Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    adov88
    Gość

    Domyślnie Aparat do 700zł

    Chciałbym kupić aparat dla młodszego kuzyna, myślę że 700zł to wystarczająca cena za aparat dla kogoś w wieku 12lat. Czy tyle wystarczy, czy jednak warto dołożyć jeszcze trochę? I co ewentualnie warto kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    d100/d50+kit jeśli chodzi o lustrzankę
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  3. #3

    Domyślnie

    Kup prostą lustrzankę D40/D40x lub D60 z kitem 18-55 IIED lub 18-55VR - na początek wystarczy.

    ps. D D100 się nie pchaj, a D50 będzie za duże i mało atrakcyjne dla 12-sto latka.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    a cyfrówka nie byłaby lepsza? po co dziecku D40

  5. #5

    Domyślnie

    Zaproponuję Canona SX150. Nie posiadam go ale niedawno rozglądałem się za sensownym kompaktem w niewygórowanej cenie i ten uznałem za najciekawszą propozycję. W chwili przypływu gotówki wyląduje u mojej mamy w torebce.
    Porównując z innymi podobnymi cenowo aparatami wydaje mi się, ze ma rozsądną jakość zdjęć. Poza trybami automatycznymi ma także tryby manualny i półautomatyczne. Zoom x12 z odpowiednikiem 28mm na szerokim końcu...
    Przy okazji napędzany jest bateriami AA co, przynajmniej dla mnie, jest zaletą.
    Cena - spokojnie w 500zł powinna się zamknąć wraz z kartą pamięci, akumulatorkami i pokrowcem jakimś. Za resztę można kupić ładowarkę (jeśli nie ma w domu) i jakąś książkę o podstawach fotografii.

    Pozdrawiam, Konrad.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puciek Zobacz posta
    Kup prostą lustrzankę D40/D40x lub D60 z kitem 18-55 IIED lub 18-55VR - na początek wystarczy.

    ps. D D100 się nie pchaj, a D50 będzie za duże i mało atrakcyjne dla 12-sto latka.


    Cytat Zamieszczone przez plan3s Zobacz posta
    a cyfrówka nie byłaby lepsza? po co dziecku D40
    Zalezy czy chce sie edukowac fotograficznie czy tylko cykać co popadnie, nie ma skonkretyzowanego a d50 nie jest wiele większe niż d40. Dlatego przydało by się jak by autor skonkretyzował co chce robić, czy chce się rozwijać czy tylko bawić.
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  7. #7
    adov88
    Gość

    Domyślnie

    Mam nadzieje, że chciałby się rozwijać Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku, bardzo chętnie czyta różne książki i czasopisma, więc może rzeczywiście warto zainwestować w jakąś lustrzankę..

  8. #8

    Domyślnie

    To lustro (tu ważne żeby nie było przechodzone za bardzo bo można drugie tyle zapłacić za migawkę) albo jakas hybrydka np. fuji lub bezlustrowca ale to ostatnie jednak nie ta klasa i jeszcze chyba nie ta cena
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  9. #9
    adov88
    Gość

    Domyślnie

    Czy coś takiego http://kw.pl/Nikon_Coolpix_L820_fiol...em1713957.html będzie odpowiednie dla niego?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adov88 Zobacz posta
    Czy coś takiego http://kw.pl/Nikon_Coolpix_L820_fiol...em1713957.html będzie odpowiednie dla niego?
    z tym czymś z pewnością się nie rozwinie. To aparat dla wujka, który jedyne co się nauczy to naciśnięcie migawki i zumowanie. Dostałeś dobre porady wcześniej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •