Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie D70. Maks. rozmiar odbitki/wydruku

    Jak to jest z maks. odbitka/wydruk z plikow z D70? Przewaznie robie RAWy i maks. JPG. Ile moge z tego wyciagnac zeby nie stracilo bardzo na jakosci? Zdjecie ma byc do powieszenie na scianie, wiec bedzie ogladane z pewnej odleglosci. Wybrac lab czy wydruk?

  2. #2

    Domyślnie

    Rozdzielczosc z D70tki, jest wystarczajaca do wszelkich zastosowan amatorskich i polprofi*... Z im wiekszej odleglosci ogladasz wydruk/odbitke, tym mniejsza rozdzielczosc (ppi) jest potrzebna... Do ogladania w lapkach, maksymalna rozdzielczosc D70tki jest wystaraczajaca praktycznie do A4+. A wyzej -- wiadomo -- wieksza praca ogladana jest z wiekszej odleglosci, a wtedy mniej szczegolow dostrzegasz, stad -- zapotrzebowanie na gestosc upakowania pikseli -- maleje. Nic odkrywczego.
    Co do sposobu reprodukcji, do A4 (i formatu minimalnie wiekszego, jakie potrafi zaswiecic wiekszosc labow) zdecydowanie wlasnie odbitka.
    Powyzej -- dobre drukarki foto lub ploter... Chyba, ze duzy naklad -- to wtedy oczywiscie offset.
    Widzialem ostatnio wydruk z D70tki zrobiony na B1 z jakiegos ploterka... Ogladane z odleglosci powyzej metra (to i tak malo jak na taki format), wyglada... hmmm... **********!

    * Przy formacie reprodukcji wiekszym niz A4, niewystarczajaca rozdzielczosc zauwaza jedynie zawodowcy: drukarze, co bardziej krytyczni dtpowcy, fotografowie zajmujacy sie stockami i np. fotoedytorzy z branzowych pism
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Kenobi
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    prawie Wawcia
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig
    Co do sposobu reprodukcji, do A4 (i formatu minimalnie wiekszego, jakie potrafi zaswiecic wiekszosc labow) zdecydowanie wlasnie odbitka.
    Stig, a robiles moze jakies porownania odbitek z labow z wydrukami z maszyn cyfrowych (mam na mysli np. Xeroxa DocuColor czy AGFE Chromapress)? Bo wydaje mi sie, ze takie wydruki powinny byc na dobrym poziomie, a koszty male.
    D90+kit 18-105 | Nikkor 70-210 | Nikkor 50 1.8 D | SB-600 | + różne pierdółki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kenobi
    Stig, a robiles moze jakies porownania odbitek z labow z wydrukami z maszyn cyfrowych (mam na mysli np. Xeroxa DocuColor czy AGFE Chromapress)? Bo wydaje mi sie, ze takie wydruki powinny byc na dobrym poziomie, a koszty male.
    Eeee... Xerox DocuColor, to wydajne maszyny, ale do duzych nakladow, ktore maja imitowac druk offsetowy. Jakosc ich jednak predysponuje je do zastosowan biznesowych; prosta grafika, rysunki i tekst. Do zdjec to sie kompletnie nie nadaje... To wol roboczy, idealny, kiedy np. na nastepny dzien trzeba wydrukowac 100 egzemplarzy jakiejs dokumentacji, ale nie do wysokiej jakosci fotografii.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    -->Yanek

    > Zdjecie ma byc do powieszenie na scianie, wiec bedzie ogladane z pewnej odleglosci

    U mnie na scianie wisza zdjecia z D70, A4 300dpi. Z odleglosci 30cm ostre, jak zyleta. Mysle, ze powiekszajac te zdejcia do formatu A3 i ogladajac z odleglosci okolo 50-60 cm tez bym nie narzekal. Ba, nawet bym nie narzekal podchodza troche blizej.

    Pozdrawiam,

    K.Polak

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie na scianie wisza odbitki z D70 w formacie 30x45......jakosc bardzo dobra

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    u mnie na scianie wisza odbitki z D70 w formacie 30x45......jakosc bardzo dobra
    Zgadzam się z Kolegą, dziś taką sobie sprawiłem, żadnych piksli czy strat jakości nie widać.
    Piotrek

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
    Jeszcze pytanko: czy ktos drukowal tu: www.skanuj.pl. Ceny raczej przystepne, ale nie wiem jak z jakoscia? Kiedys skanowalem u nich slajdy i bylem zadowolony. Ale wydrukow nigdy nie robilem.

  9. #9

    Domyślnie

    jesli ma byc odbitka bez strat, czyli z pelna rozdzielczoscia labu i bez interpolacji to latwo obliczyc.
    przewazajaca ilosc labow ma 300dpi, niektore 400 - prosty rachunek:
    z pelnej klatki
    dla 300 dpi:
    3000p : 300dpi = 10 cali = ok 25,4cm
    czyli format odbitki ok 25,4 x 16,9

    dla 400 dpi:
    3000p : 400dpi = 7,5 cala = ok 21,15cm
    czyli rozmiar odbitki ok 21,15 x 14,1
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  10. #10

    Domyślnie

    -->c2h5oh

    Masz racje, to kazdy potrafi policzyc. Tyle, ze Yanek chyba mial na mysli praktyke, nie teorie

    Pozdrawiam,

    K.Polak
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •