Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta

    Play
    - zasięg tylko w miastach, poza miastami korzysta z roamingu np plus-a (jeśli jest tłok na BTSie to wywalają najpiewr play-a, bo plus musi działać)
    - bardzo wolny - do 1Mbs na kartę do 2Mbs w abonamencie (taką informację dostałem w salonie, oczywiście jest możliwość że np w wawie jest trochę szybciej)
    Bzdura. Play korzysta z zasięgu Plusa oraz Orange ale tylko w przypadku zasięgu dla telefonów komórkowych, karty sim do internetu mobilnego łączą się tylko z stacjami BTS Playa.

    Z tego co mi wiadomo to aktualnie Play w miastach może mieć do 4Mbit/s

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Najważniejsze - żadna sieć nie będzie dobrze działać w trasie, zwłaszcza podczas jazdy. Moje testy wykazują, że w zasadzie wcale nie działają. Będąc daleko poza miastem, trzeba szukać knajpy z wifi . Nie testowałem anten zewnętrznych na samochód, ale podejrzewam, że wiele to nie zmieni.
    Z tym się zgadzam, żadna sieć nie da płynności korzystania w trasie.


    Jeśli masz jakieś miejsca gdzie najczęściej korzystasz to wchodzisz na strony operatorów i patrzysz na zasięg.
    Dodatkowo tu masz mapkę z stacjami BTS (nadajnikami sieci) ---> http://mapa.btsearch.pl/
    Ważne że patrzysz tylko na nadajniki UMTS i LTE , ew. CDMA głównie w przypadku Orange.

    Co dodatkowo ważne, Orange na urządzenia zakłada Sim-Locki więc albo kupić na wolnym rynku albo od innego operatora. Internet mobilny nawet przy małym użytkowaniu rzadko się opłaca.

    Trochę znam temat bo pracuję w branży telekomunikacyjnej.

  2. #42

    Domyślnie

    Warszawa-Piaseczno

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pchelcok Zobacz posta
    Bzdura. Play korzysta z zasięgu Plusa oraz Orange ale tylko w przypadku zasięgu dla telefonów komórkowych, karty sim do internetu mobilnego łączą się tylko z stacjami BTS Playa.
    Używam play-a i czasami korzystam z roamingu na transfer danych. Fakt że w telefonie ale nie na połączenia głosowe, tylko na transfer danych. Ale niech Ci będzie że bzdura.


    Cytat Zamieszczone przez pchelcok Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo to aktualnie Play w miastach może mieć do 4Mbit/s
    "Z tego co mi wiadomo:, "w miastach może być", "za siedmioma górami..." - ja podałem rzeczywiste dane od operatora w moim mieście oraz napisałem, że w dużych miastach może być inaczej.




    Cytat Zamieszczone przez pchelcok Zobacz posta
    Trochę znam temat bo pracuję w branży telekomunikacyjnej.
    Czapki z głów!


    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  4. #44

    Domyślnie

    Na takiej "trasie" nie powinno być większych różnic między operatorami. Ja bym się kierował w 80% ofertą.
    Możesz ewentualnie sprawdzić który nadajnik w Piasecznie masz najbliżej. Ale z tego co widzę to każdy operator powinien mieć 3G.

    Testem może być również sprawdzenie jak działa internet w komórce. Bardzo dużo znajomych ma smartfony i pakiet danych sprawdzasz zasięg, albo nawet jakiś speedtest i porównujesz, najlepiej sprawdzić w budynku rzecz jasna.

    Dobry modem do laptopa poprawi zasięg o jakieś 10-20%

    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    Używam play-a i czasami korzystam z roamingu na transfer danych. Fakt że w telefonie ale nie na połączenia głosowe, tylko na transfer danych. Ale niech Ci będzie że bzdura.
    Kolejny znawca widzę. "Roaming krajowy jest dostępny dla wszystkich klientów Play korzystających z ofert głosowych i telemetrycznych. Jedynie Klienci Play Online mogą korzystać tylko z zasięgu sieci Play." -z strony Play


    Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
    "Z tego co mi wiadomo:, "w miastach może być", "za siedmioma górami..." - ja podałem rzeczywiste dane od operatora w moim mieście oraz napisałem, że w dużych miastach może być inaczej.
    Jak mieszkasz w mieścinie co ma 10k mieszkańców to nie mamy o czym rozmawiać.


    Reszty komentować nie będę.
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 03-10-2013 o 18:54 Powód: Łączenie postów

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pchelcok Zobacz posta
    Jak mieszkasz w mieścinie co ma 10k mieszkańców to nie mamy o czym rozmawiać.
    kolejny młody, wykształcony, z dużego miasta
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  6. #46
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Odkurzam ten jakże dla mnie ważny post. Na dzień dzisiejszy gdzie najwięcej GB w ofercie na kartę w jak najniższej cenie? Mam tu na myśli powyżej 50 GB na miesiąc w cenie nie większej niż 20 zł.

  7. #47

    Domyślnie

    Nie ma chyba takiej oferty (nie widziałem nigdzie) . 35GB dawał Orange ale już ta promocja się zakończyła.

  8. #48

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •