Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zakup lustrzanki amatorskiej do 2000zł - d5100 czy d3200?

    Witam,

    Planuję w najbliższym czasie zakupić lustrzankę do fotografii amatorskiej, chciałbym trochę poważniej pobawić się fotografią. Zdjęcia jakie robię to głównie krajobrazy, zwykłe "sceny z życia", czasami portrety, pozowane zdjęcia modelki itp.

    Do tej pory posiadałem przez pół roku pożyczony aparat CASIO EX-F1, jednak nie sprawdził się on dla mnie, nie zadowalała mnie jakość zdjęć, jakie dało się nim uzyskać. A poza tym muszę go oddać w końcu ;P

    Rozglądałem się trochę po forach i zdecydowałem się na dwie propozycje: Nikon d5100 albo d3200. Chciałbym na początek mieć jeden obiektyw, ale bardziej uniwersalny, więc wydaje mi się, że 18-105mm będzie w sam raz do moich zastosowań.

    I teraz kwestia kwoty. Mam do wydania do 2200 zł. Jeżeli decyduję się na taki a nie inny obiektyw to najtańsza oferta d5100 to 2150 zł. http://www.megamarket.com.pl/nikon-a...777#opinie_tab , natomiast d3200 to 2100 zł: http://www.ceneo.pl/16695531

    Zastanawiam się, czy obiektyw zastosowany w powyższym d5100 to "oficjalny", nieokrojony w żaden sposób kitowy obiektyw? Bo z tego co widzę, to jest to "jakaś" seria DX, która z tego co zrozumiałem oznacza pewnego rodzaju okrojoną funkcjonalność. Do tego cena aparatu z tym "dłuższym niż 18-55mm" obiektywem jest dość niska, porównując, np. z ofertą konkurencyjnego Canona EOS 600d, który przy podobnych długich ogniskowych cenowo wyskakuje o wiele, wiele wyżej. Skąd ta różnica cenowa w tym segmencie?

    Jeśli chodzi o te nikony, to z tego co widzę, cena,( jeśli chodzi o nowy aparat) praktycznie nie różnicuje aparatów, więc stąd mam dylemat, który wziąć, bo z tego co rozumiem, d5100 to tylko obrotowy ekranik więcej niż d3200...

    Szukałem ofert używanych modeli, ale w obu przypadkach nie znalazłem ani jednego modelu w korzystnej cenie i z takim obiektywem, dlatego zastanawiam się najbardziej nad wzięciem d5100 z powyższej oferty.

    Mam prośbę, czy dobrze kombinuję z wyborem aparatu, a jesli nie to czy moglibyście doradzić mi, który aparat lepiej się sprawdzi, albo po prostu, który lepszy?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    D5100 + 18-105VR - będziesz bardziej zadowolony.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    "Jakaś" wersja DX to po prostu oznaczenie stosowanych matryc, przy takich kwotach na inną cię nie będzie stać.
    Canon zawsze w danym segmencie jest droższy, niekoniecznie lepszy - co kto woli, plusy się zawsze znajdą dla obu systemów.
    Weź D5100 z 18-105 będziesz zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez Dexter88 ; 02-09-2013 o 18:58
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem tylko d5100. Z 3200 mało zyskujesz a dodatkowe mpx to tylko kłopot czasami. Funkcji przydatnych ma więcej 5100 mimo że starszy. Jeśli wyżej to D7000/7100- ale to nieta cena ;-(
    D5100//// 18-105VR

  5. #5

    Domyślnie

    D5100, ponieważ ma więcej przydatnych funkcji względem D3200.

    - zmiana ISO w D5100 co 1/3 EV w D3200 co 1 EV.
    - bracketing, w D3200 brak.
    - Redukcja szumów i d-lighting w D5100 ma kilka stopni, w D3200 można tylko włączyć i wyłączyć.
    - tryb samowyzwalacza w D5100 nie przełącza się samoczynnie po wykonaniu 1 zdjęcia, w D3200 po wykonaniu 1 zdjęcia w trybie samowyzwalacza aparat automatycznie przełączy się w tryb zdjęć pojedynczych, co niektórych deneruje.
    D5100 ma bardziej rozbudowane menu, znacznie więcej ustawień.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6

    Domyślnie

    Witam .
    Kolega się dziś zalogował zarejestrował na forum i od razu dwa takie same wątki jeden pod drugim. Spokojnie wystarczy jeden, na pewno ktoś odpowie .

    a Tak na temat, to tak jak koledzy wyżej
    D5100 + 18-105 ( choć ja bym polecił sigmę 17-50/f 2,8 ) + i do zabawy z głębią - 35tkę
    D700 // S 24-70 2,8 // N 35 1.8 DX // SB700 //

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez picia78 Zobacz posta
    Witam .
    Kolega się dziś zalogował zarejestrował na forum i od razu dwa takie same wątki jeden pod drugim.
    Może to problem techniczny forum, zauważyłem że niektóre posty w innych wątkach również są zdublowane.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    To problem techniczny forum, potocznie mówiąc - muli nieziemsko, w wyniku czego dzieją się takie cuda.

    Gesendet von meinem GT-N7100 mit Tapatalk 2
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •