Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Question Laptop nowy lub używany z IPS, pilny zakup :(

    Witam,

    Teraz ja potrzebuję pomocy w poszukiwaniu laptopa. Moje wymagania:
    - najważniejsze - rozdzielczość min 1440x900, rozmiar min. 13", najlepiej 15", max 17" choć to już trochę krowa, optymalnie to 15"
    - grubość im mniejsza tym lepsza, ultrabooki mi się widzą, z grubszych podoba mi się tylko hp elitebook/probook i ładniejsze delle/apple
    - matryca powinna być IPS, ale jeśli nie będzie to nic się nie dzieje (do konkretnej obróbki będę podłączał monitor zewn. ale fajnie byłoby mieć IPS podczas robienia sesji pod ręką)
    - sprzęt będzie pracował przy tworzeniu stron www, grafik i obróbce zdjęć na wszelkiego typu wyjazdach służbowych, a podczas sesji chcę go mieć przy sobie i oglądać na bieżąco zrobione fotografie, będą to małe ilości, po jednym zdjęciu, bez robienia akcji itp
    - procek obojętny, byle żeby nie mulił w nowym Lr i PS za bardzo (Core 2 Duo w pobliżu 3GHz lub dowolny i3/i5/i7)
    - ramu obojętnie, byle żeby można było dołożyć do na 16GB bo tyle docelowo chcę mieć
    - dysk obojętnie, i tak kupię szybki SSD, chyba, że już będzie min 64GB w laptopie to zostanie ten co jest
    - grafika ma być dedykowana, czasem chcę w coś zagrać na wyjeździe, mało wymagajace tytuły, tu wiadomo im lepsza się uda tym lepiej

    Laptop do 2000zł, ewentualnie mogę trochę dopłacić jeśli będzie warto. Oczywiście biorę pod uwagę głównie używki. Jeśli znajdzie się jakiś nowy z i3 + min 13" + IPS + rozdziałka min. 1440pix to chętnie przygarnę, czasem się zdarzają dwu-trzy miesięczne okazje.

    Jak macie jakieś propozycje modeli które warto szukać na rynku wtórnym to dawajcie znać. Najchętniej kupiłbym MacBook Pro 15-17", 2009r+, jakiegoś cienkiego ładnego Sony lub ostatecznie della/hp biznesowego.

    Pytam o pomoc, bo jak na allegro wpiszę "IPS" w wyszukiwarkę, to mi pokazuje kilka laptopów na krzyż, a napewno było ich więcej i dziś używane powinny być do wzięcia co jakiś czas na aukcjach tak do 2500zł.

    Wyjazd najbliższy mam za półtora tygodnia, fajnie by było się wyrobić...
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    To core2duo to sobie raczej odpuść w tym momencie, na moim macbooku z 2008 roku już nawet nie da się odpalić Skypa i filmiku na Youtube równocześnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robinhood Zobacz posta
    To core2duo to sobie raczej odpuść w tym momencie, na moim macbooku z 2008 roku już nawet nie da się odpalić Skypa i filmiku na Youtube równocześnie.
    dorzuć ramu to odpalisz wszystko...
    pixel 4a

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robinhood Zobacz posta
    To core2duo to sobie raczej odpuść w tym momencie, na moim macbooku z 2008 roku już nawet nie da się odpalić Skypa i filmiku na Youtube równocześnie.
    Większej bzdury nie czytalem dawno. To, że masz maca zasyfionego lub wolne łącze internetowe, nie oznacza "beznadziejności" procesora.

    Ja w macu też mam c2d i 16 GB ramu. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś przymuliło przy obrabianiu fot z d800 i równoczenym działaniu wielu innych aplikacji w tle.
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 01-10-2013 o 07:43
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Ja w macu też mam c2d i 16 GB ramu. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś przymuliło przy obrabianiu fot z d800 i równoczenym działaniu wielu innych aplikacji w tle.
    OT, jaki masz c2d? bo ja mam p8600 i 4GBramu i zastanawiam się nad sensem wymiany proca na t9600 (około 200zł).
    Mój lenovo T400 obrabia lightroomem rawy (12bit) z d7100
    pixel 4a

  6. #6

    Domyślnie

    Mam T60p, napisałem pw
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  7. #7

    Domyślnie

    Ujmę to tak; komp jaki chciałbym dostać to 15", full hd, matryca IPS lub MVA/PVA, (a przynajmniej e-IPS, to i tak lepiej niż zwykła TN), procek i5 lub i7 (nie wersja U tylko normalna M), możliwość wsadzenia ramu do 16GB i wymiany dysku. Mogę dać do 2500zł tak ostatecznie. Co do marki: Apple -> Sony -> Dell, w takiej kolejności. Może odbiegać od tego opisu, poprostu im bardziej będzie trafiał w to co mi się marzy tym lepiej.

    Podobają mi się takie sprzęty:
    http://ultrabooknews.com/files/2013/...putex-2013.jpg (ten bym chciał najbardziej po Macbooku, wygląda świetnie)
    http://ariefhartawann.files.wordpres...y-laptop-1.jpg
    http://allegro.pl/hp-folio-13-ultrab...587149770.html


    JAP, matryca napewno jest świetna, parametry pewnie z SSD dawały by radę przy małych robótkach, ale za cholerę nie mogę się przekonać do jego.... wyglądu. Nie potrafił bym na tym przyjemnie pracować, brzmi to irracjonalnie bo laptop ma być do pracy a nie do patrzenia się na niego, jednak to ma dla mnie spore znaczenie.

    Jak nie znajdę 15" sony z pierwszego linku to pewnie wejdę w aluminiowe HP Elitebook/probook bo są tanie i chwalone, jako przeciwieństwo badziewnych pavilionów. Swoją drogą, ma tu ktoś HP Elitebook/Probook i może coś na ich temat powiedzieć? Opinii nigdy za wiele...
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 01-10-2013 o 12:07
    ;]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Większej bzdury nie czytalem dawno. To, że masz maca zasyfionego lub wolne łącze internetowe, nie oznacza "beznadziejności" procesora.

    Ja w macu też mam c2d i 16 GB ramu. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby coś przymuliło przy obrabianiu fot z d800 i równoczenym działaniu wielu innych aplikacji w tle.
    Przeczytałem Twojego posta i pomyślałem sobie, że albo masz niskie wymagania, że nie dostrzegasz mulenia albo jakiegoś cudownego C2D. Nie mam ani zasyfionego maca, ani wolnego łącza. Mam za to bardzo często 100% zajętości procesora. Włączyłem więc lapka, odpaliłem filmik na YT w 720p, użycie procka skoczyło do 100%, filmik klatkuje.

    Zacząłem rozkminiać skąd może się brać tak wielka różnica i przypomniałem sobie, że kiedyś miałem dziwną akcję z laptopem HP. Miałem do niego dwa zasilacze, jeden w domu, drugi w pracy. I na jednym mulił, na drugim nie. W moim macbooku zepsuła się bateria jakiś czas temu, więc pomyślałem, że może jest coś na rzeczy. Pogooglałem trochę i chyba faktycznie coś jest:

    http://www.tomshardware.com/news/app...arks,6643.html

    Ostatnio edytowane przez robinhood ; 02-10-2013 o 12:53

  9. #9

    Domyślnie

    Jesli jeszcze nie ,wybrałeś to w tej kwocie znajdziesz Acera z ips :http://www.avans.pl/acer-notebook-ac...maii,id-147826

    Taka sama matryca jest w o wiele droższym Asusie:http://www.x-kom.pl/p/105323-ultrabo...-256-win8.html

  10. #10

    Domyślnie

    Acera w życiu nie kupię, bo to plastikowe zabawki dla dzieci. Jeszcze to pianino zamiast obudowy - nie zamierzam się wstydzić przy każdym kliencie że jest tam pełno paluchów :P

    Wybrałem HP Elitebook 8540w Mobile Workstation z i7 i matrycą FHD. Niestety się trochę wkopałem, nie byłem pewien czy miał IPS czy TN, kolory niby fajne soczyste, w poziomie kąty widzenia super, ale w pionie zachowywał się źle (już mały odchył ekranu zmieniał jasność i kontrast wyświetlanego obrazu). Sądziłem jednak że to stary laptop i stara wersja IPSa, więc być może ten typ poprostu tak ma. Na domiar złego sprzedawca twierdził że to raczej jest IPS, postawił obok nowszego 8560w który to niby na 10000% miał być IPS żebym sobie porównał, oba ekrany zachowywały się identycznie co mnie jeszcze bardziej wprowadziło w błąd. Zaryzykowałem bo cena lapka była atrakcyjna, i stwierdziłem że jak się okaże że to jednak nie jest IPS to sobie wymienię samą matrycę, którą z pewnością będzie banalnie znaleźć na allegro za 3-4 stówy.

    Jak się potem okazało to jest TNka, a sama wymiana matrycy na dreamcolor nie zadziała, trzeba wymienić inwerter, nawet klapa wg serwisu hp jest minimalnie inna, więc nie wiem czy będę w stanie tą matrycę wymienić, pewnie raczej nie. Ale trudno, na czasie kupuję monitor zewnętrzny z IPS, w lapku mam DisplayPort, będę brał lapka z monitorem do pracy na wyjazdy, choć to nie to o czym marzyłem. Na szczęście serwis HP za darmo przysłał mi płytki z oryginalnym systemem Windows 7 Pro (laptopa kupiłem bez systemu, nawet naklejki z kluczem nie miał, choć fabrykę opuścił właśnie z W7Pro bo jest naklejka z logo windy obok klawiatury) więc może wystawię lapka na allegro trochę drożej niż go kupiłem, i kupię jeszcze raz wersję odrazu z DreamColor.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 21-10-2013 o 13:35
    ;]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •