Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Lightroom i przenoszenie na ssd

    Witam chciałbym sie poradzic znających temat jak mam zrobic przenoisiny ligtrooma na inny dysk.

    Do tej pory LR pracowal na dysku c ale teraz mam ssd i nowy swierzy system na nim czy LR ma pracowac na ssd w celu przyspieszenia? Jesli tak to jak to zrobic zebym nie stracil tego co mam teraz?

    Dzieki bardzo za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Troszkę chaotycznie to wszystko napisałeś.
    LR jako takiego nie przeniesiesz musisz go od nowa zainstalować na świeżym systemie. Stawiasz go na dysku systemowym w tym przypadku SSD.
    Nie wiem jak miałeś ustawiony wcześniej program. Ja mam tak że w ustawieniach bibliotek mam włączone zapisywanie zmian do plików XMP. Pliki ze zdjęciami trzymam na osobnym dysku. Dzięki temu mogę ten dysk bez problemu przenosić między komputerami i wczytywać pliki z już ustawionymi zmianami. Nie znam się na tyle na LR i wiem że tworzy swoje katalogi z bazą i pewno jak tego nie masz zrobionego ( zapisywanie do xmp) to pewno te bazy należy importować do nowego LR. Ale to może koledzy bardziej siedzący w LR ci podpowiedzą.
    Ja lubie proste rozwiązania i dlatego robię to w ten sposób .

    Tomek

  3. #3

    Domyślnie

    tot,

    ale czy ty w ten sposób nie zwalniasz sobie pracy ? Jeśli zdjęcia nad którymi pracujesz trzymasz na innym wolniejszym dysku to SSD nie specjalnie ma co robić i się nudzi.
    Co to za zysk z SSD jeśli jedynie szybciej uruchomi się WIN i jakiś tam program graf. a materiał do pracy wciąż ładowany jest z wolniejszych dysków.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zibi1970 Zobacz posta
    tot,

    ale czy ty w ten sposób nie zwalniasz sobie pracy ? Jeśli zdjęcia nad którymi pracujesz trzymasz na innym wolniejszym dysku to SSD nie specjalnie ma co robić i się nudzi.
    Co to za zysk z SSD jeśli jedynie szybciej uruchomi się WIN i jakiś tam program graf. a materiał do pracy wciąż ładowany jest z wolniejszych dysków.
    Pewno tak ale....
    Mam dysk SSD 128GB, jakiś czas temu pracowałem na plikach z D700 i tu nie było problemu ładowałem je na ssd.
    Teraz pracuje na plikach z D800 i niestety nie możliwe jest abym cały materiał zgrał na ssd.
    Co do zwolnienia pracy to od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem i7 które ożywiło LR

  5. #5

    Domyślnie

    Żeby praca była efektywna i szybka, ważne żeby cache LRa i katalog z podglądami były na SSD, zdjęcia mogą być na wolnym dysku.
    przenoszenie zdjęć na SSDka daje naprawdę niewiele - niespełna 10% przy ekstremalnie szybki kompie (i7 3930k 4.2ghz + 32GB ram).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #6

    Domyślnie

    podepnę się...

    mógłby ktos napisać, albo podac linę do takiego opisu jak dokładnie skonfigurować lightrooma do pracy z ssd?
    chodzi mi o cos łopatologicznego krok po kroku
    to co pisze Paweł plus ewentualnie cos jeszcze co jest istotne
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Żeby praca była efektywna i szybka, ważne żeby cache LRa i katalog z podglądami były na SSD, zdjęcia mogą być na wolnym dysku.
    przenoszenie zdjęć na SSDka daje naprawdę niewiele - niespełna 10% przy ekstremalnie szybki kompie (i7 3930k 4.2ghz + 32GB ram).
    Pawle a możesz mi powiedzieć czy u ciebie LR potrafi wykorzystać te 32GB ram ??. Mam u siebie 8GB i o ile procesor i7 potrafię zabić na maxa to pamięć maximum 60-70 % wykorzystana ! . Jak o wygląda u ciebie ??

    Tomek

  8. #8

    Domyślnie

    NX2 na pewno potrafi A LR - nie wiem... Ale często jest tak że praktycznie całe 32GB jest wykorzystane. LR robiący jednocześnie import z generowaniem podglądów + bieżąca obróbka zdjęć, czasem z wykorzystanie color efex pro - który otwiera kopię zdjęcia jako tiff, NX2 do wywołania niektórych RAWów + obróbka i zapis do TIFFa a następnie import do do LRa, kilka okien przeglądarki, viewNX2 w którym robię selekcję zdjęć RAW+JPG do kasowania/zostawienia a kiedy zaintryguje mnie potencjał któregoś z nich, to oczywiście otwarcie i obróbka w NX2, primacache (nawet do 12GB) który wspomaga SSDki
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •