Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5100 wtyk zdalnego sterowania

    Witam
    Przymierzam się do budowy wielofunkcyjnego sterowania do D5100 wzorując się na SmaTrig 2.1 i rozpocząłem poszukiwania wtyku....
    Nie mogę tego namierzyć, czy inżynieria wsteczna (kupienie i rozwalenie sterowania kablowego) jest jedyną możliwością? Optymalna byłaby wtyczka z kilkudziesięcioma cm kabla.
    Przy okazji szukam chętnych na płytki lub zlutowany układ bo wdrożenie płytek do produkcji trochę kosztuje i jeśli miałbym robić tylko dla siebie to zrobię pająka na płytce uniwersalnej.
    Wtyk nazywa się chyba MC DC2 i nie jest to wtyk do gniazda transmisyjnego.
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Jak to nie możesz namierzyć ?? Przecież jest to wtyk od GPS. Tam podpinasz wężyk. Potrzebne są aż 3 styki:
    1 - "masa"
    2 - uruchamianie pomiaru / AF
    3 - wyzwalanie migawki (zwarcie wszystkich 3).

    Najprościej kup sobie kabel od takich wyzwalaczy jak RF-603 - z jednej strony jest wtyk do aparatu, z drugiej micro-jack z 3 stykami.

    Tak przy okazji - str. 207 instrukcji.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-09-2013 o 12:53
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Tyle to ja też wiem
    Googlam za wtykiem lub kabelkiem a nie za całym wyzwalaczem, w ten sposób mogę tylko podbić cenę inżynierii wstecznej bo wyzwalacz kablowy jest tańszy o ponad 100zł.
    Instrukcję znam, w projekcie złącze mam też rozpisane, natomiast samych kabli nie namierzyłem, szczerze mówiąc kupiłbym kilka zepsutych wyzwalaczy by mieć kabel i obudowę, oczywiście interesuje mnie tylko wersja Nikon ze względu na kabel.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież bez problemów można te kable kupić np. tu:
    http://fripers.pl/advanced_search_re...alaczy&x=0&y=0
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Serdeczne dzięki o to mi chodziło bo Google milczały o tym sklepie i owszem znalazłem wiele kabli do Nikona ale żadnego do D5100.
    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr56 Zobacz posta
    Witam
    Serdeczne dzięki o to mi chodziło bo Google milczały o tym sklepie i owszem znalazłem wiele kabli do Nikona ale żadnego do D5100.
    Piotr
    D5100 ma ten sam wtyk, to D90, D3100, D3200, D5000, D7000 i D600, to można wyczytać ze specyfikacji MC-DC2, więc ze znalezieniem nie powinno być problemów, choć tu przydała mi się znajomość puszek Nikona.


    Co do sterowania - mam pytanie:
    Wiesz jak zrobić proste wyzwalania aparatu na światło ??
    Nie potrzebuję niczego innego tylko sam błysk.

    Jak szukałem fotodiod, to znalazłem tylko reagujące na wąskie pasmo podczerwieni, a wolałbym na całe pasmo widzialne.
    No i z programowaniem scalaków jestem na bakier
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-09-2013 o 22:29
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Wiem że wiele Nikonów ma ten wtyk, ale o dziwo Google milczały na temat sklepu który mi wskazałeś, przeglądałem do 50 stron wgłąb i poza gotowymi pilotami kablowymi nic nie znalazłem.
    To co mi pokazałeś to gotowy kabelek do SmaTriga ideał !
    Z elektroniką nie mam problemów, określ tylko jak to ma działać, SmaTrig ma wyzwalanie światłem, nie wgłębiałem się w manual jak to działa, jeśli chcesz coś prostszego to Ci zrobię.
    Jeśli ma to być do wyzwalania aparatu to rozumiem że najpierw musimy mu dać informację że chcemy zrobić zdjęcie i dać czas na ustawienie ostrości a następnie pstrykamy, tak ?
    Piotr

  8. #8

    Domyślnie

    Tani wtyk można pozyskać od MC-DC2 na aukcjach z akcesoriami fotograficznymi,kupiłem za 19zł plus przesyłka taniej nie znalazłem.Jest to jakaś Chońska podróbka orginału ale u mnie działa z Nikonem D3200.Pozdrawiam Rysiek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •