Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Smile [pytania] Tatry na koniec kwietnia

    Tak się złożyło, że wybieramy się w dniach 21-29 kwietnia do Zakopanego. Korzystam z tego, że wtedy jest na szlakach wyjątkowo mało turystów. W związku z wyjazdem mam pytanie: moglibyście polecić mi jakieś łatwe i średnie szlaki, które będą dostępne właśnie w tym okresie (czyli nie będzie błota/wody do pasa czy zagrożenia lawinowego). Z przyczyn logistycznych (kwaterka na Gubałówce i swojego samochodu nie chcę przez ten tydzień na oczy widzieć) chciałbym aby czas przejścia nie przekraczał 5-6 godzin. Wiem, że podobny tematycznie wątek był, ale o innej porze roku. Nie ukrywam, że przy okazji wędrówki chciałbym pofocić, ale to rozumie się samo przez się Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    przy okazji wędrówki chciałbym pofocić, ale to rozumie się samo przez się
    Cześć fIlek,
    O tej porze roku polecam Ci okolice Doliny Gąsienicowej, nie jest daleko, nie trzeba wracać tą samą drogą którą się przyszło, jest schronisko (czyli piwko i grzane winko). Okolica nadzwyczaj fotogeniczna jeśli tylko pogoda Ci dopisze :P

  3. #3

    Domyślnie

    Liczę na pogodę W zeszłym roku była miodzio - dokładnie o tej samej porze pod 20 stopni, a tuż po naszym wyjeździe - na majówkę zrypałą się totalnie - nie żebym bliźnim źle życzył, ale chciałbym jak przed rokiem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    ...łatwe i średnie szlaki...
    niestety pewnosci nie bedziesz mial - nigdy jej nie ma, a w Tatrach tym bardziej - moze byc 'bryndza' od poczatku do konca, ale i moze byc pieknie - a w tym czasie czesto jest
    powinny sie uchowac jeszcze krokusy - zawsze wdzieczny temat - wiec smialo wycieczka w Chocholowska, a po sniadaniu w schronisku mozna sprobowac dalej Grzesia i zejscie z Rakonia
    wspomniana juz wczesniej Gasienicowa z okolicami - jak najbardziej - proponowalbym przez Boczan - jest zawsze szansa na widoki i na Babia Gore i na Pieniny - a gdy juz dojdziesz to otoczenie piekne - szansa na wyjazd krzeselkami na Kasprowy - w tym momencie w dol troche gorzej - bo wlasciwie tylko wagonikami
    mozna sprobowac Sarniej Skaly - dojscie przez Strazyska Doline - jesli sie wdrapiesz na Sarnia to masz piekna panorame na Giewont
    o spacerze do MOka nie wspomne - w tym czasie jest szansa na lawiny obserwowane znad Czarnego Stawu
    warto odwiedzic cmentarz na Peksowym - znane nazwiska ciesza czasami obiektyw
    i wiele jeszcze - tam mozna i w czasie niepogody cos znalezc
    a wieczorem polecam oscypek z zurawinami w Bakowie Zohylinie

  5. #5

    Domyślnie

    Piekne dzięki za pomoc - wszystkie posty skrupulatnie przeczytam - biorę ze sobą laptopa, więc na bieżąco będziemy decydować o celach wycieczek W zeszłym roku byliśmy w sumie na Nosalu, Kasprowym (kolejką ) w Dolinie Olczyskiej i Strążyskiej, no i przy Dziurze, więc jeszcze spooooro do obejrzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    ...W zeszłym roku byliśmy w sumie na Nosalu, Kasprowym (kolejką ...
    nie krzyw sie na kolejke - zawsze mozna szybko zdobyc wysokosc - ale i nie zapominac o wlasnych nogach - zdrowia nigdy malo
    ale i ona nie gwarantuje pogody - 2 tygodnie temu idealnie sie wstrzelilem w JEDYNY dzien opadu sniegu i widocznosci na 20 metrow - i tak bywa niestety
    cos wspominales o Gubalowce - wiec masz ewentualnie do dyspozycji spacer do Zebu (najwyzsza wies w Polsce) - tam z okolic kosciola i cmentarza masz piekna panorame na Tatry

  7. #7

    Domyślnie

    Śniegu kupa, więc raczej Zachodnie, ewentualnie Wysokie z dojściem do linii schronisk. Chociaż możesz pokusic się o Zawrat od dol. Pięciu.... 5-6 godzin to trochę mało jak na Tatry, musisz miec na uwadze że samo dojście do schroniska zajmuje ok. 2 godzin, w dwie strony już robią się cztery. Jeżeli nie chciałbyś schodzic tymi samymi szlakami to najlepiej robic pętle, a to już minimum 3-4 godziny.
    Z łatwiejszych tras gdzie nie będziesz musiał obawiac się lawin to Rusinowa Polana (dojście od Zazadniej)-piękny widok na słowacką już Doline Białej Wody, Sarnia Skała-dojście od Doliny Białego, zejście przez Strążyską z obowiązkowymi odwiedzinami Siklawy.
    W dolinie Chochołowskiej możesz wejśc na Grzesia, ale żeby wyrobic się w zakłądanym przez Ciebie czasie musiałbyś schodzic tą samą drogą, w dolinie Kościeliskiej Smreczyński Staw, jaskinia Mroźna, polana Stoły. Możesz przejśc z Chochołowskiej do Kościeliskiej przez Iwaniacką Przełęcz lub z Kościeliskiej do Małej Łąki przez Przysłop Miętusi.
    Do Doliny Gąsienicowej wybierz się przez Dolinę Jaworzynkę lub Skupniów Upłaz od Kuźnic, nie ma sensu pchac się Doliną Suchej Wody. Po drodze możesz zaliczyc Nosala. W samej już Gąsienicowej nad Czarny Staw (w Murowańcu zasięgnij przedtem info o zagrożeniu lawinowym) lub możesz wejśc na Kasprowy zejśc do Kuźnic przez Myślenickie Turnie.
    Aktualne informacje o grubości pokrywy śnieżnej, stopniu zagrożenia lawinowego itp. znajdziesz tutaj http://www.topr.pl/
    Fujifilm X-E3 23/2

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki serdeczne za kolejną podpowiedź. Może jestem nazbyt ostrożny, ale w zeszłym roku przed planowaną wyprawą na Kasprowy po prostu zadzwoniłem do TOPR-u na stacjonarny numer i zapytałem o warunki na szlaku. Bardzo miły pan rzeczowo wybił mi go z głowy, więc i tym razem tak zrobię. Zdaję sobie sprawę, że czasu mało, ewentualnie po prostu ruszę swój samochód żeby nie mieć problemów z powrotem na Gubałówkę.

  9. #9

    Domyślnie

    A wchodził ktoś może z Kuźnic na Kasprowy o tej porze roku? Strasznie mnie korci, tylko nie wiem, czy to możliwe

  10. #10

    Domyślnie

    Odradzał bym, nie dasz rady, o tej porze roku śnieg zaczyna się topić, więc wzrasta zagrożenie lawinowe. Pamiętaj również o tym że niebędziesz widział szlaku, chyba że będzie przetarty. Śnieg będzie słabo zmrożony, więc będziesz się zapadał, co jest bardzo uciążliwe. W tamtym roku próbowałem wchodzić na Kasprowy (od gąsienicowej) zrezygnowałem przy wyciągu narciarskim (była godzina 16) niebyło sensu pchać się na piechotkę, wydaje mi się że podchodził bym ze 3h i niezałapał bym się na ostatni wagonik w dół

    Ja na Twoim miejscu bym sobie darował
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •