Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie 18-105 filtr pogarszający ostrość, wymiana na nowy

    Witam, jak w temacie potrzebuję dobrej jakości filtr UV i polarkę o średnicy 67mm na nikkora 18-105 ważne by nie pogarszał mi ostrości aż w tak znacznym stopniu by było to uciążliwe. Obecnie mam jakiś gówniany filtr marumi UV (haze). Zauważyłem jakiś taki niedosyt w ostrości zdjęć, delikatne mydlenie i generalnie nie wydawało mi się by to był maks jaki można wyciągnąć z body d300s i tego szkła, zacząłem szukać i wpadłem na pomysł że to może być winny filtr, po zrobieniu tego samego zdjęcia bez zmian w ekspozycji z filtrem i bez widzę poprawę ostrości na zdjęciu robionym bez filtra. Spróbuje jutro jeszcze zrobić kalibrację obiektywu, tylko podpowiedzcie mi z jakiej odległości mniej więcej strzelać w planszę do testu FF/BF. Zatem jakie filtry Wy byście polecili, cena ma mniejszy priorytet. Sugestie co do kalibracji również mile widziane.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    B+W lub Heliopan

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    B+W lub Heliopan
    Prosiłbym o podanie konkretnych modeli które kolega poleca z czystym sumieniem.

  4. #4

    Domyślnie

    A po jaką cholerę zakładasz ten filtr skoro masz lepszy obraz bez niego?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A po jaką cholerę zakładasz ten filtr skoro masz lepszy obraz bez niego?
    a po taką że ja mam specjalne zdolności do brudzenia szkła i wole ubrudzić filtr niż obiektyw. Dlatego też pytam o filtry wysokie jakościowo jeśli chodzi o UV, jeśli zaś chodzi o polarke to pytam po to by nie kupić jakiegoś gówna z którego będzie więcej problemów niż pożytku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    a po taką że ja mam specjalne zdolności do brudzenia szkła i wole ubrudzić filtr niż obiektyw.
    Jedno i drugie czyści się w ten sam sposób. Poza tym wydawanie 200 czy 300 zł na wysokiej klasy filtr UV do szkła za 800 zł jest kompletnym absurdem.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Jedno i drugie czyści się w ten sam sposób. Poza tym wydawanie 200 czy 300 zł na wysokiej klasy filtr UV do szkła za 800 zł jest kompletnym absurdem.
    poniekąd ale wole szanować to co mam, bo nie wykluczam sprzedania tego obiektywu i kupna czegoś innego (do czego się przymierzam) i chyba łatwiej sprzedam go w lepszym stanie

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    poniekąd ale wole szanować to co mam, bo nie wykluczam sprzedania tego obiektywu i kupna czegoś innego (do czego się przymierzam) i chyba łatwiej sprzedam go w lepszym stanie
    Ale używanie filtra wcale nie wpłynie na to, że obiektyw będzie w lepszym stanie.

    Będziesz chciał sprzedać, to wyczyścisz soczewkę i tyle.

    A jak chcesz dobry filtr - to trzeba dać z 250-300zł... za UV i z 400-600zł za polar.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Witam i polecam filtr UV Cokin Pure Harmonie.
    Bardzo cienki, z powłokami i przystępnej cenie. Osobiście używam na N18-300 i S10-20.
    Tu jest opis:
    http://www.optyczne.pl/5426-nowo%C5%..._Harmonie.html
    Zdjęcie - obiektyw N18-300 z filtrem UV Cokin Pure Harmonie.
    http://imageshack.us/a/img833/4586/al79.jpg
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 23-07-2013 o 18:09 Powód: rozmiar zdjęcia
    Pozdrawiam M@rcin
    Nikon D7000 + MB-D11 I N AF-S 18-300 G ED VR I N 50 1,8D I T SP 150-600 Di VC USD I
    I Lowepro Flipside 400 AW I Olympus mju Tough 6020 I

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 123frytki Zobacz posta
    Prosiłbym o podanie konkretnych modeli które kolega poleca z czystym sumieniem.
    UV -ki mam od Heliopan SH-PMC Multicoated i obraz jest "żyleta". Skoro wspominasz o zmianie obiektywu, to może odrazu 77mm i redukcja na obecna średnicę. Innym dobrym filtrem UV, którego używam na tanich szkłach ( 35 i 50mm ) to Samyang.
    Polar to B+W KSM MRC Nano XS-PRO 77mm, mam też Marumi ale na 67mm ( Tamron 17-50) i różnica w obrazowaniu, choć nie mogę wykonać bezpośredniego porówniania bo to dwa obiektywy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •