Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57
  1. #51

    Domyślnie

    To i ja się podepnę.

    Czy udzielenie licencji na wykorzystanie blablabla.. zawsze jest objęte stawką 7% czy są sytuacje w których US może to zakwestionować i powinna być stawka 22%? Mowa oczywiście o Fakturze VAT. Dla mnie to właściwie obojętne, skoro to nie ja płacę ale nie chciałbym się tłumaczyć

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kisio Zobacz posta
    To i ja się podepnę.

    Czy udzielenie licencji na wykorzystanie blablabla.. zawsze jest objęte stawką 7% czy są sytuacje w których US może to zakwestionować i powinna być stawka 22%? Mowa oczywiście o Fakturze VAT. Dla mnie to właściwie obojętne, skoro to nie ja płacę ale nie chciałbym się tłumaczyć

    Twórca - 7%. Inne podmioty, które odsprzedają dalej licencję od zakupionych praw od twórcy - stawka podstawowa VAT 22%.
    Jest jedna zasada, której warto się trzymać. Jak są wątpliwości, jaka stawkę VAT zastosować, to stosuje się stawkę podstawową 22%.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-05-2010 o 22:49

  3. #53

    Domyślnie

    czyli sprzedajac zdjecia z licencja z 22% vatem nie popelniamy wielkiego bledu?

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    czyli sprzedajac zdjecia z licencja z 22% vatem nie popelniamy wielkiego bledu?
    Nie. Jak sprzedajesz cokolwiek ze stawka podstawową, to US się cieszy.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Nie. Jak sprzedajesz cokolwiek ze stawka podstawową, to US się cieszy.
    no tak
    dzieki

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    no tak
    dzieki
    Bo jak sprzedajesz VAT-owcowi, to wisi mu czy to jest 7 czy 22%, bo tyle ile mu naliczysz, tyle sobie odliczy.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    Bo jak sprzedajesz VAT-owcowi, to wisi mu czy to jest 7 czy 22%, bo tyle ile mu naliczysz, tyle sobie odliczy.
    No tak biedny tylko ten konsument na koncu lancuszka

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •