Close

Strona 1575 z 1914 PierwszyPierwszy ... 575107514751525156515731574157515761577158516251675 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 741 do 15 750 z 19131
  1. #15741

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    Usmialem sie jak norka

    Ciekawe co mowiles 6 lat temu jak Sony wchodzilo i obiektywow bylo jak na lekarstwo No niestety sam odnosiles sie do przeszlosci mowiac jak to Sony bylo krytykowane lata temu za brak obiektywow. Wiec troche brak konsekwencji w tym co mowisz.

    Nie sprzeczam sie co lepsze... ale nie mozesz porownywac systemow jako takich gdzie jeden ma 6 lat a drugi 1 rok.

    PS.
    Fotografowalem analogiem Nikona, Olympusem 4/3, pozniej Nikon FX, rownolegle Fuji X a obecnie Nikon Zet. Jak widzisz wybieram to co mi pasuje w danym momencie. Byc moze jednego dnia bedzie i Sony Kto wie
    A7 kupiłem 4 lata temu za 3tysiące jako dupkę do szkieł z mocowaniem Leica M i innych ciekawych manuali - jak widzisz wybieram to, co jest tanie a dobre w danym momencie. Być może pewnego dnia będzie i Nikon Z , ale roadmap do 2021 nie przewiduje niczego ekscytującego, Samyangi/Tamrony/Sigmy będą się dopiero pojawiać, a optyka lustrzankowa przez adapter nie ma startu do optyki projektowanej pod bezlustro. Oczywiście może cię to śmieszyć, kwestia specyfiki poczucia humoru - mnie np. szalenie bawią ceny i gabaryty szkieł f/1.8 systemu Z

    Samy AF85/1.4

  2. #15742
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    A7 kupiłem 4 lata temu za 3tysiące jako dupkę do szkieł z mocowaniem Leica M i innych ciekawych manuali - jak widzisz wybieram to, co jest tanie a dobre w danym momencie. Być może pewnego dnia będzie i Nikon Z , ale roadmap do 2021 nie przewiduje niczego ekscytującego, Samyangi/Tamrony/Sigmy będą się dopiero pojawiać, a optyka lustrzankowa przez adapter nie ma startu do optyki projektowanej pod bezlustro. Oczywiście może cię to śmieszyć, kwestia specyfiki poczucia humoru - mnie np. szalenie bawią ceny i gabaryty szkieł f/1.8 systemu Z
    No tak... zrobiles dokladnie to samo co ja wybierajac Nikona Zet. Tyle ze Ty miales obiektywy z mocowaniem Leica M i inne manuale a ja mialem kompletna szklarnie Nikon F. W obu przypadkach wybor body padl na aparat ktory obsluzy mozliwie najlepiej posiadane przez nas obiektywy. No i oboje kierowalismy sie rachunkiem ekonomicznym. Pozostawienie czesciowo szklarni Nikon F jest duzo tansze niz budowanie systemu Sony od zera. U mnie na chwile obecna dominuja juz obiektywy natywne Nikon Z i jestem z nich bardzo zadowolony od strony jakosci optycznej i wydajnosci AF. Do wymiany pozostal N14-24 i N70-200. Nie mowie ze obiektywy Nikon Z sa w optymalnych cenach... jednak pamietam jak kupowalem stalki do Fuji to tez placilem tyle samo co za nowe stalki do Nikona. Mam na mysli 16mm f1.4 i 56mm f1.2.

    Kazdy z nas ma tez jak widze inne oczekiwania... Ty czekasz na jakies wybitne obiektywy (uzyles slowa ekscytujace) mnie wystarcza dobre technicznie produkty ktore spelnia moje oczekiwania.

    PS.

    Ladny obrazek daje ten Twoj Samyang. Zreszta zdjecia ktore pokazujesz sa bardzo dobre.

    PS2.

    Tez mialem kiedys Samyanga... w czasach Nikona D700. Kupilem 14mm, 35 i 85mm. Dluzej zostal ze mna tylko 14mm. Ja mysle ze wraz z umacnianiem sie pozycji Nikona Z pojawia sie ciekawe obiektywy Samyanga na ten bagnet. Jest chyba tylko jeden problem. Nikon nie udostepnia specyfikacji bagnetu a wydaje mi sie ze Sony tak. Byc moze to jest sila tego systemu ze producenci niezalezni maja latwiej. Pytanie czy tak bedzie wiecznie. Tam gdzie walka o wielka kase to decyzje moga byc rozne.
    Ostatnio edytowane przez J1 ; 19-10-2019 o 12:52

  3. #15743

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    No tak... zrobiles dokladnie to samo co ja wybierajac Nikona Zet. Tyle ze Ty miales obiektywy z mocowaniem Leica M i inne manuale a ja mialem kompletna szklarnie Nikon F. W obu przypadkach wybor body padl na aparat ktory obsluzy mozliwie najlepiej posiadane przez nas obiektywy. No i oboje kierowalismy sie rachunkiem ekonomicznym. Pozostawienie czesciowo szklarni Nikon F jest duzo tansze niz budowanie systemu Sony od zera. U mnie na chwile obecna dominuja juz obiektywy natywne Nikon Z i jestem z nich bardzo zadowolony od strony jakosci optycznej i wydajnosci AF. Do wymiany pozostal N14-24 i N70-200. Nie mowie ze obiektywy Nikon Z sa w optymalnych cenach... jednak pamietam jak kupowalem stalki do Fuji to tez placilem tyle samo co za nowe stalki do Nikona. Mam na mysli 16mm f1.4 i 56mm f1.2.

    Kazdy z nas ma tez jak widze inne oczekiwania... Ty czekasz na jakies wybitne obiektywy (uzyles slowa ekscytujace) mnie wystarcza dobre technicznie produkty ktore spelnia moje oczekiwania.

    PS.

    Ladny obrazek daje ten Twoj Samyang. Zreszta zdjecia ktore pokazujesz sa bardzo dobre.

    PS2.

    Tez mialem kiedys Samyanga... w czasach Nikona D700. Kupilem 14mm, 35 i 85mm. Dluzej zostal ze mna tylko 14mm. Ja mysle ze wraz z umacnianiem sie pozycji Nikona Z pojawia sie ciekawe obiektywy Samyanga na ten bagnet. Jest chyba tylko jeden problem. Nikon nie udostepnia specyfikacji bagnetu a wydaje mi sie ze Sony tak. Byc moze to jest sila tego systemu ze producenci niezalezni maja latwiej. Pytanie czy tak bedzie wiecznie. Tam gdzie walka o wielka kase to decyzje moga byc rozne.
    Samy już szykuje się do wejscia w systemy R i Z, podobnie pewnie w przypadku Tamrona z b. udanymi 17-28 oraz 28-75, nie wspominając o nader intrygującym 70-180/2.8 (o którym jednak jeszcze nic bliżej nie wiadomo poza tym, że będzie wyjątkowo kompaktowy). Tyle tylko, że na razie nie wiadomo kiedy i z jakim skutkiem to nastąpi - a obiektywy Samyanga pod system FE też miały bolączki wieku dziecięcego.
    Moje oczekiwania są takie, jak wszystkich - możliwie jak najlepszy stosunek ceny do jakości, przy zachowaniu jak najmniejszej wagi i gabarytów, do tego jeszcze cenię sobie malarskość możliwie zbliżonych do ciekawych szkieł manualnych (Noktony Classic, Zeissy C/Y itp.)

    Samy 45/1.8

  4. #15744
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Myślę że za jakieś trzy lata dylematów już takich nie będzie jak teraz że albo pusty system albo bogaty w obiektywy firm trzecich.

  5. #15745
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ...
    Moje oczekiwania są takie, jak wszystkich - możliwie jak najlepszy stosunek ceny do jakości, przy zachowaniu jak najmniejszej wagi i gabarytów, do tego jeszcze cenię sobie malarskość możliwie zbliżonych do ciekawych szkieł manualnych (Noktony Classic, Zeissy C/Y itp.)
    Tego bakcyla jeszcze nie zlapalem Moze pewnego dnia sie trafi ten bakcyl Chociaz za czasow Olympusa 4/3 przerobilem stado Pentaconow i Takumara 50mm f1.4. Takumar fajny byl Pentacon 300mm f4 byl ciezki



    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Myślę że za jakieś trzy lata dylematów już takich nie będzie jak teraz że albo pusty system albo bogaty w obiektywy firm trzecich.
    Tez tak mysle... zreszta dojzale systemy sa z korzyscia dla uzytkownikow... pojawia sie bardziej egzotyczne obiektywy, oraz bardziej konkurencyjne ceny. W sumie szkoda ze Nikon Z zadebiutowal dopiero w 2018 roku. Sony bylo w dobrej sytuacji bo nie mialo praktycznie konkurencji w kategori bezlusterkowiec FF. Dzisiaj konkurencja jest wieksza i to jest dobre. Zobaczymy co czas przyniesie.

    Wazne ze kazdy ma zabawki ktore daja mu radosc i nie przeszkadzaja w robieniu zdjec. Z drugiej strony od czasu do czasu dobrze jest zerknac i sprobowac czegos z obozu konkurencji Nie ukrywam ze kusi mnie zeby zamowic na probe A9 z jakims szybkim zoomem. Tylko kiedy ostatnio zamowilem aparat na probe (bylo to Z6) to dokonalem rewolucji w zasobach sprzetu foto. Wiec moze poki co sie powstrzymam.

    Tak z ciekawosci... jak wyglada szybkosc pracy AF w zoomach f2.8 G Sony? I czy moze ktos potwierdzic jak to jest z tym czy Sony faktycznie udostepnia specyfikacje bagnetu producentom niezaleznym ?

  6. #15746
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Wybacz, ale ten "szczegół" jest kompletnie bez znaczenia - fotografera interesuje co i za ile może danym systemem ugrać w danym momencie, a nie za 6 lat.
    Dzisiaj, nie za 6 lat mogę podpiąć przez FTZ wszystko z bagnetem Z. Jak niżej piszesz - kupowałeś bo mogłeś używać przejściówki.
    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    A7 kupiłem 4 lata temu za 3tysiące jako dupkę do szkieł z mocowaniem Leica M i innych ciekawych manuali - jak widzisz wybieram to, co jest tanie a dobre w danym momencie.
    Już są przejściówki na inne systemy. Ale mi wystarczy jedna - FTZ.

    Proponujecie bym dzisiaj sprzedał 15 obiektywów (dokładnie tyle mam) z mocowaniem F i kupił Sony, z mało przyszłościowym bagnetem, którego jedyną zaletą jest lepiej oprogramowany eyefocus i grip. Co Nikon może dać w kolejnym modelu. I co mam kupić zamiast Nikkora 200/2? Bo za Sigmę Art 85/1.4 z mocowaniem F mogę kupić .. Sigmę ART 85/1.4 z mocowaniem do Sony.
    Nikon i canon naprzemiennie wypuszczały fajniejsze body. I sensowne jest skakać co 2 lata z systemu do systemu? Tak może robić ktos kto ma ze 3 obiektywy i sprzęt w cenie do 20 tysięcy.
    Nie proponujcie przesiadek wszystkim.

    Zawsze sie dobiera system pod swoje potrzeby. A one sa dla każdego inne. Praktycznie zawsze pracowałem na kilku systemach (i to nie mam na myśli wyłącznie małoobrazkowe - chodzi mi o np MF, dawniej to była podstawa). A na wyjazdy zabieram inne szkła niż do pracy. Dlatego chciałem mieć system, w którym jest duży wybór szkieł. Niekoniecznie firmowych.
    Jeśli ktoś wybiera system Sony to nie dlatego, że oferuje on wszystko, tylko dlatego, że oferuje to co on potrzebuje. By nie było zbędnych dyskusji - nie feruje np kompletu jasnych supertele.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-10-2019 o 15:10

  7. #15747
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja wybrałem Sony wyłącznie ze względu na cenę ale Nikon nadal u mnie jest też dlatego że za niską cenę mogę mieć obiektyw jaki potrzebuję, kupiony czasami pod konkretny cel czy wyjazd, rynek używanego sprzętu otwiera wiele możliwości i pozwala na minimalizowanie kosztów, na poznanie sprzetu itd.
    Do premiery Nikon Z podchodziłem entuzjastycznie ale po roku czasu jestem rozczarowany, jednak patrząc na to jak rozwijał się Sony FE nie ma tu jednak nic dziwnego.
    Czekam na dalsze premiery zoomów Tamrona i może wreszcie Sigma coś wrzuci, przesyt stałek jest od dawna aż nudne to się robi powoli.

  8. #15748
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...

    Proponujecie bym dzisiaj sprzedał 15 obiektywów (dokładnie tyle mam) z mocowaniem F i kupił Sony, z mało przyszłościowym bagnetem, którego jedyną zaletą jest lepiej oprogramowany eyefocus i grip. ...
    Dokladnie ten sam argument przedstawiam w kontekscie Nikona Z. Nie staram sie przekonywac ze to najlepszy aparat. Jak kazdy aparat ma wady i zalety. Jednak dla ludzi z wieksza iloscia obiektywow z mocowaniem F jest to ciekawe rozwiazanie. Zreszta wielu skupia sie na body... ale to tak naprawde obiektywy kosztuja wiecej i uzywamy ich wiecej lat.

    Czy mozesz wyjasnic kwestie tego malo przyszlosciowego bagnetu Sony ? I czy ktos moze potwierdzic jak to jest z otwartoscia specyfikacji bagnetu Sony? Wydaje mi sie ze czytalem o tym w kontekscie Sigmy i obiektywow dla systemu Fuji. Chyba wlasnie tam padla informacja ze latwiej im projektowac obiektywy dla systemu Sony bo specyfikacja bagnetu jest dostepna i nie musza zgadywac co i jak. Natomiast Fuji (Nikon tez nie) nie udostepnia takich danych i musieliby poswiecic wiecej czasu z nie do konca pewnym wynikiem aby to rozpracowac.



    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...
    Do premiery Nikon Z podchodziłem entuzjastycznie ale po roku czasu jestem rozczarowany...
    Ale czym jestes rozczarowany ? Czy mozesz powiedziec co dokladnie powoduje to rozczarowanie ?

    Pojawil sie nowy system Z... oczywista oczywistosc ze pierwsza generacja aparatow nie bedzie genialna. Z drugiej strony gdyby porownac pierwsza generacje A7 Sony to tez szalu nie bylo. Jednak mozna juz powoli kompletowac szklarnie i robic zdjecia i cieszyc sie tym. Z czasem beda nowsze i lepsze body... a kupione obiektywy pozostana. Dodatkowo pojawia sie ciekawe obiektywy producentow niezaleznych. Byc moze Nikon zaprezentuje tez stalki f1.2 35/50/85mm. W miare zyskiwania runku bedzie wiecej roznorodnosci jezeli chodzi o obiektywy. Wlasnie znikomym udzialem Fuji X na rynku Sigma tlumaczy dlaczego nie produkuja obiektywow pod ten system.

    Kazdy system kiedys startowal... Sony z A7 wystartowal 6 lat temu. To jest ich sila... byli pierwsi i to do nich sa porownywane inne bezlusterkowce pelnoklatkowe.

  9. #15749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    I czy ktos moze potwierdzic jak to jest z otwartoscia specyfikacji bagnetu Sony? Wydaje mi sie ze czytalem o tym w kontekscie Sigmy i obiektywow dla systemu Fuji. Chyba wlasnie tam padla informacja ze latwiej im projektowac obiektywy dla systemu Sony bo specyfikacja bagnetu jest dostepna i nie musza zgadywac co i jak. Natomiast Fuji (Nikon tez nie) nie udostepnia takich danych i musieliby poswiecic wiecej czasu z nie do konca pewnym wynikiem aby to rozpracowac.
    Dokładnie tak jak piszesz, Sony udostępnia specyfikacje bagnetu. Dlatego Samyangi mają AFa pod Sony, z tego samego też powodu Sigma MC-11 sprawia, że obiektywy z mocowaniem Canona działają całkiem przyzwoicie.
    W przypadku Nikona czy Fuji właśnie, inni producenci muszą stosować inżynierię wsteczną. A to nie zawsze chce dobrze działać czego przykładem jest taki sobie AF w starych Sigmach do Nikona.

  10. #15750
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Assire Zobacz posta
    Dokładnie tak jak piszesz, Sony udostępnia specyfikacje bagnetu. Dlatego Samyangi mają AFa pod Sony, z tego samego też powodu Sigma MC-11 sprawia, że obiektywy z mocowaniem Canona działają całkiem przyzwoicie.
    W przypadku Nikona czy Fuji właśnie, inni producenci muszą stosować inżynierię wsteczną. A to nie zawsze chce dobrze działać czego przykładem jest taki sobie AF w starych Sigmach do Nikona.
    Dziekuje... to faktycznie daje Sony spora przewage bo obiektywy producentow niezaleznych moga dzialac lepiej w kwestii AF.

    Jednak czy nie jest tak ze bagnet Sony byl poczatkowo projektowany pod aps-c i ta pelna klatka jest tam troche upchana na sile? Bo zakladam ze to mial Jacek_Z na mysli mowiac ze to nieprzyszlosciowy bagnet.

    Czytalem kiedys wywiad z kims z Fuji... chodzilo o stabilizacje matrycy. Oni mowili ze nie planowali stabilizacji na poczatku bo bagnet jest zbyt maly i przy wiekszych przesuwach matrycy pojawi sie wieksze winietowanie ktore bedzie trzeba korygowac programowo. Natomiast dla nich priorytetem jest maksymalna jakosc. Pozniej po czasie kiedy konkurencja miala juz aparaty ze stabilizacja matrycy Fuji zaprzeczylo samo sobie i rowniez dali aparat ze stabilizacja i chcac nie chca wbrem wczesniejszym zapowiedziom koryguja winiete spowodowana praca stabilizacji w sposob programowy. Jezeli w Sony bagnet jest zbyt maly dla FF to po pojawieniu sie stabilizowanej matrycy zapewne walcza z tymi samymi problemami co Fuji.

Strona 1575 z 1914 PierwszyPierwszy ... 575107514751525156515731574157515761577158516251675 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 19-01-2023, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •