Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Model NIKONA D7000 ma uszkodzony AF?

    Cześć,

    Jutro mam w planach kupno Nikona D7000 ale spotkałam się z opinią ,że ma felerny AF
    Pozwolę sobie zacytować wypowiedź z jednego forum:
    "Pamiętajmy o problemie z AF i chlapanie olejem:/ Sam chciałbym kupić ten model, ale niestety:/ Wczoraj byłem w FJ i sprzedawca powiedział, że wszystkie sztuki bez względu na nr. seryjny są felerne podobno to przypadłość tego modelu dlatego szybko wypuścili d7100:/"

    Czy ktoś faktycznie zaobserwował w swoim Nikonie 7000 taki problem lub wiecie coś o tym?

  2. #2

    Domyślnie

    Sorki ale aż ręcę opadają jak się widzi takie pytanie. Skorzystaj z wyszukiwarki. Znajdziesz o tym tysiące stron na tym forum, i nie wierzę że skoro rozważasz zakup tego modelu to nie poczytałeś o nim wcześniej (nie da się nie trafić na informację o tym).

    Ja osobiście jak tylko uda mi się sprzedać mojego D5100 to planuje zakupić właśnie D7000.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2013
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sam posiadam ten model Nikona i jakoś plucia olejem nie zauważyłem, a trochę już zdjęć od kupna zrobiłem. Jedyny minus to faktycznie problem z BF/FF. Ale od czego jest kalibracja??? I to w samym body, bez wysyłania do serwisu Co ciekawe problem występuje tylko z kitowym obiektywem 18-105. Przynajmniej w moim modelu. Przy N35 i T70-300 żadnych problemów.

  4. #4

    Domyślnie

    Ręce to raczej opadaja przy tej wyszukiwarce-wpisując nazwę wyskakuje mi puste pole.Po drugie własnie na innych forach spotykam takie opinie.Przykre, że kiedy miałam Pentaksa na forum roiło się od życzliwych wypowiedzi a tutaj co temat to jakieś dziwne uwagi...

    Ja niestety muszę zacząć właśnie ok kitowego obiektywu Ale dzięki za odpowiedź.


    Cytat Zamieszczone przez arasis Zobacz posta
    Sam posiadam ten model Nikona i jakoś plucia olejem nie zauważyłem, a trochę już zdjęć od kupna zrobiłem. Jedyny minus to faktycznie problem z BF/FF. Ale od czego jest kalibracja??? I to w samym body, bez wysyłania do serwisu Co ciekawe problem występuje tylko z kitowym obiektywem 18-105. Przynajmniej w moim modelu. Przy N35 i T70-300 żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 29-09-2013 o 16:37 Powód: łączenie postów

  5. #5

    Domyślnie

    ja się pozbyłem miesiąc temu N D7000. Kupiony w maju. Nieobliczalny AF. Jednego dnia OK innego pudło za pudłem. W serwisie oczywiście "cacy". Nie wytrzymałem i pozbyłem się go

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Mińsk Maz.
    Posty
    80

    Domyślnie

    Od nowości (1,5 roku) przy ustawieniu w większości obiektywów mikroregulacji z poziomu aparatu by pozbyć się BF-FF śmiga znakomicie.
    Polecam. Zamieniłbym go tylko na pełną klatkę. Jego atutów nie trzeba wymieniać.
    D7000,D300S, D80, N80, N 18-70, 35 1.8G, 50 1.8D, 85 1.8G, 70-300VR, 2x SB900, S 17-50 2.8 EX
    HELIOS 52mm, JUPITER 135mm

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Biedrona2013 Zobacz posta
    Ręce to raczej opadaja przy tej wyszukiwarce-wpisując nazwę wyskakuje mi puste pole.Po drugie własnie na innych forach spotykam takie opinie.Przykre, że kiedy miałam Pentaksa na forum roiło się od życzliwych wypowiedzi a tutaj co temat to jakieś dziwne uwagi...
    Dziwne, bo u mnie wyszukała sporo tematów o D7000.
    D7000
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Temat wraca jak bumerang. Nie miałem dość pieniędzy na 7100, więc wybór padł na d 7000. Pomimo wszystkich opinii negatywnych, to o dziwo są też pozytywne, wielu ten aparat chwali, do ich grona też się zaliczam. Choć używam jakieś dwa miesiące i zrobiłem dopiero ponad 1000 zdjęć, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. I to zarówno w plenerze jak i zdjęcia w gorszym oświetleniu. Używam z sigmą 17 - 50 OS z koretką + 16 i cóż, ja mogę tylko ten sprzęt polecić. Pierwsza puszka nikona z którą nie mam problemów. Czytając to forum, nie wiem, ale chyba powinienem się bać, że coś z moim d 7000 jest nie tak, bo to podejrzane, że nie chlapie olejem i af jest w porządku
    D 7000, sigma 17 - 50 2.8 OS HSM

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłeś ten aparat d7000 czy może coś innego wyszło przy kupnie?
    Z50, D7000, 18-105 3.5-5.6VR, 35/1.8G, N105 2.8 VR, 70-200/2.8 , Nissin Di622, SB-910

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Biedrona2013 Zobacz posta
    Ręce to raczej opadaja przy tej wyszukiwarce(...)
    Niekoniecznie. O D7000 i jego problemach zostało napisane w zasadzie wszystko, a nawet więcej, czego przykładem są linki podane przez kolegę poniżej.

    Temat zamykam.

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Dziwne, bo u mnie wyszukała sporo tematów o D7000.
    D7000
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •