Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Prosba O Pomoc - Foto Na Dyskotece

    Witam, mam problem z robieniem foto na dyskotece gdyz nie moge ustawic idealnie aparatu (Nikon D70S).
    Ostatnio bawilem sie w opcjach ustawieniach ale i tak nic mi sie nie udalo dobrego zrobic.
    Robilem na "S oraz P" i na tych 2 programach wydaje mi sie ze wychodzily jakie takie fotki.
    Jesli ktos moze i podpowie mi jakie mam miec ustawienia np na "M" zeby aparat zlapal ludzi( nie rozmazal ich) oraz swiatla dyskoteki.
    Nizej daje kilka fotek zeby pokazac o co mi chodzi.

    Rozmazany DJ :/ Wtopa

    Fajna fotka tylko sie calkowicie rozmazalo





    calkowita klapa fotki do kosza :/

    Chodzi mi o uzyskanie takiego ekeftu ze sa swiatla i ludzie nie rozmazani...


    Niech to pomoze i napisze jak sie takie fotki robi czy z lampa czy bez jaki program ustawienia iso itd itd

  2. #2

    Domyślnie

    Na pewno potrzebujesz bardzo jasnego obiektywu (2.8 może nie wystarczyć) i ustawionego wysokiego ISO w aparacie - 1600 to minimalka. Potem ustawiasz aparat na S i czas pewnie 1/160s - może jakoś się uda. Na fotkach, które pokazałeś czasy ekspozycji były zdecydowanie za długie.

  3. #3

    Domyślnie

    nie za duzo iso 1600? jakie moga byc jeszzce ustawienia? jakies inne opinie ...
    dzis to sprawdze

  4. #4

    Domyślnie

    To nie ma się tym czy za dużo czy nie - po prostu nie masz wyjścia , a z D70 widywaliśmy już na tym forum całkiem porządne foty.

  5. #5

    Domyślnie

    a to sa jdyne mozliwe ustawienia? moze ktos jeszcze wie jak mozna ustawic aparacik zeby jakos fajnie fotki wychodzily :]

  6. #6
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Może lepiej spróbować na M, przy ruchu tych wszystkich świateł, laserów itp. pomiar będzie ciągle wariował, właściwie zmieniał parametry. Ustaw na M minimalną przysłonę przy jakiej będzie odpowiadała Ci GO i czas przy którym jesteś w stanie utrzymać z ręki, a postaci nie będą poruszone.
    Fujifilm X-E3 23/2

  8. #8

    Domyślnie

    _SpEc_ ja tam sie za bardzo nie znam, ale jakbys popatrzył blizej na te zdjecie, ktore ci sie tak podoba, to bys zauwazył, ze zrobione było obiektywem 18-70 3,5-4,5 G w trybie P - przy najwiekszej przesłonie (kompensacja expozycji +1 EV), z czasem 1/2 sekundy, ISo 400 z uzyciem wbudowanej lampy z kompensacja -3 EV. Balans bieli = auto +1
    Ostatnio edytowane przez lechupe ; 11-04-2007 o 21:22

  9. #9
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _SpEc_ Zobacz posta
    a to sa jdyne mozliwe ustawienia? moze ktos jeszcze wie jak mozna ustawic aparacik zeby jakos fajnie fotki wychodzily :]
    poczytaj o:
    fotografiach z blyskiem na druga kurtyne
    o tym czym sie roznia tryby M,A,S,P i jaki jest wplyw poszczegolnych parametrow na naswietlenie i poruszenie zdjecia
    co to jest przyslona oraz jasnosc obiektywu i jaki ma wplyw na zdjecie

    juz po tak krociutkiej lekturze bedziesz wiedzial "jak mozna ustawic aparacik zeby jakos fajnie fotki wychodzily :]"

  10. #10

    Domyślnie

    było juz na forum - dokladnie opisywalem czasy, ISO, przeslone, lampa na ktora kurtyne

    http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=9675&page=4

    za tydzien beda nastepne foty bo sie juz zaczal sezon na imprezki
    czarne pstrykadelko... 12-200mm, niektore jasne i ciche

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •