Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta

Play
- zasięg tylko w miastach, poza miastami korzysta z roamingu np plus-a (jeśli jest tłok na BTSie to wywalają najpiewr play-a, bo plus musi działać)
- bardzo wolny - do 1Mbs na kartę do 2Mbs w abonamencie (taką informację dostałem w salonie, oczywiście jest możliwość że np w wawie jest trochę szybciej)
Bzdura. Play korzysta z zasięgu Plusa oraz Orange ale tylko w przypadku zasięgu dla telefonów komórkowych, karty sim do internetu mobilnego łączą się tylko z stacjami BTS Playa.

Z tego co mi wiadomo to aktualnie Play w miastach może mieć do 4Mbit/s

Cytat Zamieszczone przez skarcity Zobacz posta
Najważniejsze - żadna sieć nie będzie dobrze działać w trasie, zwłaszcza podczas jazdy. Moje testy wykazują, że w zasadzie wcale nie działają. Będąc daleko poza miastem, trzeba szukać knajpy z wifi . Nie testowałem anten zewnętrznych na samochód, ale podejrzewam, że wiele to nie zmieni.
Z tym się zgadzam, żadna sieć nie da płynności korzystania w trasie.


Jeśli masz jakieś miejsca gdzie najczęściej korzystasz to wchodzisz na strony operatorów i patrzysz na zasięg.
Dodatkowo tu masz mapkę z stacjami BTS (nadajnikami sieci) ---> http://mapa.btsearch.pl/
Ważne że patrzysz tylko na nadajniki UMTS i LTE , ew. CDMA głównie w przypadku Orange.

Co dodatkowo ważne, Orange na urządzenia zakłada Sim-Locki więc albo kupić na wolnym rynku albo od innego operatora. Internet mobilny nawet przy małym użytkowaniu rzadko się opłaca.

Trochę znam temat bo pracuję w branży telekomunikacyjnej.