Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie ZNIKAJĄCY ... FOLDER

    Witam!
    Przepraszam za pytanie nie całkiem "foto", ale z tego co wiem na forum jest wielu informatyków, więc może ktoś będzie mógł mi pomóc.
    W czasie wyjazdu wakacyjnego zabrakło mi miejsca na karcie (Pretec 1 GB), więc skorzystałem z lokalnej internetcafe i poprosiłem o przepisanie ich na DVD-ROM. Po paru dniach sytuacja się powtórzyła, więc poprosiłem o dogranie kolejnej partii zdjęć. Po powrocie do domu stwierdziłem, że mój komp "widzi" tylko pierwszy folder, a drugiego jakby wogóle nie było (używam Windy XP, dvd Toshiba SD-M612). Skok ciśnienia maksymalny.
    No ale przecież po nagraniu "tam" sprawdziłem i wszystko było ok.
    Spróbowałem u kumpla w pracy na laptoku i wszystko było ok. Może ktoś mi podpowie jak zrobić by zobaczyć też i drugi folder u siebie i skopiować go na dysk.
    "DROGA REDAKCJO - CO ROBIĆ"
    pozdrawiam i "darzNikon"
    Piotr

    F65(28-80D;70-300G)+Sunp.AF4000
    ... D70 kit+SB-800 i troche drobiazgów

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobiłeś sobie CD wielosesyjny ?
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  3. #3

    Domyślnie

    Tak bywa z kompatybilnością napędów cd/dvd-rom, gdy w grę wchodzi kilka sesji nagrywania płytki. Spróbuj na jakiejkolwiek nagrywarce zamknąć ostatnią sesję na tym dvd poprzez np. dogranie jeszcze czegoś do tej płyty i odznaczenie opcji "płyta wielosesyjna" lub zaznaczenie opcji w stylu "zamknięcie płyty". Wtedy jest szansa, że Twój napęd zobaczy całą zawartość płyty. A jeśli nie, to pozostaje Ci zgrać wszystkie zdjęcia na twardy dysk komputera, który widzi całość i ponowne nagranie całego materiału "za jednym zamachem" na nowej płycie. Powodzenia.

    --
    emc2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sjm
    Zrobiłeś sobie CD wielosesyjny ?
    Chyba wielosesyjny mi zrobili tam.
    W domu mam tylko nagrywarkę CD i odtwarzacz DVD. Gościu który za drugim razem zgrywał mi zdjęcia coś się zamotał gdy go poprosiłem żeby sprawdzić nagranie stwierdził że coś tam musi zamknąć - ale jak pisałem po tym sprawdziłem i wszystko - -obie sesje - były nagrane. A w domu mój DVD widzi tylko pierwszą sesję, a u kolegi widoczne są obie. Może i bym mógł zgrać u niego brakujące zdjęcia, ale co dalej - on nie ma nagrywarki (żadnej). Ja niestety nic nie mogę na płycie zamknąć ani odznaczyć A dla mnie najważniejsze jest dlaczego mój DVD nie widzi tych plików. Zaznaczam - że obydwie "sesje nagraniowe" tam odbyły się na tym samym urządzeniu.
    W ostateczności mogę iść do labu i tam z kiosku puścić te pliki do ponownego zgrania na płytę (tam, sprawdzałem, też obydwie sesje są widoczne) - więc się chyba nie powieszę
    Póki co - dzięki za zainteresownie problemem info-lamera
    pozdrawiam i "darzNikon"
    Piotr

    F65(28-80D;70-300G)+Sunp.AF4000
    ... D70 kit+SB-800 i troche drobiazgów

  5. #5

    Domyślnie

    Zgraj gdzieś ten CD gdzie widać obie sesje ponownie i zamknij CD a multisesion unikaj jak ognia . Same kłopoty tylko a przy obecnych cenach płytek niewarto. Jeżeli już tak bardzo chcesz kup jakies dobre CDRW sformatuj i tam gdzie mają nagrywarki będzie widziane jako dodatkowy twardy dysk z dostępem z poziomu eksproratora.
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj ja też tak kiedyś sobie zrobiłam ale udało się mi wszystkie zdjęcia odzyskać takim programem : Digital Image Rcovery on w przeciwieństwie do RescuPro czyta ze wszystkich nośników jakie są i różne formaty więc wszystko odzyskasz wybierasz tylko napęd z którego chcesz odzyskać i wskazujesz gdzie ma zapisać odzyskane dane i czekasz jak chcesz to Ci wyśle na e-mail bo to jest mały program spakowany zajmuje 578 KB
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za informację. Na razie dałem sobie jakoś radę prosząc innego znajomego, którego DVD potrafiło odczytać tą płytkę w całości, o zapisanie jej na HD i ponowne wypalenie danych na drugiej płytce, już nie jako multisesja (jak radził sjm). Myślałem, że moje DVD wymaga nowych sterowników, ale podobno to i tak by nic nie dało. Będę wdzięczny za podesłanie tego programu który mi zaoferowałaś - może się jeszcze kiedyś przydać (chociaż wolałbym żeby nie )
    dalebor@o2.pl
    pozdrawiam i "darzNikon"
    Piotr

    F65(28-80D;70-300G)+Sunp.AF4000
    ... D70 kit+SB-800 i troche drobiazgów

  8. #8

    Domyślnie

    Program do odzyskiwania poszedł na e-mail

  9. #9

    Domyślnie

    Nie demonizujmy z tym unikaniem płytek wielosesyjnych. Te dane tam są tylko stary sprzęt widzi tylko pierwszą sesję. Programy do nagrywania ostrzegają przy tworzeniu płytki jako wielosesyjnej, że mogą być problemy z kompatybilnością.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irekka
    Nie demonizujmy z tym unikaniem płytek wielosesyjnych. Te dane tam są tylko stary sprzęt widzi tylko pierwszą sesję. Programy do nagrywania ostrzegają przy tworzeniu płytki jako wielosesyjnej, że mogą być problemy z kompatybilnością.
    NO nie za bardzo się z tobą zgodzę bo ja miałam na płycie DVD 2,80 GB zdjęć i dograłam 400 MB i po nagraniu było widać tylko to 400 MB nagrywane było wszystko na tej samej nagrywarce i tym samym programem Nero wiedz kompatybilność niby jest zachowana a zdjęć nie widać jedynie jak sobie mogłam z tym poradzić to program do odzyskiwania
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •