Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie [PROJEKT TEMATYCZNY] Tory

    I ponownie witam

    Tym razem przedstawiam Wam jeden z projektów, które już jakiś czas mi po głowie chodziły - torowiska, węzły, zwrotnice i inne elementy żelastwa. Jako że lubię tematykę i klimat kolei, to i postanowiłem wreszcie to urzeczywistnić.

    Na początek 10 zdjęć z dworca PKP i jego okolic w Gorzowie Wlkp.

    Bawiłem się głównie perspektywą zbieżną i GO, ale kilka innych ujęć też mi wpadło w oko.

    Krytyka jak zwykle mile widziana

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    8.

    9.
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo podoba mi sie pomysl na te serie, jak i samo wykonanie. Ladnie, starannie skomponowane kadry, pasujaca do tematu konwersja b/w i udana zabawa glebia ostrosci. Mz wyszlo Ci to super.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  3. #3

    Domyślnie

    Mam wrażenie że nie robiłeś ot, tak, z marszu, ale się przygotowałeś do tematu.
    Podobają mi się te zdjęcia. Nie jestem obiektywny, lubię kolej.
    Z uwag: mz jest nieco za dużo materiału.
    Wybrałbym 1 albo 4.
    Z serii 6, 7, 8 - też jedno. Na siódemce faktura tego mostu(?) mi sie podoba.
    9 bardzo - te krzywe tory, budynek z tyłu - podoba się!

    Edit:
    9 to 10.
    Masz dwa razy nr 8.
    Ostatnio edytowane przez ycp ; 09-08-2013 o 15:03

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze Spodziewałem się mocniejszego ostrzału

    Dobra, po kolei:

    - do tematu przygotowywałem się już dawno, nawet bez aparatu, tylko w myślach A z tej okolicy mam 3 dni zdjęć, więc narobiłem trochę, bo sporo momentów widziałem,

    - 1 i 4 oraz 6, 7 i 8 - mam tego jeszcze więcej, ale też starałem się nie walić na pałę na zasadzie "a teraz na stojąco, teraz kucnę, teraz bokiem, teraz do góry nogami". Dlatego też oprócz samych torów dołożę w tym projekcie trochę okolicy i zielska dla urozmaicenia, ale skoro to tylko tory - może być miejscami monotonnie. Postaram się nie przesadzić

    Tak, to z fakturą to most techniczny, czynny. Tędy jeżdżą do Zbąszynka jeszcze. A ten cały peron jest w sumie z boku (peron 4), główne perony i budynek dworca są niedaleko, trzeba przejść przejściem podziemnym albo naokoło przejść po okolicy. Na nr 10 (9) ta budka, to właśnie "klatka schodowa" ze starych czasów, ale raczej dawno już zamknięta i nieczynna. Można przejść z drugiej strony torów drugim zejściem.

    P.S. Faktycznie się machnąłem z numeracją, bo wstawiałem zdjęcie w środek i widocznie zapomniałem. Dzięki Ci za wypatrzenie! Prośba do Moderatora o zaczarowanie i poprawienie numeracji Z góry dziękuję!
    Ostatnio edytowane przez Sławol ; 09-08-2013 o 15:55 Powód: P.S.
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

  5. #5

    Domyślnie

    No, w Zbąszynku to się faktycznie kolejowo można wyszaleć.
    Ten tunel pod torami też mają niezły I żabi skok do Wolsztyna, coby i ciuchcie pod parą dołożyć.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam w planach wypad z plecakiem np. do Krzyża (tam jest pełno rusztowań i torów, no i pociągów przy okazji) oraz do okolicznych miejscowości.

    W Gorzowie nie ma trakcji elektrycznej, to można spalinówki upolować (jedną już mam, do tego przemiłą rozmowę z maszynistą, ponad 2-godzinną).

    Skoro lubisz kolej, to zajrzyj tutaj, zobaczysz to samo miejsce z moich zdjęć (a i zegar z innego tematu też ), ale prawie 30 lat temu. Niektóre rzeczy już dzisiaj nie istnieją --> http://www.sentymentalny.com/images/...m_2/index.html

    Jest jeszcze gość z Gorzowa (Paweł Winnicki), pasjonat, który jeździ także po różnych miejscowościach i robi zdjęcia od dawna i robi to do dziś. Usłyszałem o nim od maszynisty właśnie i stronę sam już sobie znalazłem w Google:
    http://wrphoto.eu/search.php?search_...ce8a87b1f265ed

    Na stronie głównej WRP oczywiście więcej różności. Stare kolorowe zdjęcia są super, zamierzam podkraść taką obróbkę do swoich zdjęć
    Pozdrawiam/Best regards
    Sławomir Borysowski

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •