Close

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 224
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Smile Plener modelkowy - aktowy Dwór Luboradza 27-29 września

    Czas najwyższy ogłosić nabór na kolejny obiecywany plener modelkowy.
    Formuła jaką przyjąłem się dość sprawdziła, więc zrobimy podobnie jak w 2x w Dworze Luboradza, w Wiktorowie i w CentrumMolo. Czyli podział fotografów na grupy, każda grupa dostaje na pół dnia modelkę, po obiedzie wymiana modelki - więc 4 grupy i 4 modelki.
    Natomiast ilu będzie uczestników - z tym zawsze mam problem, bo ceny plenerów są różne, terminy różne i ciężko to oszacować. A to istotne czy na te modelki zrzuca się osób 20 czy 28. Wykombinowałem więc taką opcję, że jak fotografów będzie wielu (blisko 2 to będą 2 modelki do aktu, a jak minimalne 20 - to wtedy taka modelka będzie jedna. Jak łatwo policzyć - fotografów w grupie będzie od 5 do 7. Jak będzie 5 - komfortowo jeśli chodzi o tłok, to będzie tylko jedna modelka aktowa. Jeśli będzie dużo chętnych - 28 to w grupie będzie aż 7 fotografów, ale za to będą dwie modelki aktowe. O dziwo istnieją opcje pośrednie gdyby było nas 24 - np modelka (oprócz tej aktowej) do topless, albo 2 aktowe przy mniejszej liczbie fotografów, ale z jedną wtedy stylistką (rolę drugiej stylistki przejmie jedna z modelek, która tez robi makijaże). To wszystko ze względu na to, że w zależności od ilości uczestników mogę mieć bardzo różną kwotę przeznaczoną na "ekipę" (modelki itp). Zagospodaruję całość wpłat.

    Jest możliwość, ze będziecie chcieli porobić duety - dwie modelki aktowe. Jak 2 grupy sie tak dogadają - to OK.
    W dużej sali rozstawiamy studio - gładkie tła. To gdyby ktoś wolał taką opcje od wnętrz.
    Galeria zdjeć po poprzednich plenerach jakie odbyły się w tym miejscu (dadzą pogląd na miejscówki) http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=13 i http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=18 - wejdźcie też w backstage.

    Opinie po plenerze (w Wiktorowie) są tu: www.new.jjstudio.pl/photos.php?id=26
    Wątki o Wiktorowie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=211435 o Kręglu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=177464
    czy ostatni o CentrumMolo http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=226987

    1. Termin - od piątku od godziny 12-13 (zaczynamy obiadem, potem sesja) do niedzieli (do obiadu ostatnia sesja), od 27 do 29 września 2013.

    2. Miejsce znane już części z Was. Dwór Luboradza. Miejscówka jest świetna i jak na bardzo wysokie standardy jakie oferuje bardzo tania (140 zł za nocleg i 3 posiłki). Ci co byli wiedzą i potwierdzą. Od czasu naszego ostatniego tam pobytu dobudowano kolejny obiekt o jeszcze innym charakterze (stara apteka - zielarnia ). Oprócz tego jest budynek - stary dwór i budynek nowoczesny (z basenem i jacuzzi do naszej dyspozycji, w cenie). Miejsce wybrane także dlatego, że nie wiemy jaka będzie pogoda w końcu września (asekuruję się gdyby było kiepsko). A tam jest dużo świetnych wnętrz. Do tego stopnia, że właściwie przez całe 4 dni poruszamy się między 3 budynkami i w parku między nimi, na obszarze kilkuset m. Są jeszcze dalej wrzosowiska czy opuszczone budynki w Borne-Sulinowym - tego nie wykorzystywaliśmy. Myślę, że ci co byli powinni zapuścić się dalej, a "nowi" będą mieli problem nadmiaru miejscówek.
    aha - link do ośrodka www.dworpomorski.pl/gallery/ 3 dni (2 noclegi) łącznie z 3 posiłkami to 280 zł brutto, płatne na miejscu (ośrodek wystawi FV tym co chcą).

    3. Cena. Pierwszy składnik kosztów imprezy podałem wyżej - zakwaterowanie plus wyżywienie 280 zł brutto, płatne na miejscu. Drugi składnik "warsztatowy" - modelki (w tym 1 albo 2 aktowe), stylistka, ich pobyt, wynagrodzenie - 270 zł brutto (220 zł netto - zainteresowanym ja wystawię fakturę za szkolenie). Jak to umie sumować to mu wyjdzie 550 zł (brutto).

    Jest problem ze zdjęciami poplenerowymi. Modelki aktowe dostaną konkretne wynagrodzenie, ale modelki ciuchowe - praktycznie będą pozowały za zdjęcia. Wprowadzenie ostatnio kaucji poprawiło sprawę tylko w małym stopniu - z 27 osób mam foty od ... 9 osób. Od kilku fotografie dostaje je i tak, wiec kaucja niewiele poprawiła (może powinna być wyższa?)

    Deklarację udziału poproszę na PW z podaniem imienia, nr telefonu (koniecznie!). W zwrotnym PW podam nr konta do wpłat.
    wpłaty 270 zł zbieram od teraz do końca sierpnia.
    Proszę nie zwlekać - gdyby plener był popularny to zamknę grupę po 28 wpłatach. Jesli nie będzie nas 20 do końca sierpnia - to będzie problem (dla mnie - zwracam wtedy kasę).
    Jeśli ktoś w ostatniej chwili (we wrześniu) się wycofa, a nie znajdzie zastępstwa w swoje miejsce to te 270 zł będzie traktowane jako zadatek.

    O plenerze poinformuję chyba także w innych miejscach sieci - prawdopodobnie na CB i na Olympusclubie.

    Zrobię identyfikatory, będziemy wiedzieli jak kto ma na imię (i jakiego ma na forum nicka)

    Nie pytajcie mnie dzisiaj jakie będą modelki. Będą dobre i tyle
    Z aktowych myślę o Pauli, która była w Dworze Luboradza (2012.04), ale wtedy pozowała jako modelka ciuchowa. Ma baaardzo duży biust. (wpiszcie w wyszukiwarkę Paula http://www.galeria.jjstudio.pl/search.php ) Może weznę Olgę Kamińską. Mam i inne kandydatki (zgłosiły się na MM). Kwestię modelek będę zamykał w początkach września (i wtedy będę wiedział ile potrzeba jest aktowych, a ile normalnych).
    Jak się ostatnio przekonaliśmy (tzn ja) jest problem z tymi najmłodszymi modelkami, szaleją za bardzo. Nie wiem co z tym fantem począć. Z jednej strony fajny ubaw, ale dla mnie stres. Daria oczywiście chce jechać znowu, ale 3x pod rząd - chyba za dużo (choć deklarowała, że znowu może specjalnie dlatego przefarbować włosy!). Ja za to bym wolał zabrać to ostatnie moje odkrycie z CentrumMolo - Kamilę (znajdziecie ją w wyszukiwarce). No i modelki, którym ostatnio nie pasował termin - mam obłędnie śliczniuteńką i fotogeniczną (ale lat 16) Dominikę - ją będę chciał na pewno.

    Startujemy!

    EDIT:
    W kwestiach transportu - jadą ludzie z:
    1x Monachium
    10x Trójmiasto !!!
    2x Bydgoszcz
    3x Wrocław
    1x Warszawa
    1x Rzeszów
    1x Ostrów Wlkp
    1x Kraków

    Jak ktoś che się zabrać z tymi co już są zdecydowani to proszę pisać, podam kontakty.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-09-2013 o 14:48
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    ja na plenery jeżdzę z założenia towarzysko więc wstrzymam się i zobaczę kto jedzie, na tej podstawie podejmę decyzję później.
    500px.com/kubasikorski

  3. #3

    Domyślnie

    Jak towarzysko, to trzeba zaprosić chomiczka
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #4

    Domyślnie

    jak towarzysko to pojadę i ja

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Kilka osób nie wpisało się w watku, ale wysłali PW. Young dzwonił, że jedzie - to takie info, bo go (Adama) znacie.
    Nie wiem czy robić listę w wątku.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    A to się na plenery jeździ w innym celu niż towarzysko?
    Ze względu na koszty też się wstrzymam jeszcze z deklaracją.
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    A to się na plenery jeździ w innym celu niż towarzysko?
    Ze względu na koszty też się wstrzymam jeszcze z deklaracją.
    są podobno szaleńcy, którzy jeżdzą tam robić zdjęcia. mnie koszty też trochę bolą, ostatnio z trudem zapinam domowy budżet poczekamy, zobaczymy. Jacku - zrób listę.
    500px.com/kubasikorski

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Wstępnie jestem zainteresowany.
    Pozdrawiam wszystkich
    nikon

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    OK, poczyściłem wątek i zmieniłem pierwszy post - już tłumaczę dlaczego.
    Na razie jest około 10 zainteresowanych na pierwotną opcję pleneru. Ponieważ może być problem i przez 2-3 tygodnie jakie zostały do zamknięcia listy mogłoby być nas na styk (a to oznacza niebezpieczeństwo odwołania imprezy) to postanowiłem zgodnie z postulatami zmniejszyć cenę ale i w konsekwencji przez to zmodyfikować plan.
    Główne zmiany: były 4 dni, 3 noclegi, teraz będą 3 dni, 2 noclegi. Co powoduje zmniejszenie ceny pobytu z 420 na 280 zł. Przyjazd nie w czwartek po południu, ale w piątek w południe. Odpadnie więc poranna piątkowa sesja. Co niesie kolejne konsekwencje - będą 4 grupy i 4 sesje, a nie pięć, będą więc 4 modelki, a nie pięć, będzie jedna makijażystka mniej. Więc część warsztatowa tez będzie tańsza - czyli nie 380, a 270 zł.
    W sumie plener będzie więc kosztował nie 800, a 550 zł. W sumie sesji jest o 1/5 mniej, a cena aż 1/3 niższa, więc wychodzi to korzystniej.
    W pierwszym poście są powprowadzane nowe dane.

    Dla osób, które jadą tylko towarzysko to może nie jest lepiej, bo odpadnie jeden wieczór, ale z drugiej strony jeśli jadą tylko towarzysko to wolą wydać mniej niż więcej. Więc może to dla wszystkich lepiej?
    Ja przyznam, że byłem zwolennikiem jak najdłuższych plenerów, ale dłuższy = droższy, a inne imprezy są tylko weekendowe i dlatego ciezko mi z nimi konkurować. Na czas kryzysu skrócę więc te plenery.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-08-2013 o 15:21
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Dobre posunięcie. Osobiście byłem już zmęczony pod koniec, co odbijało się na jakości zdjęć.
    Towarzysko też przyjeżdża się na jedną lub dwie noce.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •