Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie LIGHTROOM przekłamuje kolory z D80!!!

    Witam wszystkich.

    Od jakiegos czasu pracuje na D80 i dotychczas korzystalem z NX do wywolania NEFów, wszystko bylo dobrze poza tym ze NX to straszny slimak i ciezko mi sie do niego przyzwyczaic. Jakis czas temu trafil w moje rece LIGHTROOM,
    ktory ma zdecydowanie lepszy interface, ale ma tez jeden OGROMNY mankament...
    Kiedy importuje NEFy do LIGHTROOM'a program na poczatku pokazuje minaturke ktora wyglada dokladnie jak w NX (odpowiednie naswycenie kolorw, ekspozycja oraz kontrasty, tak jak ustawilem w apracie) jednak chwile pozniej, po zaladowniu calego zdjecia program zmienia koloy, jakby wprowadza wlasne ustawienia!!!

    Czy może którys z kolegów spotakł się z podobną sytuacją i wie jak ją rozwiązać???

    Wolałbym zeby soft nie zmieniał tego co sam poustawiałem...

  2. #2

    Domyślnie

    Było to poruszane w jednym z wątków.

    NEF'y mają zawarte jpg'i z ustawieniami, które poczyniłeś w aparacie. Capture NX potrafi je wczytać. Inne programy do obróbki raw'ów jak Lightroom, Capture One nie potrafią i wczytują swoje ustawienia domyślne.

    Pozdrawiam
    FM3a + Nikkor 50/1.2; M9 + 28/2.8, 50/1.4, 35/1.4; 5D + 50/1.2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja tam nie wiem czy przekłamuje. Za to wkońcu jest program który poprawnie
    wyświtla kolory. Do tej pory ani Ninowski Capture ani inne do wołania NEF-ów
    nie robiły tego poprawnie. D80 nie sprawdzałem bo foce na D70s.
    Sprawdź sobie też szczegóły a zobaczysz ze obraz wołany Lightroomem
    jest badziej palstyczny i dokładny. Lightroom nie przepala szegółów obrazu.
    Zastanów się czy jesteś naprawde pewien swoich ustawień ekspozycji?
    Może ten program poprawia twoje błędy?!


    Pozdro
    RR

  4. #4

    Domyślnie

    Chetnie bym przeczytal ten watek, niestety od 1h nie moge go znalezc na forum,.....

    bede wdzieczny za linka!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertR Zobacz posta
    Ja tam nie wiem czy przekłamuje. Za to wkońcu jest program który poprawnie
    wyświtla kolory. Do tej pory ani Ninowski Capture ani inne do wołania NEF-ów
    nie robiły tego poprawnie. D80 nie sprawdzałem bo foce na D70s.
    Sprawdź sobie też szczegóły a zobaczysz ze obraz wołany Lightroomem
    jest badziej palstyczny i dokładny. Lightroom nie przepala szegółów obrazu.
    Zastanów się czy jesteś naprawde pewien swoich ustawień ekspozycji?
    Może ten program poprawia twoje błędy?!


    Pozdro
    RR
    Może rozwiń bardziej te swoje złote myśli. Szególnie to, że Nikonowski Capture niepoprawnie wyświetla kolory, a obraz z niego jest mało plastyczny i mało szczególowy w porównaniu do Lightrooma. Najlepiej poprzyj to przykładami.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sander Zobacz posta
    Witam wszystkich.

    Od jakiegos czasu pracuje na D80 i dotychczas korzystalem z NX do wywolania NEFów, wszystko bylo dobrze poza tym ze NX to straszny slimak i ciezko mi sie do niego przyzwyczaic. Jakis czas temu trafil w moje rece LIGHTROOM,
    ktory ma zdecydowanie lepszy interface, ale ma tez jeden OGROMNY mankament...
    Kiedy importuje NEFy do LIGHTROOM'a program na poczatku pokazuje minaturke ktora wyglada dokladnie jak w NX (odpowiednie naswycenie kolorw, ekspozycja oraz kontrasty, tak jak ustawilem w apracie) jednak chwile pozniej, po zaladowniu calego zdjecia program zmienia koloy, jakby wprowadza wlasne ustawienia!!!

    Czy może którys z kolegów spotakł się z podobną sytuacją i wie jak ją rozwiązać???

    Wolałbym zeby soft nie zmieniał tego co sam poustawiałem...
    To nie problem Lightroom'a. Może być natomiast problemem: niewłaściwy profil barwny monitora, jakieś ustawienia aparatu, itp. itd.
    Właśnie dziś przesiadłem się na wersję 1.0 i jestem zachwycony! W końcu program, który w realnym czasie umożliwia bardzo szczegółową korekcję barwną (i nie tylko) RAW'ów z D80. Szkoda tylko, że tyle kosztuje... Za 30 dni trzeba będzie wrócić do rzeczywistości albo wyskrobać kasę
    Ostatnio edytowane przez Vim_Woodenhands ; 04-05-2007 o 19:48
    "Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia nie ubiera tego w słowa" - J. Tuwim
    www.TadeuszTurski.info

  7. #7

    Domyślnie

    Lightroom automatem dobiera wb. Wystarczyw w Develop / Presets wybrać Direct Positive -pokaże kolory z puszki. Niestety tak za każdym razem. Nie wiem jak na stałe wyłączyć automat.

  8. #8

    Domyślnie

    GENIALNIE!!!! miałem podobny dylemat wielkie dzięki...

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Można ustawić DIRECT POSITIVE już w momencie importu plików do programu w Information to Apply a następnie w pierwszej linijce jest Develop Settings to jest chyba jedyne miejsce w którym można to "wyłączyć" albo nie dać się automatyce.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Gdzie jest jakaś wersja testowa Lightroom-a. Chciałbym sprawdzić może jednak warto kupić? Dzięki za jakiś link.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •