki sprzęt. Zadowolimy się starymi dobrymi pleśniakami, które co prawda nie maja takiej jakości ale dla nas jest wystarczająca. Dla przeciętnego Polaka taki sprzęt jest nie potrzebny, chyba że się na nim zarabia albo nie jest się przeciętnym Polakiem i nie ma się co z kasą robić

  7. #2327

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ciszy Zobacz posta
    Tak naprawdę mam przeciętnym pstrykaczom nie jest potrzebny taki sprzęt. Zadowolimy się starymi dobrymi pleśniakami, które co prawda nie maja takiej jakości ale dla nas jest wystarczająca. Dla przeciętnego Polaka taki sprzęt jest nie potrzebny, chyba że się na nim zarabia albo nie jest się przeciętnym Polakiem i nie ma się co z kasą robić
    Polemizowałbym. Jestem przeciętnym pstrykaczem, ale nie lubię się wku..iać na to, że zdjęcia z wakacji aż świecą po oczach foiletem, bo mam starego pleśniaka, który powinien mnie zadowalać. Albo, ze pewna katedra w rogach jest rozmyta jak przez nieudolne instagramowe filtry, bo pleśniak nie ma przyzwoitej rozdzielczości. Są pleśniaki i pleśniaki. Niektóre "pleśniaki" potrafią kosztować więcej niż nowoczesne szkła z AF. Generalizowanie chyba nie jest dobrym pomysłem...
    A kto to jest przecięty polak?

  8. #2328

    Domyślnie

    Myślę, że przeciętny Polak to ten, który jakoś tam wyrabia od pierwszego do pierwszego, ale bez nadwyżki, i musi kombinować, żeby mu jeszcze starczyło na przyjemności, hobby, itp. Gdzieś niedawno czytałem czy słyszałem, że wg jakichś niedawnych badań, dla znacznie więcej niż połowy społeczeństwa nieplanowany wydatek 1000 zł jest katastrofą. To chyba jest przeciętny Polak.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 23-04-2015 o 13:42
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  9. #2329

    Domyślnie

    Sama możliwości pisania na tym forum jest pewnego rodzaju filtrem, tutaj przeciętnych rodaków raczej nie ma.

  10. #2330

    Domyślnie

    Hobby jak hobby. Można wydać mało a można wydać dużo. Jednemu starczą pleśniaki ale innemu nie uda się nimi zrobić zdjęć biegających dzieciaków i musi mieć AF.

Strona 233 z 1914 PierwszyPierwszy ... 1331832232312322332342352432833337331233 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •