Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 4 - malejące miejsce na dysku C

    Proszę o poradę.

    Mam 2 dyski. SSD (C) na system i zwykły (D) na resztę danych. Zainstalowałem LR na dysku D, ale wiem że instalator stworzył jakieś pliki na dysku C. Z każdym uruchomieniem LR maleje miejsca na dysku C. Co zrobić aby wszystkie procesy i dane LR gromadziły się na dysku D ?

    Na plik temp wybrałem miejsce na dysku D, więc to chyba nie to jest przyczyną.
    System: Windows 7.
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  2. #2

    Domyślnie

    W preferencjach zmień lokalizację folderu camera RAW cache settings

    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że LR będzie szybciej chodził jeśli będzie na dysku SSD. Jak mam tak wszystko ustawione, że LR i biblioteka programu jest na dysku CSSD), a reszta, surowe zdjęcia i eksport na dysku D:.
    Jak archiwizujesz bibliotekę co tydzień to może być powód malejącego miejsca na dysku.

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko chodzi szybciej na dysku SSD, ale mój SSD jest już pełen.

    Panowie, co zrobić aby zmienić ścieżkę zapisu zaznaczoną na obrazku, to tam odkładają mi się dane, które zawalają mi dysk. Proszę PILNIE O POMOC!



    Uploaded with ImageShack.us
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    W tej chwili 600 mb, jak włączam LR i obrabiam zdjęcia to rośnie do 1,5 gb, w tej chwili walczę o każdy MB na dysku.
    Zenit 12 XP - zepsuł się

  7. #7

    Domyślnie

    możesz fizycznie przenieś katalog LR z podglądami na dysk D: a następnie wskazać go programowi LR jak go odpalisz.
    a jak duży masz ten SSD ? czym jest tak przypchany ? może warto go trochę oczyścić, a temp-y i katalog LR zostawić jednak na SSd - to bardzo istotne dla szybkości pracy programu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Guciol Zobacz posta
    W tej chwili 600 mb, jak włączam LR i obrabiam zdjęcia to rośnie do 1,5 gb, w tej chwili walczę o każdy MB na dysku.
    1,5 GB to nie tak dużo. Jaką masz pojemność dysku ? Ja bym zostawił LR i zwolnił miejsce przenosząc/kasując inne rzeczu.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam problem z przeniesieniem zdjęć z PC na Maca
    Skopiowałem oczywiście bibliotekę z poukładanymi folderami i .lrcat.
    Jak odpalam importuj z Katalogu i wskazuję .lrcat to asystent nie pokazuje mi podglądu plików, dostaję tylko skopiowane katalogi a pliki są niewidoczne.
    Nie wiem gdzie leży błąd?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •