Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Zakup zrealizowany. tamron 90.
    Pierwsze wrażenie bdb, ostry jak brzytwa, przynajmniej w porównaniu do posiadanego obecnie szkla.

  2. #22

    Domyślnie

    Powiedz a nikona 105 f2.8 testowałeś. Jakie szkło obecnie posiadasz, ja teraz myślę o makro ale nie wiem co wybrać teraz testuje sobie N60 2.8D...
    D800 | N24/1.8G | N50/1.4G | N24-70/2.8 | N85/1.8G | N70-200/2.8 VR I | SB900 | SB600

  3. #23

    Domyślnie

    Jakiś czas temu miałem okazje testować N105 2.8 i złego słowa powiedzieć nie mogę bardzo dobre szkło. Znajomy od którego pozyczylem szkło może pochwalić się świetnymi zdjęciami, mi też udało się zrobić parę. Tamron kupiłem sugerując się bardzo dobrymi opiniami na tym forum i innych forach. Pozatym w aparacie mam nie pełna klatkę i przy T 90 tak naprawdę szkło Ma 135mm, uznałem że tyle wystarczy do robienia zdjęć makro z pewnej odległości żeby nie straszyć modeli- robaczki czy ptaszków . No i zawsze mogę pożyczyć N105 i 1000 zł jest w kieszeni na inne gadżety.

  4. #24

    Domyślnie

    Widzę że w pełni przemyślany i uargumentowany zakup - szacun!

    Powiedz jest różnica między T90 a N105??
    D800 | N24/1.8G | N50/1.4G | N24-70/2.8 | N85/1.8G | N70-200/2.8 VR I | SB900 | SB600

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glowki Zobacz posta
    ... Pozatym w aparacie mam nie pełna klatkę i przy T 90 tak naprawdę szkło Ma 135mm...
    Rozumiem, że to skrót myślowy

  6. #26

    Domyślnie

    Ciężko mi wskazać , który lepszy jeden i drugi robi super zdjęcia , różnica ogniskowej 15mm to niewiele, budowa i jakość materiałów podobna. Uważam że tamron nie ma się czego wstydzić przed nikonem .

  7. #27

    Domyślnie

    Zakup już poczyniony, ale nasuwa mi się jedno pytanie: Jeśli kolega Dark ( i pewnie nie tylko on) twierdzi, że stabilizacja w makro jest zbędna (lub mało przydatna), to może zakup starszego Tamrona 90 albo Tokiny 100 byłby trafnym wyborem i w kieszeni parę stówek by zostało. Oczywiście zakładam, że body jest z silnikiem. Pytam tak już pod siebie
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Zakup już poczyniony, ale nasuwa mi się jedno pytanie: Jeśli kolega Dark ( i pewnie nie tylko on) twierdzi, że stabilizacja w makro jest zbędna (lub mało przydatna), to może zakup starszego Tamrona 90 albo Tokiny 100 byłby trafnym wyborem i w kieszeni parę stówek by zostało. Oczywiście zakładam, że body jest z silnikiem. Pytam tak już pod siebie
    Stary T90 oraz Tokina 100 wysuwają pysk przy ostrzeniu co skraca dystans do obiektu i może ten obiekt wystraszyć. Poza tym mają głęboko osadzoną przednią soczewkę.

    Przy obecnej różnicy w cenie pomiędzy starym a nowym T90, raczej nie ma co sie zastanawiać nad tym pierwszym. Poza tym nowy T90 pożera inne dostępne na Nikona obiektywy makro pod względem szybkości AF, co czyni go użytecznym także w innych zastosowaniach.
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  9. #29

    Domyślnie

    Jak najbardziej masz rację. Ale dla osoby rozpoczynającej przygodę z makro, nabycie tych pierwszych, zwłaszcza dobrych używek jest niezwykle kuszące. W takim przypadku połowa kasy T90 VC rekompensuje wysuwający się pysk
    Aha, jeszcze pytanie: Czy podawana minimalna odległość ostrzenia (ok. 30 cm) przez te szkła mierzona jest od obiektu do matrycy, czy do przedniej soczewki?
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Jak najbardziej masz rację. Ale dla osoby rozpoczynającej przygodę z makro, nabycie tych pierwszych, zwłaszcza dobrych używek jest niezwykle kuszące. W takim przypadku połowa kasy T90 VC rekompensuje wysuwający się pysk
    Aha, jeszcze pytanie: Czy podawana minimalna odległość ostrzenia (ok. 30 cm) przez te szkła mierzona jest od obiektu do matrycy, czy do przedniej soczewki?
    Przy lustrzankach zawsze podaje się od matrycy.
    To przy kompaktach podają od obiektywu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •