Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia Ślubne

    Hej nazywam się Monika, na wstępie proszę aby osoby, które wymądrzają się, krytykują itp. nie czytały dalej i nie udzielały się w tym poście.

    Dwa tygodnie temu przesiadłam się z nikona d60 na d600, nie poznałam go jeszcze i mam parę pytań, ponieważ zostałam poproszona przez koleżankę aby uwiecznić jej ślub oraz wesele, tłumaczyłam jej że się na tym nie znam, że robię tylko zdjęcia prywatne, dla siebie, no ale dziewczyna wybłagała , nie mają kasy na pro fotografa.

    Sprzęt jakim dysponuję poza aparatami to: nikkor 35 1.8 oraz 50 1.8, lampę będę miała pożyczoną nissin di 866, ale będę jej tylko sporadycznie używać podczas zabawy.

    Moje pytania:

    1. Podczas śluby jakiego trybu AF najlepiej używać
    2. Czy najlepiej używać wszystkie punkty af czy naprzykład 9 środkowych podczas ślubu.
    3. Podczas zabawy, żeby celniej łapać ostrość, lepiej będzie używać 9 środkowych pól ?
    4. Proszę również o porady jak dobrze łapać ostrość na ruchomych celach, jak zwiększyć prawdopodobieństwo celności af na zamierzony obiekt.
    5. Proszę o ogólne porady jakie mogą się przydać
    Wiem, że dla profesjonalistów te pytania wołają o pomstę do Nieba, ale ja nie zajmuję się tym zarobkowo, robię zdjęcia dla siebie, poznaję dopiero wszystko,tak więc naprawdę jeżeli ktoś chce napisać coś krytycznego niech sobie naprawdę daruje, wszystkim pomocnym z góry dziękuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,
    Ja uzywam:
    1. AF-S
    2. centralnego (jednego) - bo inaczej to Ci zlapie gdzie aparat chce, a nie Ty
    3. jw + przekadrowanie
    4. Tu to najlepiej obiektyw z AFS, 35 jest bardzo wolna (nie moge sie przyzwyczaic bo uzywam naprzemiennie z 24-70)
    5. cale ksiazki sa, na sali lampa sie przydaje, dobrze jakbys miala rowniez cos dluzszego, 50tka na FX jest dosc krotka, ciezko Ci bedzie zrobic portret "z zaskoczenia".
    6. Duzo pewnosci siebie

    Nie zarabiam, nie jestem profi, to moje hobby i zycze powodzenia.

    PS. Jakie sa ceny "profi fotografow" w Wawie ?

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli "dorwiesz" lampę na sali i sufit bedzie na takiej wysokości, że będziesz mogła od niego odbić światło to rób to w 99% w ten sposób zakładam, że skoro pożyczasz lampę to nie masz swojej i możesz nie umieć z niej korzystać (być może się mylę). Oczywiście przy tym iso sporo w górę, f 1,8-2,8 aby nie mieć ciemnicy na dalszym planie. Zależy jaka sala się też trafi być może będzie na tyle jasno, że nie będziesz musiała jej często używać Powodzenia!. Zdjęcia oczywiście też możesz pokazać później na forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc przydatna wiedza, czyli trybu AF-C nie używać w żadnej sytuacji ?

    Ceny bardzo rozbieżne jedni zaczynają oferty od 2tys + inni od 3tys + a i są za 1tys

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za radę z lampą Sasz, a mam jeszcze pytanie jak radzić sobie podczas sytuacji:

    1. obsypywanie ryżem itp.
    2. Rzucanie kieliszków,welonu, muchy
    3. Wejście młodych do ołtarza, czy wtedy nie lepiej AF-C ?

    Sasz możesz polecić jakiś wstępny poradnik do robienia zdjęć z lampą, zawsze jakaś wiedza się przyda

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za radę z lampą Sasz, a mam jeszcze pytanie jak radzić sobie podczas sytuacji:

    1. obsypywanie ryżem itp.
    2. Rzucanie kieliszków,welonu, muchy
    3. Wejście młodych do ołtarza, czy wtedy nie lepiej AF-C ?

    Sasz możesz polecić jakiś wstępny poradnik do robienia zdjęć z lampą, zawsze jakaś wiedza się przyda

  7. #7

    Domyślnie

    http://foto.jasiu.pl/
    podstawy dzialan z lampa

    "Amatorzy zbudowali Arke, Profesjonalisci Titanica..."

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monika.te Zobacz posta
    Dzięki za pomoc przydatna wiedza, czyli trybu AF-C nie używać w żadnej sytuacji ?

    po to sa te tryby by wiedziec czym się różnia i w zależności od sytuacji korzystać. Na poczatek to zajmij się dokładnie instrukcja obsługi aparatu bo widac poważne braki. Slub to nie jest prosty temat - sytuacji nie da się powtórzyć. czasem masz sekundę lub dwie na zrobienie zdjęcia i MUSISZ je mieć. Zatem musisz mieć ogarnięte światło, kadr, uchwycone emocje, ostrośc itp itd. A jak pytasz jak zrobić zdjęcia z ryżem - to wybacz.
    Przygotujesz się na ryż a zaskocza Cie i strzelą płatkami róż lub niczym i będziesz zdziwiona. Pomyśl jak ma wyjśc zdjęcie z ryżem i do tego dostosuj parametry aparatu. Ma leciec ryz i para młoda ma być ostra.

  9. #9

    Domyślnie

    Z moich spostrzerzeń odnosnie slubów:
    W wypadku ISO: Ostrośś i poprawne naswietlenie jest wazniejsze niż jakosc obrazka czyli nie martwic sie szumami (do pewnego stopnia)
    Na weselu: Lampa w sufit najlepiej ze stofenem jezeli nie umie sie kreatywnie uzywac lampy
    Odnosnie samej lampy na weselu: pamietac o zostawieniu swiatla zastanego: lampa ma tylko doswietlac pierwszy plan
    Lampy w kosciele nie uzywamy, od tego mamy wysokie iso i jasne szkła.

    W moim przypadku (canon 5dmkII) uważam ze szczyt możliwosci mojej matrycy to ISO800 ale na ślubach nieraz dobijam do 3200 (tylko w kosciele)
    Musisz zapewnić przede wszystkim jasne i ostre zdjecia.

    Aha, i jeszcze jedno, papier wybacza dużo więcej niż ekran, szczególnie w macie.
    1DmkII 5dmkII 70-200L 50f1.8 85mm 1.4, 28mm 2.8
    edwinzielinski.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie

    w przypadku D600 to myślę że ISO do 12800 na luzie ujdzie.

    5dII i ISO 800 ???
    no prosze Cię.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •