Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie SB700 - Metz 52 AF 1

    Witam. Czy ktoś mógłby mi w skrócie powiedzieć, w czym Metz 52AF1 ustępuje nikonowskiej SB-700? Czy różnica 200 zł wynika wyłącznie z naklejki? Czy Metz pozwala na wyzwalanie błysku z boku, gdy nie jest podłączony do aparatu (d90)?

    Lampa wykorzystywana by była głównie do doświetlenia niewielkich pomieszczeń (nie kościołów ) i być może przy używaniu namiotu bezcieniowego (nie wiem czy w tym przypadku stosuje się światło błyskowe czy tylko stałe).

    Z lampami nie miałem do tej pory kontaktu, ale mam możliwość dorzucić ją do otrzymanej dotacji. Zakup więc przyszłościowy, ale wole wiedzieć z czego zrezygnuję biorąc Metza, który miesci mi sie w budżecie - do nikona musialbym juz z wlasnej kieszeni dołożyć.

  2. #2

    Domyślnie

    52AF-1 będzie działać jako slave sterowany błyskiem lampy wbudowanej D90.
    Fuji S5Pro, D80, N50/1.8, SB-600, Manfrotto 055Pro, AW100

  3. #3

    Domyślnie

    Metz ma takie same funkcje jak SB-700, a nawet więcej - np. pełen CLS Master i większa moc.
    Różnica jedynie polega na poprawności pracy TTL - w Meztu można mieć co do tego trochę zastrzeżeń. Lampy Nikona nie mają żadnych problemów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mam SB-700,mam za to Metza AF50 od około trzech lat i co do poprawności działania TTL złego słowa nie powiem.Na kilkanaście tyś. błysków kilka razy miałem zbyt mocno przepaloną klatkę.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam SB700 i Metza 48.
    Metz był moją pierwszą lampą. Drugą dokupiłem 700kę.
    Co do działania to na jedną i drugą nie powiem złego słowa. Metz ma już parę lat i dalej działa beż żadnych problemów, niemiłych niespodzianek itd.

    Nie wiem jak w przypadku 52 ale jest spora rożnica w wykonaniu 48 vs sabinka.
    SB700 jest znacznie lepiej zrobiony, bardziej zwarty. Metz jest dużo bardziej plastikowy - nie to żeby był tandetny!
    Sabinka ma też znacznie lepsze sterowanie/menu.

    Jeśli masz kasę to ja bym jednak kupił SB. Jak nie masz albo chcesz przyoszczędzić to z metza będziesz zadowolony. (Nikon daje futeralik, nakładane filtry i dyfuzor. W metzu wszystko musisz chyba dokupić - nie wiem jak w przypadku 52ki. Ja w 48 nie mialem nic)
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  6. #6

    Domyślnie

    Biorę METZa, z czasem się okaże czy potrzebuję coś więcej.

    Dzięki wszystkim za pomoc.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam, wiem że odgrzewam stary temat, ale mam pytanie odnośnie Metza, mam matryce DX i wiem, że lampa SB wykrywa matryce DX ale wyświetla parametry obiektywu bez przeliczania.
    Mam pytanie o Metz'a, czy przy DX jak mi wyświetla obiektyw 50mm to dobrze, cze powinienem ustawić ręcznie zoom na 70mm??

  8. #8

    Domyślnie

    Kolego, nie ważne, czy na FX, czy na DX, ogniskowa zawsze będzie taka sama. Czyli tym przypadku będzie 50 mm.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  9. #9

    Domyślnie

    Czy różnica mocy w w/w lampach jest bardzo wyraźna na korzyść oczywiście Metza? Czy robiąc zdjęcia w domu będzie mi potrzebna ta większa?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norbert_p1 Zobacz posta
    Czy różnica mocy w w/w lampach jest bardzo wyraźna na korzyść oczywiście Metza? Czy robiąc zdjęcia w domu będzie mi potrzebna ta większa?
    Różnica jest taka:
    (LP przy ISO 100)
    @24mm:
    SB-700 - LP = 23m
    Metz - LP = 26m

    @50mm:
    SB-700 - 31m
    Metz - 38m

    @105mm:
    SB-700 - 37m
    Mezt - 52m

    A czy będzie trzeba większej mocy - przelicz czy Ci starczy
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •