Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 57
  1. #41

    Domyślnie

    Przecież to samo napisałem powyżej. Większe zapotrzebowanie na prąd i problemy, to już jest spory problem. Brak Tamrona 60mm to też problem, bo lubię go nie tylko w makro i musiałbym zastąpić go dwoma obiektywami.
    Olympus ma ca całkiem zaje**** jakość (zwłaszcza w porównaniu z tym, co mam obecnie). Nie wiem czy oglądałeś materiał DR5000 na jego temat. Problemem byłaby większa GO (zaleta w makro, ale wada w portrecie plenerowym).

  2. #42

    Domyślnie

    Nadal się nie rozumiemy. Dla mnie combo D7100+S17-50 to nie jest spory problem. W zasadzie to żaden problem, no ale może dla Ciebie podgląd zdjęcia i sprawdzanie całej fotki w powiększeniu to sprawa kluczowa więc się nie kłócę. Mi wystarczy, że jednym kliknięciem mogę sobie sprawdzić czy ostrość jest w miejscu w którym chciałem by była. Nie demonizujmy też tego poboru prądu. Nikon ma jednak dość dobrą baterię (wg CIPA starcza na 950 fotek, dla porównania K-3 560 fotek, o bezlusterkowcach nie wspominam bo to pięta achillesowa wspólna dla wszystkich systemów) i nawet trochę większy apetyt na prąd Sigmy da Ci komfort fotografowania. W praktyce robię sporo ponad tysiąc fotek na jednym ładowaniu, ale i tak kupiłem zapasowe baterie bo to dla mnie krok do tyłu w porównaniu do D90 którym robiłem ponad 2 tysie. Dla Ciebie to jeszcze mniejszy problem skoro i tak używasz prawie wyłącznie Tamrona 60. Miałem go przez kilka lat i złego słowa o nim nie powiem (no może poza tym, że ma dość słaby AF i nie ma stabilizacji), ale to nie jest (przynajmniej dla mnie) szkło które trzymałoby mnie w systemie którego nie lubię. I nie jest tak, że innymi makrówkami nie da się robić np portretów. Jeśli jednak ogniskowa +-60mm tak Ci pasuje to możesz kupić jakąś jasną pięćdziesiątkę za grosze, jakieś inne makro (choć stracisz trochę na jasności) lub pozostań w Nikonie. To w gruncie rzeczy łatwa decyzja. Porównujesz co mają do zaoferowania poszczególne systemy i wybierasz to co Ci najbardziej pasuje. Wydaje mi się, że Twoim problemem jest nie to że coś tam się dzieje z Sigmą na Nikonie tylko to, że szukasz systemu doskonałego a takiego nie ma. Co do Olympusa to nie tylko czytałem co ma do powiedzenia DR5000, ale i sam sprawdziłem. Jakość jest OK, ale poza kilkoma perełkami wg mojego rozeznania obiektywy te z najwyższej półki są zazwyczaj drogie (te które bym kupił wychodzą drożej niż u Najkona) a właśnie takie dają jakość która mi odpowiada. Wspomniałem o tym, bo sam jako plus dla K-3 względem D7100 podałeś DR więc myślałem, że skoro obrazek to dla Ciebie priorytet to aż tak dobrego nie uzyskasz w systemie 43. Coś za coś. Trzeba się z tym pogodzić i szorować do sklepu.

  3. #43

    Domyślnie

    A jak z lampami i polami AF w K-3? Są większe niż w Nikonie? Z Pentaxem jest taki problem, że nigdzie go nie można pomacać. Olka i 7100 bez problemu znajdę w fotojokerze.

  4. #44

    Domyślnie

    Wg optycznych AF w K-3 działa lepiej od tego z D7100 - co w zasadzie nie dziwi, skoro Pentax ma dwa razy więcej punktów krzyżowych, a do tego Nikon ma je idiotycznie umiejscowione (wszystkie w centrum kadru).

  5. #45

    Domyślnie

    wszystkie pentaxy są uszczelniane?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #46

    Domyślnie

    Nie, ale K30, 50, 5 + jego wersje, 3 tak.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Nie, ale K30, 50, 5 + jego wersje, 3 tak.
    I jeszcze K10 i K20 oraz pewnie K7 też.
    Z punktu widzenia jutra na dzień dzisiejszy patrzycie z wczoraj

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Nie, ale K30, 50, 5 + jego wersje, 3 tak.
    K-S2 takze ma
    Jedyne ktore nie maja to najnizsze modele - w sprzedazy K-500 ktory jeszcze mozna spotkac i nastepca K-S1

  9. #49

    Domyślnie

    Ale wątek zdechł, a premiera tuż tuż

  10. #50

    Domyślnie

    Możecie mi napisać czy warto zamienić d7100 na pentaxa k-3? Ogólnie pentax zaczął mnie interesować ze względu na dobrą współpracę z starszymi obiektywami. Może polecicie jakiś inny model?

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30D przy użyciu Tapatalka

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •