Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie live view na ipadzie

    Witam
    Czy mial ktoś z Was do czynienia z takim urządzeniem jak camranger ? Chodzi mi o Wasze opinie - głównie czy warto.
    A może znacie inną alternatywę, jakieś oprogramowanie ktore połączy moją puszkę D300 z ipadem kablem usb. Chodzi mi o możliwość podglądu live view na ipadzie.
    Dzięki za informację
    D300 / N18-200 / N17-55 / N 50 1.8 / S70-300 / DB-10 / SB-900 / Filtry, Softboxy, Blendy, itp

  2. #2

    Domyślnie

    Widzę, że temat mało popularny
    To dodatkowo to co znalazłem. Jeżeli chodzi o bezprzewodowe połączenie aparatu w trybie poglądu sceny z Ipada to chyba tylko jest na razie jedna ppropozycja: cam ranger. Cena zabójcza ( 300 USD ), ale za to możliwości bardzo duże. Nie mogę za to dalej znaleść informacji czy da się podłączyć puszkę z ipadem za pomocą kabla tak aby na ekranie był podgląd z aparatu.


    Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
    D300 / N18-200 / N17-55 / N 50 1.8 / S70-300 / DB-10 / SB-900 / Filtry, Softboxy, Blendy, itp

  3. #3

    Domyślnie

    Warto. Ja cały czas przymiarkę robię do zakupu cr tylko szkoda ze w Polsce nie jest dostępny.
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #4

    Domyślnie

    Na e-bay znalazłem za 200 USD. Wprawdzie używany, lecz cena kusi


    Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
    D300 / N18-200 / N17-55 / N 50 1.8 / S70-300 / DB-10 / SB-900 / Filtry, Softboxy, Blendy, itp

  5. #5

    Domyślnie

    Za 200$ to można kupić tani tablet z Androidem i mieć nie tylko podgląd, ale i pełne sterowanie po kablu.
    A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB. Można coś takiego samemu zrobić za 400zł.

    TU jest wspomniane jak to zrobić. Będzie działać też i z urządzeniami apple, ale do nich trzeba będzie kupić aplikację chyba za 30-pare $.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Gonzo kurczę, bez urazy, ale po raz kolejny widzę, że piszesz głupoty
    poczytaj sobie temat: http://www.camranger.com zanim zabierzesz głos.
    Camranger to świetne rozwiązanie, miałem okazję się tym bawić i naprawdę się mylisz pisząc "A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB"
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  7. #7

    Domyślnie

    Gonzo dałeś link, gdzie sam chyba do końca nie czytaleś co tam jest napisane a dodatkowo nie porownaleś z camrangerem.
    Do Androida nic nie mam, ale większość moich sprzętów ma IOSa i nie zamierzam na razie zmieniać systemów.
    A uwierz mi IOS ma swoje zalety.



    Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
    D300 / N18-200 / N17-55 / N 50 1.8 / S70-300 / DB-10 / SB-900 / Filtry, Softboxy, Blendy, itp

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Gonzo kurczę, bez urazy, ale po raz kolejny widzę, że piszesz głupoty
    poczytaj sobie temat: http://www.camranger.com zanim zabierzesz głos.
    Camranger to świetne rozwiązanie, miałem okazję się tym bawić i naprawdę się mylisz pisząc "A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB"
    Camranger to nic innego jak router z protokołem ip/usb. Ten sam router kosztuje 160zł:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/4320014
    A ich aplikacja ładnie wygląda, ale jej możliwości pozostawiają trochę do życzenia...
    Tak więc nawet i na iPadzie można mieć to samo za ok 300zł - router + aplikacja do obsługi lustrzanki, która o ile się nie mylę kosztuje 30$ (nie camranger)
    Czyli 3x taniej...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Nadal nie rozumiem Twojego toku rozumowania
    Ja inżynierem nie jestem (tzn. kiedyś przez jakiś czas byłem) i nie mam pojęcia jak mają się do siebie oba urządzenia.
    Możesz wyjaśnić jak podłączyć ten Twój zacytowany TP-Link TL-MR3040 do lustrzanki? i jak sterować ekspozycją, wyzwalaniem itp z poziomu ipada?
    Jeśli to faktycznie zadziała to masz u mnie dużą łiski
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  10. #10

    Domyślnie

    Daj jeszcze namiar na to oprogramowanie. Porownam funkcje.


    Sent from my iPad using Tapatalk - now Free
    D300 / N18-200 / N17-55 / N 50 1.8 / S70-300 / DB-10 / SB-900 / Filtry, Softboxy, Blendy, itp

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •