Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: D5200 po upadku

  1. #1

    Domyślnie D5200 po upadku

    Witam,

    Jestem swieżym użytkownikiem Nikona D5200. Niestety odrazu mam niemiła przygode - aparat mi upadł (odpial sie z paska). Od tego czasu wiekszosc zdjec robi nieostrych / poruszonych. Zdarzaja sie zdjecia gdzie osoba jest ostra natomiast tlo jest poruszne albo nawet tylko czesc tla jest nieostra a czesc ostra.Dodam ze aparat upadl obiektywem do dolu. Po upadku w wizjerze widzialem jakis maly paproch, odpilem obiektyw i dmuchnalem, po czym juz go nie bylo. Niestety jestem w Nowym Jorku na urlopie i szkoda mi nie robic zdjec, jesli to obiektyw to jestem gotowy kupic nowy, jesli natomiast body to chyba poczekam do powrotu do Polski. Co najczesciej ulega uszkodzeniu podczas takich upadkow? Poradzcie co mam robic?

    Z gory dziekuje za wszystkie sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    Weź podepnij inny obiektyw i sprawdź czy działa. Jak to, to jest to wina obiektywu. Jak dalej nie będzie działać, to wina aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Poszedłem do B&H i kobitka podpiela inny obiektyw. Widać bylo różnicę ale nie jakąś wielką. Moze dlatego ze robiła fotki w ciemnym pomieszczeniu bez lampy na ISO800,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal3434 Zobacz posta
    Poszedłem do B&H i kobitka podpiela inny obiektyw. Widać bylo różnicę ale nie jakąś wielką. Moze dlatego ze robiła fotki w ciemnym pomieszczeniu bez lampy na ISO800,
    To czy działa z innym obiektywem, czy nie musisz stwierdzić sam. Nikt nie jest jasnowidzem i nie powie Ci czy i co jest nie tak nie mając twojego aparatu do dyspozycji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •