Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Właśnie tego się obawiałem - w zeszłym roku TOPRowiec mi odradzał, w sumie w tym roku jest mniej śniegu, ale na Kasprowym raczej go nie brak. Podejrzewam, że Giewont też będzie ryzykowny... Nie żebym płakał, bo krokusy w dolinach i spacerek po okolicach szczytu Kasprowego też będą OK

  2. #12

    Domyślnie

    Z Giewontem może dałbyś radę Ale pytaj tych którzy byli w tym okresie

    Jak się zdecydujesz na Giewont to idź od Kondratowej
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Może jestem nazbyt ostrożny, ale w zeszłym roku przed planowaną wyprawą na Kasprowy po prostu zadzwoniłem do TOPR-u na stacjonarny numer i zapytałem o warunki na szlaku.
    Nie jesteś, TOPRowcy mają najbardziej aktualne warunki*.Ja sie obawiam czy koniec maja będzie już w miarę ok a co dopiero kwietnia Ale trzymam kciuki.


    *zazwyczaj W tamtym roku wspinaliśmy sie przez parę dni na Zamarłej czekając na załamanie pogody. Któregoś dnia pytamy w Schronisku w Pięciu Stawach TOPRowca jak z pogodą, ten pokazuje nam pęknięte na pół radyjko, rozkłada ręce, ale zapewnia "w TVN METEO mówili że bedzie OK"
    Galeria wspinaczkowa
    Sony A5100 | SEL1650 | Kiedyś: Nikon FX | N24/2.8 | N85/1.8D

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    A wchodził ktoś może z Kuźnic na Kasprowy o tej porze roku? Strasznie mnie korci, tylko nie wiem, czy to możliwe
    Możliwe, tylko że to nuda koszmarna, lepiej wjechać koleką i się przejść "wiersyckami" .

    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    Odradzał bym, nie dasz rady, o tej porze roku śnieg zaczyna się topić, więc wzrasta zagrożenie lawinowe. Pamiętaj również o tym że niebędziesz widział szlaku, chyba że będzie przetarty. Śnieg będzie słabo zmrożony, więc będziesz się zapadał, co jest bardzo uciążliwe. W tamtym roku próbowałem wchodzić na Kasprowy (od gąsienicowej) zrezygnowałem przy wyciągu narciarskim (była godzina 16) niebyło sensu pchać się na piechotkę, wydaje mi się że podchodził bym ze 3h i niezałapał bym się na ostatni wagonik w dół

    Ja na Twoim miejscu bym sobie darował
    Byłem dwa dni temu na Rakoniu - betony super , chodzi się jak po asfalcie. Także bez dramatyzowania. Wiadomo że jak się idzie w góry w zimie to trzeba się liczyć z różnymi niespodziankami.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 12-04-2007 o 22:03
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #15

    Domyślnie

    Chyba po prostu mądrze będzie potraktować temat lajtowo - obskoczyć doliny, bo tam już wiosna, obowiązkowo Kasprowy, ale via PKL i faktycznie na górze z lekka pozwiedzać. Domyślam się, że Czarny Staw Gąsiennicowy skuty lodem jeszcze będzie. Chyba trzeba będzie zrobić powtórkę wczesną jesienią...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    A wchodził ktoś może z Kuźnic na Kasprowy o tej porze roku? Strasznie mnie korci, tylko nie wiem, czy to możliwe
    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    Odradzał bym, nie dasz rady, o tej porze roku śnieg zaczyna się topić, więc wzrasta zagrożenie lawinowe. Pamiętaj również o tym że niebędziesz widział szlaku, chyba że będzie przetarty.
    Moim zdaniem nie powinno byc tak źle, szlak do najtrudniejszych nie należy, jeżeli nie będzie świeżego opadu to zapewne będzie przetarty, w końcu to Kasprowy, na pewno kupa ludzi złazi po wjechaniu kolejką. Co do zagrożenia lawinowego to dzisiaj był I. Temperatury w okolicach 0 więc nie powinno byc powodzi.

    Cytat Zamieszczone przez GrzegorzPPP Zobacz posta
    Z Giewontem może dałbyś radę Ale pytaj tych którzy byli w tym okresie

    Jak się zdecydujesz na Giewont to idź od Kondratowej
    Tu akurat bym się spierał, niewysoki, tłumnie oblegany i wszystkim znanya, a na pewno o wiele niebezpieczniejszy od Kasprowego. Po pierwsze łańcuchy na podejściu, lekka ekspozycja. Po drugie u góry ciasno i przy chwili nieuwagi można zaliczyc piękny lot północną ścianą. Po trzecie widok taki sobie, głównie widac Rów Zakopiański, Pasmo Gubałówki. Szczerze nie polecam Giewontu, nawet latem, no chyba żeby tylko zaliczyc.

    Cytat Zamieszczone przez turbo Zobacz posta
    Nie jesteś, TOPRowcy mają najbardziej aktualne warunki*.Ja sie obawiam czy koniec maja będzie już w miarę ok a co dopiero kwietnia Ale trzymam kciuki.
    W zeszłym roku byłem na Boże Ciało i przez zalegający właśnie śnieg musiałem sobie odpuścic Tatry Wysokie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Chyba po prostu mądrze będzie potraktować temat lajtowo - obskoczyć doliny, bo tam już wiosna, obowiązkowo Kasprowy, ale via PKL i faktycznie na górze z lekka pozwiedzać. Domyślam się, że Czarny Staw Gąsiennicowy skuty lodem jeszcze będzie. Chyba trzeba będzie zrobić powtórkę wczesną jesienią...
    Kolekcjoner dobrze napisał, podejście technicznie nieskomplikowane ale też niezbyt ciekawe, zarówno widokowo jak i czasowo, kolejką śmigaj na górę, zejdź do Gąsienicowej, nad Czarny Staw i możesz wrócic do Kuźnic przez Jaworzynkę lub Skupniów upłaz, zresztą pisałem już wyżej.
    Fujifilm X-E3 23/2

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david Zobacz posta
    (...)
    Tu akurat bym się spierał, niewysoki, tłumnie oblegany i wszystkim znanya, a na pewno o wiele niebezpieczniejszy od Kasprowego. Po pierwsze łańcuchy na podejściu, lekka ekspozycja. Po drugie u góry ciasno i przy chwili nieuwagi można zaliczyc piękny lot północną ścianą. Po trzecie widok taki sobie, głównie widac Rów Zakopiański, Pasmo Gubałówki. Szczerze nie polecam Giewontu, nawet latem, no chyba żeby tylko zaliczyc.
    (...)
    Dokładnie nic dodać nic ująć, IMO szkoda czasu i sił.
    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #18

    Domyślnie

    Bardzo fajny pomysł - to ostatnie z wjazdem i potem zejściem. Na pewno skorzystam.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeszcze wartym odwiedzenia miejscem są Wiktorówki i Polana Rusinowa. Z "rusinki" jest jeden z najpiękniejszych widoków w Tatrach. Można też sobie zafundować dolinę Małej Łąki i z niej przejść przez Przysłop Miętusi (też bardzo ładny widok) do dol. Kościeliskiej i dalej doliną - omijasz początek ale w powrotnej drodze to nadrobisz . Dol. Chochołowska ma swój niepotarzalny urok ale sama w sobie jest lekko nudnawa. Jeśli już nią iść to lepiej z założeniem dalszej wycieczki na Rakoń lub Wołowiec - rewelacyjne widoki - przy czym lepiej wchodzić od strony Grzesia, a schodzić z przełęczy wprost do doliny chochołowskiej .
    Pozdrawiam
    Marcin

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david Zobacz posta
    Moim zdaniem nie powinno byc tak źle, szlak do najtrudniejszych nie należy, jeżeli nie będzie świeżego opadu to zapewne będzie przetarty, w końcu to Kasprowy, na pewno kupa ludzi złazi po wjechaniu kolejką. Co do zagrożenia lawinowego to dzisiaj był I. Temperatury w okolicach 0 więc nie powinno byc powodzi.
    Szlak jest łatwy, ale bardzo długi w lato się wchodzi 2-3h więc w zimę przy zapdającym się śniegu 6-7? Nie wspominając o wysiłku fizycznym, na kasprowy można wchodzić, ale jak śnieg będzie zmrożony, bo inaczej strata czasu i sił.

    W tamtym roku byłem na takiej wycieczce:
    Nosal-Gąsienicowa(przez Boczań)-Kasprowy (wjechałem wyciągiem narciarskim, polecam fajnie czuć zmianę temperatury jedzie się dość długo, a widoki przy dobrej pogodzie sympatyczne. Bilet o ile pamiętam to 8zł
    Fuji S5 PRO || Delta ND200S || D70s || Delta ND70s || F80 || N18-200VR || N28-100 || SB-800 ||

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •