Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Coitus Interraptus Zobacz posta
    Mimo wyjaśnień, nadal nie rozumiem sensu. Dla mnie proces fotografowania klasyczny czy cyfrowy nie ma różnicy - zdjęcie powstaje w głowie, a metoda rejestracji nie jest aż tak istotna.
    Powiedzmy, że dla mnie róznica miedzy fotografowaniem i obrazem z cyfry i analoga jest taka jak dla ciebie między barytem, a wydrukiem
    Völkchlor

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Oczywiście. Drugi rękaw zakładamy na głowę i w ten sposób możemy uzyskać absolutną ciemność.
    Zakładanie filmu na szpulkę w rękawie przypomina dobieranie się w kinie do panny w rajstopach. Metoda z rodzaju ewerybady kombinerki. Do takiego sposobu może człowieka zmusić tylko konieczność albo nie znający barier zapał nastolatka.
    hehe, blogoslawilem dzień gdy kupiłem rękaw i przestałem się męczyć z zaciemnianiem łazienki. Może po tylu latach łatwiej poszloby mi z pannami w kinie

  3. #23

    Domyślnie

    Kuba, Konrad - dyskutujecie z autorem stwierdzenia, że bokeh z Noctiluxa to blur z Photoshopa.

    PS Rękaw też sobie bardzo cenię, a ręce mam dłuuugie...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Oczywiście. Drugi rękaw zakładamy na głowę i w ten sposób możemy uzyskać absolutną ciemność.
    Uwielbiam, jak wypowiada się ktoś, kto o danym temacie ma pojęcie wyłącznie z for internetowych.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Kuba, Konrad - dyskutujecie z autorem stwierdzenia, że bokeh z Noctiluxa to blur z Photoshopa.
    Od początku i tak było wiadomo, że taka dyskusja to sztuka dla sztuki, bo w 90% dotyczy kwestii subiektywnych. To jak spierać się o to czy lepszy flegmatyczny bokeh z sigmy czy frenetyczny z heliosa - jednym słowem, rzecz o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą
    Völkchlor

  6. #26

    Domyślnie

    Pudło! Jesteś w mylnym błędzie, że tak powiem. Strzelasz Waszmość na ślepo.
    Człowiek, który po raz pierwszy zakłada film na szpulkę będzie miał duży problem ze zrobieniem tego w rękawie.

    Co do bokehu, to ten z ruskich obiektywów kręci w stronę protiwpołożną
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #27

    Domyślnie

    Bo najlepiej to na zaswietlonym pierw poćwiczyć dłuższą chwilę.
    Völkchlor

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Moim zdaniem sens jest nosić do labu c-41.
    Przyznaję się bez wstydu do takiego labu, nawet ten ich beznadziejny skan w JPG (na fejsa dzieci i tak jest za dobry), na amatorskim c41 robię test nowości albo pokazanie dzieciom o co w tym mniej więcej chodzi.

    Ze względu na nastrój oraz logistykę srebrowe u mnie kiszą się długo lub bardzo długo w oczekiwaniu na wywołanie.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Przyznaję się bez wstydu do takiego labu, nawet ten ich beznadziejny skan w JPG (na fejsa dzieci i tak jest za dobry), na amatorskim c41 robię test nowości albo pokazanie dzieciom o co w tym mniej więcej chodzi.

    Ze względu na nastrój oraz logistykę srebrowe u mnie kiszą się długo lub bardzo długo w oczekiwaniu na wywołanie.
    Widzę że kolega z tego samego miasta , mogę wiedzieć z czyich usług korzystasz ?
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    Widzę że kolega z tego samego miasta , mogę wiedzieć z czyich usług korzystasz ?
    A niestety nie mogłem się odwzajemnić ....

    Może nie powiem ambitnie, ale MM. Z tym że temat c41 traktuję "na luzie" ani nie śpieszy mi się (maszyna chodzi rzadko).
    W rynku trudniej parkować itd.
    Skan w wyższej rozdzielczości (z dwóch niewysokich) wydaje się podrożał, ale dają zbędny mi "darmowy" fotoindex.
    Wołają też 120 ale nie skanują.

    A ty?
    Skanuje "masówę" ktokolwiek lepiej niż w średnim JPG? Jakiś TIFF 16 bit itd?

    Na "pieszczone" skany mam gdzie iść grzecznościowo, ale grzecznościowo to trzeba rzadko.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •