Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    lub S5pro?
    S5pro ? Tą staroć, ten zabytek? Ta pucha chyba starsza od węgla jest hehehe Przeciez matryca z d5200 zjada ta z S5pro w przedbiegach... hihihih

    A tak na powaznie to NEX 3 dla przykładu. (mam z 16mm nieodrapanego i całkiem dobrze się to maleństwo spisuje) ewentualnie rzeczone zabytkowe D80/D200/genialne S5pro. I nie ma co słuchac doradców bo zasady fotografii i budowy lustrzanki się jakoś ostatnio drastycznie nie zmieniły. W szczególności od 2006 czy nawet 1970 roku

  2. #12

    Domyślnie

    1. O jakości matrycy w D 5200 czytałem w ubiegłym roku i tak zapamiętałem jak napisałem. Nie mogę teraz znaleźć. Pamiętam, że matrycę 5200 wymieniano jako jedną z najlepszych. Tutaj porównanie z innymi modelami (kolega sam sobie poustawia co tam jemu trzeba i wyciągnie wnioski) : http://www.dxomark.com/index.php/Cam...(brand3)/Nikon

    2. Nikon D 80 moim zdaniem - to już "zabytek" (istotny jest cudzysłów, środek stylistyczny, przenośnia, zamiast sarkazmu).

    3. Tak ma się puszka do nauki fotografowania w przypadku opisanym przez kolegę, że ... nie chce mi się tłumaczyć.
    Panerai vel Eliot Capone

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    2. Nikon D 80 moim zdaniem - to już "zabytek" (istotny jest cudzysłów, środek stylistyczny, przenośnia, zamiast sarkazmu).
    No ale jakie to ma znaczenie czy to jest zabytek czy nie?

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    3. Tak ma się puszka do nauki fotografowania w przypadku opisanym przez kolegę, że ... nie chce mi się tłumaczyć.
    Aha.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Jak ktos chce focic to mu styknie D70s wiec tekst o tym, ze mamy 2013 i D80 jest be z tego powodu to jakis ponury zart. Tekst o nauce fotografii od kogos, kto sam powinien sie tym zajac (i to majac D800) tez jest troche smieszny
    Shaol ... nie bardzo wiem co Tobie nie pasuje w moich fotografiach i raczej nie chcę wiedzieć. Po jednym z ostatnich wpisów widzę Twoją niechęć do mojej osoby - odwzajemniać się złośliwościami nie mam zamiaru. Tak się składa, że swoimi pracami nie rzucasz na kolana, a miłe teksty kolegów liczących, że coś im tam załatwisz ... jeśli tego nie widzisz to daruj sobie.

    MiGO - najwygodniej byłoby nie odzywać się i poczytać mądrości innych. Wyraziłem swoją opinię. Fajnie, że wraz z żoną macie wspólna pasję. Może warto sprzedać archaiczny D 80, dołożyć i kupić nowocześniejsza puszkę ?! Na pewno nowoczesna matryca wybaczy więcej i na więcej pozwoli (między innymi taka różnica między "zabytkami") No chyba, że chcecie fotografować w tym samym czasie. Powodzenia w zakupach !

    PS. Oczywiście można fotografować kartonem po butach, Nikonem D 40 albo jeszcze czymś starszym ... ale chyba nie o to chodzi.

    WAŻNE: MiGOmam nadzieję, że porównanie D 80 do zabytku nie odebrałeś jako obrazy. Jeśli tak - wybacz, absolutnie nie miałem zamiaru sprawiać przykrości Tobie ani innym użytkownikom modelu D 80.
    Ostatnio edytowane przez Panerai ; 12-09-2013 o 12:09
    Panerai vel Eliot Capone

  5. #15

    Domyślnie

    no jesli faktycznie jest jakas róznica w nauce kadru, kompozycji, łapania odpowiedniego momentu, szukania ciekawego swiatła gdy się trzyma w łapie d5200 lub D80 lub Practice MTL to ja przepraszam. Bo chyba rozmawiamy zuperłnie innych rzeczach. Nie ma żadnej. Różnice przychodza póxniej jak już fotograf staje się bardziej świadomy i wie czego potrzebuje. Ale do mementu gdy ktos nie ogarnie przepałów na matrycowym w D80 to naprawde nie ma sensu inwestowanie w cokolwiek droższego. Bo D80 jest aparatem który możliwości twórcze takiej osoby przerasta stukrotnie. Równie dobrze można chodzić z kimś doświadczonym z kawałkiem tektury z wyciętą dziurą i też uczyć się kadrowania i komponowania obrazu. A dopiero potem brać się za aparat.

  6. #16

    Domyślnie

    Marcin - o to mi chodzi by żoneczka kolegi jednak nauczyła się na tym D 80 zamiast kupować dla niej coś z lepszą automatyką w A. (Ogarnąć temat prawidłowego naświetlania, techniki jak zrobić by obiekt był doświetlony a tył nie przepalony, kompromisy w trudnych sytuacjach itp.) Czy może inaczej. D 80 wciąż jest bardzo dobrym aparatem więc zmiana sprzętu z tak błahych powodów (niewiedzy początkującej fotografki) jakie wymienił MiGO ... niepotrzebna.

    Napisałeś Marcinie : "...nauka kadru, kompozycji, łapania odpowiedniego momentu, szukania ciekawego światła" ... Nawet nie brałem tego pod uwagę w swojej wypowiedzi. To oczywiste przy sprzęcie z 1920 roku jak i 2013 roku (w przyszłych latach także) .... czasami bez wódki nie da rady dogadać się.

    To tyle na temat. Miłego Dnia dla Wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez Panerai ; 12-09-2013 o 12:23
    Panerai vel Eliot Capone

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Autorze - coby Ci jeszcze bardziej zamieszać Jeśli nie D300 to może D200 lub S5pro?
    Dzięki .
    Dałeś mi do myślenia, zwłaszcza z D200, bo ostatnimi czasy robię więcej portretów bądź "zdjęć sytuacyjnych" niż typowych "ustawek z zabytkiem" (domena żony). Kilka dobrze utrzymanych i jasnych obiektywów AI/AIS widziałem w necie, w znośnej cenie...

    Pozdrawiam

    Michał
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  8. #18

    Domyślnie

    to S5 matryca i kolory plus DR zaskocza pozytywnie

  9. #19
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Panerai Zobacz posta
    Shaol ... nie bardzo wiem co Tobie nie pasuje w moich fotografiach i raczej nie chcę wiedzieć. Po jednym z ostatnich wpisów widzę Twoją niechęć do mojej osoby - odwzajemniać się złośliwościami nie mam zamiaru.
    Ja tylko stwierdzam fakt, zamiast sypac radami z rekawa sam poczytaj i wrzucaj foty. Nie zaszkodzi Ci. Jakbym byl niemily to bys przestal korzystac z internetu.

    Cytat Zamieszczone przez Panerai
    Tak się składa, że swoimi pracami nie rzucasz na kolana, a miłe teksty kolegów liczących, że coś im tam załatwisz ... jeśli tego nie widzisz to daruj sobie.


    Jak masz cos jeszcze smiesznego do powiedzenia to dawaj na PW bo szkoda tu smiecic.

    MiGo jezeli w budzecie uzywek masz D300 to ja bym sie nie zastanawial - swietna puszka! Skok z D80 na D300 to jak z D70s na D3s Wtedy i Ty i zona (ktora bedzie dalej robic zdjecia D80) bedziecie zadowoleni! D200 to jeszcze CCD, piekny obrazek na niskich iso ale im wyzej tym gorzej... D300 to juz CMOS wiec swietny obrazek na niskim, ale za to na wysokim widac ogromna poprawe.

  10. #20

    Domyślnie

    Ale dyskusję wywołałem, tak więc podsumuję wyniki przemyśleń i googlowania.

    Z D80 nie rozstaję się i kładę na nim łapę . (powody wymieniłem wcześniej).

    Daję(-emy) sobie spokój z NEX-em, bo z analizy wymiarów (tak, wycinałem pudełko rozmiarów NEX-3) wychodzi mi, że z zapiętym spacerowym zoom'em będzie podobnie upierdliwy w noszeniu co np. D80, no może lżejszy. Brak wizjera, mała szklarnia "E", i doczepiany flash (lub słaba wysuwana lampa) też nie zachęca. Poza tym zraziliśmy się do tej firmy po tym jak "małpa" zepsuła pamiątki z wyjazdu (pomimo zasady "słońce w plecy").

    Rozglądam się za 2-gim, tanim, możliwie małym, używanym body Nikona, np. D40 (są już za 500 zł), ewentualnie D3x00, i szkłem do wymiany między korpusami (lista życzeń jest długa, od N 35 1.8g, przez N 50 1.4d, kończąc na S 18-50 F2.8 - zobaczę co będzie w dobrej cenie).
    S5pro czy D200/D300 są fajne, ale czy z nich skorzystam(-y)? na pewno nie, a mimo to że używane, to tanie nie są (no i ten strach o migawkę po 100 tys "klapnięć").

    Dziękuję wszystkim za uwagi,

    Pozdrawiam

    Michał

    ps.
    Panowie, więcej luzu to tylko aparaty. Dobrych ujęć życzę.
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •