Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Nikon p7800

  1. #1

    Domyślnie Nikon p7800

    Własnie odebrałem maila i jest wiadomość o nowości nikona czyli p7800. Jako, że nie widzę takiego info na forum to rozpoczynam watek. Jako posiadacz p7100 (który mz byłby całkiem znośnym kompaktem, gdyby nie słaby AF w filmowaniu i brak manualnego AF) ciekawy jest wprowadzonym poprawek. p7700 jakoś szału nie zrobił. Ciekawe czy nowy p7800 podbije rynek. Dostrzegacie jakieś rewolucyjne zmiany w specyfikacji? Bo ja szukam i jakoś nie mogę znaleźć nic istotnego.

    To f2 jedynie.W moim jest 2.8. I wizjer. W p7100 nigdy go nie używałem. O ile tam jest w ogóle

    http://www.nikon.pl/pl_PL/press_room...2013-P7800-S02
    Ostatnio edytowane przez Hamarama ; 05-09-2013 o 22:08
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #2

    Domyślnie

    Usunęli jeszcze kółko Quick Control żeby zmieścić wizjer. Nawet wifi nie dodali.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie ma szału - jest wizjer EVF w porównaniu z 7700, liczyłem raczej na wizjer hybrydowy, poza tym sądziłem, że będzie WiFi i GPS.
    Ewolucja bez fajerwerków.

  4. #4

    Domyślnie

    Smutno mi.
    Chcę kupić sobie P7800 jako uzupełnienie do dwóch lustrzanek, taki podręczy notatnik. Podoba mi się, bo ma lustrzankopodobne sterowanie i wizjer. Z braku obiektu w sklepie na razie studiuję instrukcję. I nagle - rozczarowanie. Nie ma zdjęć 3D, chociaż poprzedni P7700 ma taką opcję. Dlaczego to usunięto? Przecież to czysto programowa sprawa, niewymagająca dodatkowego przycisku. Czyżby jakieś opłaty licencyjne za format MRO?
    Dlatego mi smutno.

  5. #5

    Domyślnie

    Pojawił się pierwszy, dość ogólnikowy, test P7800 http://www.photographyblog.com/revie..._p7800_review/.
    Rysiek

  6. #6

    Domyślnie

    Witajcie!
    Dzisiaj zakupiłem to cudo i mam problem z ustawieniem nagrywania video. W instrukcji pisze że do wyboru jest 1080p30kl/s oraz 1080p25kl/s. U mnie pokazuje tylko 25kl/s. Może ktoś wie jak to zmienić? 25 na 30 i odwrotnie? Instrukcja podaje że domyślnie jest 30kl/s (u mnie tylko jest 25)
    Ostatnio edytowane przez djslavko ; 31-10-2013 o 22:21

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pbb Zobacz posta
    Smutno mi.
    Chcę kupić sobie P7800 jako uzupełnienie do dwóch lustrzanek, taki podręczy notatnik. Podoba mi się, bo ma lustrzankopodobne sterowanie i wizjer. Z braku obiektu w sklepie na razie studiuję instrukcję. I nagle - rozczarowanie. Nie ma zdjęć 3D, chociaż poprzedni P7700 ma taką opcję. Dlaczego to usunięto? Przecież to czysto programowa sprawa, niewymagająca dodatkowego przycisku. Czyżby jakieś opłaty licencyjne za format MRO?
    Dlatego mi smutno.
    Głowa do góry.
    PRAWDZIWE zdjęcia 3D zrobisz każdym bez wyjątku aparatem. Wykonujesz DWA zdjęcia różniące się minimalnie położeniem aparatu. Jesli fotografowane obiekty są blisko Ciebie, wystarczy przesunięcie poziome aparatu o około 10 cm. Jesli są duuuużo dalej - można przesunąć nawet o 50-100 cm.
    Nie wierz w zdjęcia 3D robione z jednej fotki - to wymysł debili od marketingu. Żeby widzieć w trójwymiarze, potrzebujesz obserwację stereoskopową - każde oko ogląda nieco inny obraz.
    Głowa do góry
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djslavko Zobacz posta
    Witajcie!
    Dzisiaj zakupiłem to cudo i mam problem z ustawieniem nagrywania video. W instrukcji pisze że do wyboru jest 1080p30kl/s oraz 1080p25kl/s. U mnie pokazuje tylko 25kl/s. Może ktoś wie jak to zmienić? 25 na 30 i odwrotnie? Instrukcja podaje że domyślnie jest 30kl/s (u mnie tylko jest 25)
    oki
    30kl/s jest dla NTSC
    25kl/s jest dla PAL

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Głowa do góry.
    Nie wierz w zdjęcia 3D robione z jednej fotki
    Głowa do góry
    No, a jednak mi smutno.
    Mój Sony NEX (zostawiam żonie, bo chcę mieć tylko Nikony, taki kaprys) robi serię zdjęć, z których składa jedno 3D. Nikon P7700 (to wiem tylko z instrukcji, bo nie próbowałem) robi dwa zdjęcia i z nich składa 3D -- miałem nadzieję na coś takiego samego w P7800. Pomoc aparatu polega na tym, że pokazując kawałek pierwszego zdjęcia ułatwia skadrowanie drugiego.

    A 3D robiłem jeszcze ze 30 czy 40 lat temu w czasach analogowych. Miałem wtedy taką nasadkę na statyw, która przesuwała aparat o te 10-12 cm w bok do drugiego zdjęcia.

    Tak przy okazji, czy w ogóle jest jakiś aparat, który robi 3D "z jednej fotki"?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie - definicji z jednej fotki nie da się zrobić PRAWDZIWEGO 3D, cokolwiek ludzie od marketingu twierdzą.....
    Ja dwa lata temu robiem 3D Nikonem FG na slajdzie - fajnie wyszło
    Nikoniarz-majsterkowicz

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •