Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie pilot z pentaxa do nikona?

    Witam posiadam jakiś pilocik po pentaxie KX, próbowałem wyzwalać nim migawkę, ale nie dało rady czy do nikona i pentaxa były inne piloty? Wydawało mi się, że to działa tylko na podczerwień, więc bez rożnicy:/
    W treści aukcji zawarta jest informacja"Pilot do aparatów fotograficznych Pentax (wszystkich modeli wyposażonych w czujnik IR) umożliwiający zdalne wyzwolenie migawki."

  2. #2

    Domyślnie

    Do Nikona będzie pasował tylko pilot do Nikona.

    To jest identycznie jak z pilotami do telewizorów. Gdyby aparat był wyzwalany dowolnym impulsem podczerwieni, to nie miałbyś nad nim żadnej kontroli, wyzwalałby się nawet na przesłonięcie czujnika od słońca.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Tak sądziłem , ale chciałem mieć pewność A powiedz mi jeszcze czy pilotem mogę włączyć ponownie filmowanie kiedy pierwsze dobiegnie końca?

  4. #4

    Domyślnie

    Pilot wyzwala migawkę. Nie kręcenie filmów. Poza tym nie widzę w tym żadnego sensu - pilot służy głównie jako wężyk spustowy, aby nie poruszyć aparatem podczas wyzwalania migawki. W filmach to jest nie potrzebne.

    Nagrywanie filmów uruchomisz jedynie przez USB lub WiFi.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    No cóż ... włączanie na odległość nagrywania video jest dokładnie tak samo przydatna jak przy robieniu zdjęć fotograficznych i byłby to wspaniały dodatek do pewnych realizacji video

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    No cóż ... włączanie na odległość nagrywania video jest dokładnie tak samo przydatna jak przy robieniu zdjęć fotograficznych i byłby to wspaniały dodatek do pewnych realizacji video
    Dlatego Nikon zrobił możliwość sterowania lustrzankami przez WiFi.
    Zasięg i możliwości znacznie większe niż pilota IR.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    to w końcu mogę włączyć pilotem nagrywanie czy nie? w pentaxie wyzwalałem pilotem, skończył filmować 25min i znowu guzik w pilocie i szło dalsze filowanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    to w końcu mogę włączyć pilotem nagrywanie czy nie? w pentaxie wyzwalałem pilotem, skończył filmować 25min i znowu guzik w pilocie i szło dalsze filowanie.
    A umiesz czytać:
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....04&postcount=4
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    w pentaxie kx normalnie mogłem włączyć filmowanie za pomocą pilota:/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •