Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Starszy zoom 300mm AF na analoga

    Jaki "niezależny" zoom ok 70-80mm (100mm) do 300mm AF śrubokręt wart jest uwagi, czy jest optycznie dobry.
    Mówię o konkurencji starego metalowego N75-300mm
    Cel jest na analoga, czasem na cyfrę, pierścień przysłony wymagany. Nie chciałbym odchodzić od filtrów 52,62mm choć mogę dyskutować.

    Akceptowalne są "softwarowe" problemy Sigmy z nowszymi korpusami, zwłaszcza jeśli powoduje to niską cenę rynkową.
    Nie jestem zrażony do tanich brandów, np dobrze myślę o Soligorze.

    Rynek do 200,210mm powiedzmy mam swoje zdanie i tym razem nie pytam.
    Przyjmę też wskazania na stałkę 300 (400mm) o dziwo również manual.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  2. #2

    Domyślnie

    Porównując do Nikkor'a AF 75-300 to chyba każdy . Ze starych szkieł moim faworytem dawniej był Soligor MF 60-300f4-5,6. Bardzo małe CA i dobra ostrość na długim końcu. Może Tokina AF 100-300f5,6-6,7 ? Ale z tym światłem to porażka.
    Jak Cię kwota nie przeraża to jedyny stary akceptowalny obiektyw to Tokina AF 100-300f4, taki kiedyś miałam i bez wstydu da się go jeszcze używać z DSLR.
    Obecnie bawię się przerobionym pod Nikona Tair 3s i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, jak jest dobre światło to nawet z konwerterem Sigmy x2 da się go używać.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lena&TheShadow Zobacz posta
    Porównując do Nikkor'a AF 75-300 to chyba każdy .
    Dzięki za wypowiedź. Nie wiem jako rozumieć Twoją. Nikkor metalowy 75-300 AF ma chyba dobre opinie??? Czy to odczytywać jako ironię, czy serio itd. jednak przekaz netowy rodzi podobne problemy.

    A słabe opinie mają 70-300 AF-G i podobny do niego 70-300 AF-ED (są opinie, w tym św Kena, że to ta sama optyka oprawiona w inną mechanikę)

    Miałem kiedyś manualną Tokinę 60-300 i mi sprawiała frajdę (może to ten sam co Soligor?) , z tym że miałem za mało doświadczenia by to porównywać.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 24-09-2013 o 15:30
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  4. #4

    Domyślnie

    Nikkor AF 75-300 (śrubokręt) ma takie CA, że mi szczęka opadła. Nie miałam 70-300 AF-G ale jeśli ma on gorszą opinię od 75-300 to musi być to kompletna kupa. Używałam 75-300 równolegle z Soligor'em 60-300 i Soligor po prostu miażdży Nikkor'a, gdyby miał AF nigdy bym nie sprzedała tego szkła. Może być, że Tokina 60-300=Soligor (Soligor to pompka). Kusi mnie Tokina MF 100-300f5, która jest na Allegro ale pod ciężarem obiektywów powoli zaczynają mi trzeszczeć półki a defekt mózgu powoduje, że więcej wjeżdża niż wyjeżdża i nie wiem czy kolejna zabawka to dobry pomysł na jesień.

  5. #5

    Domyślnie

    Stary 75-300AF (ten z mocowaniem statywowym) jest optycznie bardzo dobry, na 300mm lepszy od chwalonego AF-S70-300VR. Mam go i to jest mój długi zoom podróżniczy na D3. Można go kupić za grosze i ciężko znaleść coś lepszego / solidniejszego lub jaśniejszego. Klasa 100-300/4 to już zupełnie inne gabaryty...
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    Żaden Sigmiarz 300 milimetrowy się nie odezwie?
    Wiem, że 70-210mm AF jest jedna bardzo ceniona za optykę. A manualny Tamron adaptall 70-210 też.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #7

    Domyślnie

    A brałeś pod uwagę nikkora 300 4.5 AI?
    Miałem to kiedyś przez chwilę na aparacie i wrażenia bardzo na +
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_an Zobacz posta
    A brałeś pod uwagę nikkora 300 4.5 AI?
    Miałem to kiedyś przez chwilę na aparacie i wrażenia bardzo na +
    Ale w tytule tematu jest:
    - zoom
    - AF
    czyli Nikkor 300/4,5, jakby nieco tu nie pasuje.....
    Nikoniarz-majsterkowicz

  9. #9

    Domyślnie

    Mogę śmiało polecić nikkora 300/4 AF ED. Oczywiście jeśli stałka wchodzi w grę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Mogę śmiało polecić nikkora 300/4 AF ED. Oczywiście jeśli stałka wchodzi w grę.
    Stałka wchodzi ... na długich ogniskowych lubię manuale.
    Przymiarki są jednak mocno wstepne a) waga b) budżet. Miałem już ciężki obiektyw, cholernie fajny, ale ciężki i najczęściej zostawał w domu (chyba że była jakaś świadoma z planem "wyprawa fotograficzna")
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •