Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Przecież można ustawić automatyczny zapis plików xmp po każdej modyfikacji rawa...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Przecież można ustawić automatyczny zapis plików xmp po każdej modyfikacji rawa...

    tiko po co? to zajmuje jakies tam zasoby komputera, ktore mozna lepiej spozytkowac. a zapis do xmp po edycji, kiedyi tak sie juz nic nie dzieje.

  3. #13
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Ktoś tu narzekał, że zapomina tego robić

  4. #14

    Domyślnie

    a no to problem z innym elementem workflow

  5. #15

    Domyślnie

    Odkopię stary temat. Czy coś w tej sprawię się zmienia? Mam studio fotograficzne, gdzie głównie pracuje nad zdjęciami. Stoi tam stacjonarny komp na którym wykonuję większość roboty. Obok jest drugi, który wykorzystuje jako serwer. Ma on stałe IP i chodzi 24/7. Czasami chciałbym cześć roboty wykonać na lapku po za studiem. Głownie selekcję zdjęć. Próbowałem już rożnych metod, ale nie udaje mi się znaleźć sposobu na wygodną pracę, nie bawiąc się w jakieś kopiowanie katalogów. Zdjęcia po sesji trafiają na serwer i z niego są importowane wraz z tworzeniem miniatur na stacjonarny. By nie robić tego drugi raz na lapku kopiowałem katalog lr. Ale to upierdliwe. Postawiłem serwer VPN, ale Lr nie pozwala by katalog z bazą był po za danym kompem. Ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

  6. #16

    Domyślnie

    syncthing - załatwi Ci synchronizację komp<>serwer<>lapek<>komp

  7. #17

    Domyślnie

    Spróbuję 😎. Jak jeszcze zrobi dodatkową kopię zapasową to super. Teraz robię kopię po przez lr jak go zamykam plus sam czasami ręcznie kopiuje cały katalog
    D810, D4, Z6 Nikory 14-24, 24-70, 70-200, 14-30S, 24-70S Sigmy Art 35, 85, 105. 3x Reporter TTL200, SB900 i kilka YG, Ronin S, Ninja Flame, Tascam70d, Saramonic UwMic9

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •