Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 57
  1. #31

    Domyślnie

    Nie mam porównania do cyfrowych lustrzanek innych producentów. W stosunku do K-5 jest zauważalna poprawa pracy AF-u. Choć mnie w K-5 nic nie brakowało
    Jest szybszy i pewniejszy. Wiecej punktów pomiaru, wiecej funkcji i możliwości ustawień. Do tego wieksza matryca, dwa sloty na karty pamięci i wyszła z tego całkiem przyjemna puszka reporterska. Zwiekszono fabryczny limit migawki do 200tyś. Większy tylny LCD i focus peaking pomaga z manualami. Ogólnie jestem zadowolony.

  2. #32

    Domyślnie

    Szczęśliwego Nowego Jorku !!
    K-3 + FA 31 Ltd.

  3. #33

  4. #34

  5. #35

    Domyślnie

    Mam obecnie D5000. Chciałem wymienić puszkę na coś lepszego (głównie denerwuje mnie AF, ale przydałoby się też używalne iso 3200). Naturalnym wyborem wydawał się D7100, ale... problemy z olejem, kurzem. Nie lepiej przesiąść się na K-3? Cenowo są już bardzo blisko. Pentax uszczelniony, wg optycznych ma też sporo lepszy zakres tonalny. Nie wiem, jak z AF-em. Czytałem gdzieś, że w Pentaxie punkty AF są większe. Prawda to? Ma ktoś porównanie między tymi dwiema puszkami? Jak wygląda sprawa świecenia w systemie Pentaxa? Różni się od Nikona (bezprzewodowe błyskanie)?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Mam obecnie D5000. Chciałem wymienić puszkę na coś lepszego (głównie denerwuje mnie AF, ale przydałoby się też używalne iso 3200)...
    W obu kategoriach zyskasz kupująć D7100 lub K-3.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Naturalnym wyborem wydawał się D7100, ale... problemy z olejem, kurzem...
    Nie zauważyłem mimo, że aparatu używam od 1,5 roku.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Nie lepiej przesiąść się na K-3?
    Może i lepiej, tym bardziej że w Nikonie Ci źle [tak przynajmniej mi się wydaje bo podobne pytania zadajesz już chyba od 2 lat (bez złośliwości, po prostu od pewnego czasu tylko z tym mi się kojarzysz )]

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Cenowo są już bardzo blisko. Pentax uszczelniony, wg optycznych ma też sporo lepszy zakres tonalny. Nie wiem, jak z AF-em. Czytałem gdzieś, że w Pentaxie punkty AF są większe. Prawda to? Ma ktoś porównanie między tymi dwiema puszkami? Jak wygląda sprawa świecenia w systemie Pentaxa? Różni się od Nikona (bezprzewodowe błyskanie)?
    Nikon też uszczelniony, niektórzy kąpali pod prysznicem i nic mu nie było Pentaxa nigdy nie miałem, ale czytałem że ma problemy w AF-C. Z tego co się orientuję to puszki porównywalne, także jeśli chodzi o matryce <<klik>> Jeśli nie masz za dużo szklarni pod Najkona i pentaksowe słoiczki pasują to śmiało zmieniaj system. Na pewno zyskasz w porównaniu z D5000. Ja szedłbym w Pentaxa bo byłem przekonany, że robią mniejsze i lżejsze puszeczki od Nikona, ale jeśli chodzi o parę K-3 vs D7100 różnice są pomijalne.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-07-2015 o 23:21

  7. #37

    Domyślnie

    Nie zauważyłem mimo, że aparatu używam od 1,5 roku.
    Nie dawniej jak dzisiaj czytałem na tym forum o kurzu/oleju na matrycy trzymiesięcznego D7100. :P No nie oszukujmy się. Nikon ostatnimi czasy ma sporo wpadek. Jest mi źle, ale mam starą puszkę entry level. :P Obiektywów za dużo nie mam, bo tylko dwa (z czego Nikkor 35mm na allegro). K-3 ma też chyba lepszą matrycę (Sony), a D7100 bandingującą od Toshiby. Od dawna się zastanawiam, bo nie zarabiam za wiele, a nie chciałbym wtopić. :P Olympus też mnie kusi, ale chyba jednak brakowałoby mi małej GO. Do tego mniejsza rozpiętość tonalna (chociaż takiemu Dobasowi to nie przeszkadza).
    Na tej stronie, którą podlinkowałem jakoś inaczej mierzą zakres tonalny niż na optycznych, bo różnice pomiędzy D7100 a K-3 są niewielkie, a nawet E-M5 osiąga całkiem dobre rezultaty. No, to teraz dałem mi do myślenia.
    Ostatnio edytowane przez Umbra ; 30-07-2015 o 23:46

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    ..No nie oszukujmy się. Nikon ostatnimi czasy ma sporo wpadek...
    No właśnie nie oszukujmy się. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. O problemach z bandingiem D7100 pisałem nie raz, ale sam musisz sobie przeliczyć czy wolisz mieć zdjęcie z bandingiem (czasami) czy może nietrafione z K-3 (też czasami), czy wolisz mieć tanie stałki od Nikona czy może wolisz liczyć na to że Sigma albo Tamron się zlitują i wrzucą na rynek coś z mocowaniem Pentaxa. Ja staram się oceniać rzeczy obiektywnie i nie widzę dużej przewagi Penaxa nad Nikonem na półce amatorskiej. Ty może widzisz to inaczej, dlatego sam powinieneś ogarnąć temat tym bardziej że miotasz się już z tym od pewnego czasu i nikt nie wie lepiej od Ciebie czego Ci brakuje.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Olympus też mnie kusi, ale chyba jednak brakowałoby mi małej GO. Do tego mniejsza rozpiętość tonalna (chociaż takiemu Dobasowi to nie przeszkadza).
    Olympus to już inna para kaloszy. Skoro martwisz się tym, że wg apteczniaków DR D7100 jest gorszy od tego z K-3 to nawet nie patrz w stronę Olego. Obrazkiem z lustrzankami nie wygra. To bardziej sprzęt dla świadomego użytkownika który ceni sobie poręczność ponad "jakość absolutną" i do tego potrafi wykrzesać ze sprzętu 101 %. Rozmawiałem z Dobasem. Oly to wg jego słów "wystarczająca jakość" i poręczność oraz waga o której właściciele DSLRów mogą tylko pomarzyć. I właśnie waga i wymiary przeważyły u niego szale, ale trzeba pamiętać że to podróżnik i ma inne priorytety niż większość z nas.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 30-07-2015 o 23:56

  9. #39

    Domyślnie

    Obecnie przez 99% czasu używam Tamrona 60mm. Na Pentaxie chyba go nie ma. Zastanawiałem się też nad Sigmą 17-50 (albo 17-70) - ta znowu ponoć nie działa najlepiej z D7100.

  10. #40

    Domyślnie

    Tamrona 60 nie ma z mocowaniem Pentasia ale są inne bardzo dobre obiektyw makro. Co się zaś tyczy Sigmy 17-50 to ile razy można to wałkować. Podgląd się zacina, ale można okejem sprawdzić ostrości na punkcie na który ostrzono jednym kliknięciem, to taki problem? Do tego dochodzi nieco większe zapotrzebowanie na prąd. Sigma jest z mocowaniem Pentaxa. Wszystkie Twoje rozterki można rozwiać spędzając 2 minuty w google. Jeszcze raz powtarzam, że nikt za Ciebie nie podejmie decyzji dotyczących zakupów. To Twoje pieniążki i Twoja brożka.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •