Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 5 praca na dwoch komputerach

    Witam,
    chce odniesc sie do Waszego doswiadczenia. W jaki sposob pracujecie z jedna biblioteka zdjec w LR 5 na dwoch komputerach. Ja mam stacjonarnego maca i laptopa. Do stacjonarnego maca mam podlaczony zewn dysk twardy z biblioteka zdjec i na niej pracuje w domu. W podrozy mam laptopa i zrobione smart previews z mojej biblioteki. Zewn dysku naturalnie nie zabieram. Mam problem z synchronizacja biblioteki po malych podstawowych przerobkach na smart previews w podrozy tak aby byly widoczne po podlaczeniu do zewn dysku w domu na komputerze stacjonarnym.
    Dziekuje za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karas148 Zobacz posta
    Witam,
    chce odniesc sie do Waszego doswiadczenia. W jaki sposob pracujecie z jedna biblioteka zdjec w LR 5 na dwoch komputerach. Ja mam stacjonarnego maca i laptopa. Do stacjonarnego maca mam podlaczony zewn dysk twardy z biblioteka zdjec i na niej pracuje w domu. W podrozy mam laptopa i zrobione smart previews z mojej biblioteki. Zewn dysku naturalnie nie zabieram. Mam problem z synchronizacja biblioteki po malych podstawowych przerobkach na smart previews w podrozy tak aby byly widoczne po podlaczeniu do zewn dysku w domu na komputerze stacjonarnym.
    Dziekuje za pomoc
    synchronizacja biblioteki i plików xmp z dyskiem?
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję konwertowanie plików do DNG - ostatnio przyjąłem taką taktykę, ponieważ plik DNG zawiera wszystkie dane o obróbkach w pliku, tagach, danych GPS itp. Wystarczy zaimportować na drugim komputerze zdjęcia zapisane w DNG i wszystko jest jak było na pierwszym komputerze.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aries.mehehe Zobacz posta
    Proponuję konwertowanie plików do DNG - ostatnio przyjąłem taką taktykę, ponieważ plik DNG zawiera wszystkie dane o obróbkach w pliku, tagach, danych GPS itp. Wystarczy zaimportować na drugim komputerze zdjęcia zapisane w DNG i wszystko jest jak było na pierwszym komputerze.
    a po co zaśmiecać dysk dodatkowymi plikami? wystarczy synchronizować pliki xmp w których jest zapisana cała obróbka
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #5

    Domyślnie

    Można trzymać dane lightrooma na dysku sieciowym zamapowanym na jednym i drugim komputerze pod tym samym udziałem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    a po co zaśmiecać dysk dodatkowymi plikami? wystarczy synchronizować pliki xmp w których jest zapisana cała obróbka
    Ja właśnie chcę się pozbyć xmp, bo zapominam o ich backupowaniu i ciągle mi jakoś gdzieś giną (z mojej winy) - stąd decyzja o DNG ZAMIAST NEFów (uczę się żyć bez oryginalnie wypluwanych plików, fotoradarem czy innym urządzeniem ściśle kontrolowanym nie jestem, więc raczej mi oryginały do udowadniania komukolwiek czegokolwiek nie będą potrzebne).

  7. #7

    Domyślnie

    A co do NEFów trzeba zapisywać XMP ? chyba do żadnego rodzaju plików magazynowanych/obrabianych w LR nie potrzebne XMP, bo informacje o korektach przechowywane są w razem z katalogiem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    A co do NEFów trzeba zapisywać XMP ? chyba do żadnego rodzaju plików magazynowanych/obrabianych w LR nie potrzebne XMP, bo informacje o korektach przechowywane są w razem z katalogiem
    Pawle, gorzej jak katalog ucierpi/zrobisz format/itp.

  9. #9

    Domyślnie

    Katalog archiwizuję
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #10

    Domyślnie

    zapis xmp po zakonczonej edycji to chwila. backup rawow z xmp jest bezpieczny. katalog lr z roznych powodow moze wyparowac.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •