Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie Dobra księgowa to skarb

    W pełni popieram rsz:
    Jeśli "bzz-nzz" Ci się rozkręci (czego Ci z całego serca życzę), to rozglądnij się za księgową (albo księgowym), która Ci pociągnie wszystkie papióry. A jeśli (kiedy) wpadniesz w VAT, to już w ogóle.

    Uzasadnienie jest proste - w czasie, który musisz zmarnować na walkę z papierami zarobisz więcej robiąc zdjęcia niż zaoszczędzisz na opłaceniu księgowego.
    Nie mówię już o korzyściach dodanych pilnowania przepisów, o których nie masz bladego pojęcia, kontrolach tych gangsterów z US, które są przeprowadzane w biurze, a nie u Ciebie (kolejny zaoszczędzony czas) itp.

    Paweł
    Fiat Lux

  2. #22

    Domyślnie

    a jak masz dobre biuro to nawet bandyci z US nie widzą sensu napadać właśnie na Ciebie
    generalnie firmy, które w deklaracji nie podają adresu biura rachunkowego, są o wiele bardziej narażone na ataki
    fiskus generalnie nie szuka złodziei (ci są za sprytni) szuka tych co popełnili pomyłkę
    kolejna korzyść: to nie Ty, ale biuro tłumaczy urzędnikom, że nie jest się wielbłądem

  3. #23
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Miałem wątpliwą przyjemniość przejść ciężką kontrolę Urzędu Kontroli Skarbowej. Ponieważ jestem na "pełnej księgowości" plus VAT, a do tego wiele moich wyrobów jest objętych 7% stawką, przelecieli mi 4 lata do tyłu.
    Wszystkie faktury (parę krzyżowo), atesty, zezwolenia, oświadczenia itp. itd...
    Trwało to 3 (!!!) miesiące, nawet oprogramowanie miałem sprawdzane czy wszystkie licencje są aby OK.
    Nawet największemu wrogowi tego nie życzę...

    I co znaleźli? Gó..no znaleźli, co wyprowadziło ich z równowagi do końca, mnie z resztą też...

    Pilnuj się na każdym kroku, o każdą pierdołe pytaj się księgowego lub zapytanie na piśmie do US, do tego BARDZO dobry księgowy a będą Ci mogli skoczyć!


    To wszystko tylko tak źle wygląda na początku, potem leci...

    pozdrawiam Rafał
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #24

    Domyślnie

    Dlatego ja od kilku lat mam księgowego, który pracował w Kontroli Skarbowej Bardzo go u nas w urzędzie nie lubią, bo jak pojawia się konflikt, to on załatwia ich proceduralnie - po prostu obala ich wszystkie argumenty - i to jest fajne, bo ja mogę w spokoju zająć się pracą. Jeśli skarbowy niesłusznie pobiera jakiś podatek, to on odkupuje dług od swojego klienta i czeka 2-3 lata. Mówi, że żadna lokata nie daje mu takich zysków jak odsetki od skarbowego i w dodatku zarobek jest wolny od podatku Dobry księgowy zarabia na siebie i jeszcze przynosi Ci korzyści.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •