Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Canon PowerShot G16 a Sony Cybershot DSC-RX100 II

    Coraz rzadziej targam ze sobą wór szkieł i ciężkie body D3, z którym pewnie za chwilę się pożegnam, dlatego już miałem sięgać po odnowionego Sony DSC-RX100 II, gdy Canon wystrzelił z G16 ... no i zgłupiałem - porównanie.

    Ciśnienia nie mam, mogę poczekać do października, a co Wy myślicie o nowym C ?
    Ostatnio edytowane przez mswilk ; 29-08-2013 o 16:22
    MarcinWilk

  2. #2

    Domyślnie

    Ja do tego porównania bym dodał Canona G1X. większa matryca i obrazek mz. swietny.

  3. #3
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Jeżeli kasa nie byłaby najważniejsza, wolałbym matrycę 1' zamiast 1/1,7'...

    G1X to już szybciej...
    .

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę podobnie - jak już akceptujesz klockowatość, wejdź raczej w G1X. Jeżeli kieszonkowość jest priorytetem - RX.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5

    Domyślnie

    Ale G1X wychodzi najsłabiej w porównaniu
    MarcinWilk

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Ale G1X wychodzi najsłabiej w porównaniu
    Najsłabiej, tzn.?

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7

    Domyślnie

    Matrycę ma ponad 6 x większą ni G 16. dla mnie wystarczający argument.
    Kiedyś bawiłem się troszkę nim i byłem zachwycony.
    Dodatkowy atut to "gibany" monitor, niby bajer ale niezastąpiony przy niskiej perspektywie i przy dyskretnym fotografowaniu.
    Ostatnio edytowane przez Zen ; 29-08-2013 o 17:31

  8. #8
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Ostatnie wątki pokazują, że to co na papierze, ma się mało do tego, co można z tym zrobić...

    Co wychodz najsłabiej? Wg. tej stronki matryca sony 1/1,0 cala jest gorsza od matrycy 1/1,7 cala - to nielogiczne.
    .

  9. #9

    Domyślnie

    Dlatego pytam praktyków.
    MarcinWilk

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma co oglądać się na innych musisz sam podjąć decyzję ,każdy z tych aparatów ma plusy i minusy ,wszystkie świetne , no dodał by może jeszcze Fuji X20 - ja też miałem ten sam dylemat (odnośnie dźwigania torby szkieł) , wybrałem kieszonkowość Sony (i teraz noszę aparat w etui w bocznej kieszenie bojówek - dla mnie bomba!!!) Ale wiesz jak to jest każdy zachwala to co ma , dlatego najlepiej wybrać się do dobrego sklepu i przetestować samemu ...
    Olimpus OM-D E-M5 + 20mm 1.7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •