Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Arrow Olusi portretów kilka . . .

    Witam
    modelką jest moja córcia
    jako że to moje pierwsze kroki z forum i... portretem
    proszę mocno nie "bić" aczkolwiek komentować
    fotki praktycznie bez obróbki ,troszkę cropnięte

    1.



    2.



    3.



    4.



    5.
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  2. #2
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    ojojoj!!!! aż tak źle że nie da się skomentować? czy to poprostu obojętność?
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  3. #3

    Domyślnie

    No dobra jak pisac to pisać.
    No więc zdjęcia dla mnie są ... obojętne.
    Fajnie by było gdyby były ostre -to raz.
    Drugie co musisz poprawić - to oczy. Nie powinny być czarnymi punktami.
    D7100 + N18-70 f3.5-5.6 + N50 f1.8 + N55-200VR + Metz48AF1

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar micruz
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    40

    Domyślnie

    Najbardziej drażni brak ostrości i mało wyeksponowane oczy niestety.

    Podobają się niektóre miny dziecka ale technicznie raczej na nie, ale jak się tam nie znam
    D50 i trochę złomu | Tylko Chuck Norris ma idealnie czystą matrycę

  5. #5
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez micruz Zobacz posta
    Najbardziej drażni brak ostrości i mało wyeksponowane oczy niestety.

    Podobają się niektóre miny dziecka ale technicznie raczej na nie, ale jak się tam nie znam
    z brakiem ostrości się zgadzam lecz nie poprawiałem tego bo chciałem aby nie wszystko było takie oczywiste i dosłowne Te zdjęcia miały wprowadzić w pewien rodzaj klimatu ale chyba jednak moje założenie nie wyszło
    Proszę o kolejne komentarze i z góry dziękuję
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.

    Dla mnie 2. Ta fotka ma potencjał. Ja się nie znam, ale do mnie przemawia. To, że technicznie tak sobie, wcale mi nie przeszkadza. Co do klimatu - dla mnie jest . Jeśli chcesz uznania na Forum, MUSISZ poprawić technikę.
    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2004
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    84

    Domyślnie

    - mam wrażenie, że zdjęcia były robione z bliska. To nie pomaga modelom
    - mimo że te portrety w świetle zastanym, to jednak cienie dość mocne - może jakaś tzw blenda z drugiej strony albo dalej od okien? Albo bardzo delikatnie doświetlić lampą? Np. w Nikonie, gdy lampa wbudowana pracuje w trybie takiego błysku wypełniającego (uzupełniającego), to dodatkowo wprowadzam korektę -1.3EV lub -1.7EV, co powoduje, że cienie na twarzy są mniejsze, ale nie jest cała rozświetlona lampą, więc wygląda to dość naturalnie. Tak robię na zewnątrz w słoneczne dni (ostre cienie), ale może da to też rezultat w pomieszczeniu.

    Jeżeli chodzi o ostrość, to do niedawna używałem D70 z kitowym 18-70, i niestety mój D70 miał z nim lekki back focus. Teraz zmieniłem na 18-200 VR, i mam dwa plusy: wreszcie prawie zniknął back focus, oraz mogę na ogniskowej 200 robić zdjęcia przy czasie ok. 1/30s (VR). Można robić też seriami - coś jak "best shot selector" w kompaktowych Nikonach.


    Posiadaczom jasnych obiektywów łatwo mówić o ostrości, ale moje doświadczenia z kitowm 18-70 DX są takie, że przy ogniskowej 70mm w wizjerze D70 jest ciemno, zwłaszcza w pomieszczeniu, i trudno jest orzec gdzie nastawiona jest ostrość, nie mówiąc o takich detalach jak czubek nosa czy oczy

    Długa ogniskowa, oprócz bardziej korzystnej perspektywy, pomaga też o tyle, że nie napiera się na fotografowanego. Tak więc łatwiej jest zrobić dzieciakom zdjęcia "znienacka", gdy nie pozują (a tu młoda panna dobrze wie, co jest grane). Trick: gdy nie ma wyjścia i koniecznie zdjęcie musi być "ustawione" , to dobrze jest zrobić jeszcze zdjęcia chwilę przed zapowiedzianym momentem zdjęcia oraz po. Często pozujacy rozlużniają się wtedy i wyglądają korzystniej (naturalniej).

  8. #8

    Domyślnie

    dla mnie 3. jest bomba. Szkoda troszkę, że nie ma ostrości ale uchwycony moment, dobry kadr i ładne miękkie światło rekompensują to w 100%. Dziewczynka wyszła ślicznie ! Tysiąc razy wolę taki klimacik niż upozowane lalki siedzące sztywno w studio na taborecie.
    To właśnie jest fotografia, zdjęcie ma prawo być lekko nieostre czy poruszone, a najważniejszy jest przekaz - najważniejsze jest to co zdołało w sobie zatrzymać. Ale to tylko moje zdanie ......

  9. #9

    Domyślnie

    Swietna modelka,dlatego zamiast zmieniac puszke dokup do tego zestawu typowo portretowy obiektyw np. 85/1,8 i wykorzystaj potencjal modelki i aparatu.

  10. #10
    Rozmowny Awatar langus
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    OPOLSKIE/Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stary Zobacz posta
    Swietna modelka,dlatego zamiast zmieniac puszke dokup do tego zestawu typowo portretowy obiektyw np. 85/1,8 i wykorzystaj potencjal modelki i aparatu.
    Nie nie....
    decyzja już zapadła kiedy w ręce wpadł mi D80
    już nic tego nie zmieni czekam do jesieni i kumuluję kasę
    na razie niewiele focę bo nie mogę sobie poradzić z ostrością
    w tych sk.....wiałych obiektywach
    czekam na sprzęt dla normalnych ludzi i wezmę się do pracy
    dzięki za koment
    pozdrawiam
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. J.P.II
    NIKON TEAM

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •