Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    92

    Domyślnie Portretowy strzał.

    Jedno do oceny,
    chyba, że się spodoba


    1.
    W pogoni za lepszymi ujęciami...

  2. #2

    Domyślnie

    Podoba sie, proszę o wiecej.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    92

    Domyślnie

    MarcinElb

    Proszę i więcej. Liczę, że ktoś jeszcze się wypowie, czy tragiczne, czy nie.

    2.


    3.


    4. Bardziej jako bonus.


    W pogoni za lepszymi ujęciami...

  4. #4

    Domyślnie

    Bonus najlepszy moim zdaniem. Uwaga na separację kanałów na linii budynków i nieba.
    3 - a nie masz może ujęcia pod kątem do siatki, tak by tylko ona była w tle, a nie cała ulica? dodatkowo tu raczej wypionowanie jej bym jeszcze rozważył jeśli jest zapas z lewej
    2 - chyba spróbowałbym innej obróbki, delikatnej, bez mocnych cieni - no ale trudno komuś coś narzucać w tym względzie, tu dla mnie tak trochę dołujący charakter wyszedł, zamiast lekkiego wieczorku
    1- sam nie wiem, niby wszystko na swoim miejscu, ale zdjęcie nie gada tak, jak powinno

  5. #5
    La
    Gość

    Domyślnie

    1 dla mnie ok, pozostałe trzy - mam już dość pasteli, pomarańczy itd. A tu tego troche za dużo. Dlatego mi się nie podobają. Głównie dlatego. Stanowczo bardzij podoba mi się porządnie skadrowany posrtet z naturalnymi barwami lub BW.

  6. #6

    Domyślnie

    Jedynka najlepsza. Reszta wymaga poprawy w obróbce, jak koledzy wspomnieli nie idź w pomarancz.

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadzam się z mosad-em, bonus najlepszy, choc też do wyprostowania, 3 do wyprostowania i mniej siatki a więcej ulicy, 2 w/g mnie przepalona, 1 niczego sobie ale ...no może byc.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2011
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    92

    Domyślnie

    Serdecznie dziękuję za szczegółową krytykę

    Mam dwie wersje zdjęć. Prosto z Lightrooma i po Photoshopie.

    Dziewczyna ze zdjęć uparła się na te drugie.

    Tak wygląda zdjęcie po wyjściu z Lightrooma:


    mOSAd - mam jeszcze kilka ujęć z różnych stron, ale o tych chciałem zobaczyć opinie.

    MarcinElb - ten kompromis... czy dziewczyna ma być zadowolona ze zdjęć, czy powinienem dać bardziej stonowane.

    Lassar i Krzycho96 - wyżej w sumie większość wyjaśniłem.

    Podsumowując:
    Stonowana obróbka, naturalne barwy. Wyprostować i więcej się z nimi nie pokazywać.

    Dziękuję jeszcze raz.
    W pogoni za lepszymi ujęciami...

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Graivite Zobacz posta
    Serdecznie dziękuję za szczegółową krytykę

    Mam dwie wersje zdjęć. Prosto z Lightrooma i po Photoshopie.
    Apropo tej prosto z Lightrooma - ja jak robię potrety w przyrodzie, a szczególnie w zbożu lub pośród liści, unikam podkręcania Clarity (Przejrzystość) dla tła. Ogólnie ten parametr nie dogaduje się z głębią ostrości, jeśli go podkręcam to albo w zdjęciach krajobrazowych dla otrzymania efektu dramatyzmu, albo w portretach, ale koniecznie selektywnie na osobie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •