Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Magdalena

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2012
    Miasto
    Mielec/Dębica
    Posty
    114

    Domyślnie Magdalena

    wstępnie jedno zdjęcie, może coś dołożę później . Proszę o Wasze komentarze co poprawić

    1.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez korkillus Zobacz posta
    wstępnie jedno zdjęcie, może coś dołożę później . Proszę o Wasze komentarze co poprawić
    Dołóż więcej...

    Hmm... tak na szybko... przeszkadza mi trochę (w prawym dolnym rogu zdjęcia) bryła ziemi/pień drzewa? Poza tym widziałbym więcej tej wody na zdjęciu i nogi modelki skierowane ku wodzie. Kolorystyka mi się podoba.
    Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    To są zwykle kwestie bardzo subiektywne, ale jak dla mnie, mógłbyś:

    - przed zrobieniem zdjęcia spreparować plan dotyczący tego, co chcesz w ogóle pokazać. To najważniejsza rzecz, a ja widzę po prostu dziewczynę, która sobie siedzi i nic z tego nie wynika.

    Pewnie bardziej zależy Ci na technicznych aspektach więc:

    - kadrować nieco ciaśniej, bo po jakiego dziada zostawiać tyle miejsca na tło, które najwyraźniej uznałeś za mało ważne decydując się na jego rozmycie
    - nie dodawać winiety. Wygląda słabo
    - pomyśeć nad kierunkiem światła
    - dostrzec, że Magdalena ma teraz kilka kolorów skóry
    - przemyśleć umieszczanie w kadrze brzegu tego bagna
    - zwrócić uwagę na kompozycję kolorystyczną, gdzie różowy nijak się ma do zielonego. W takich sytuacjach lepiej już zrezygnować z koloru w ogóle. To kolejny środek wyrazu i albo coś dodaje, albo nie - jak wspomniana wyżej winieta.
    - zadbać o to, aby tło było bardziej regularne i bez jakichś okopów na pierwszym i drugim planie.
    - biorąc pod uwagę powyższe, zastanowić się, czy w ogóle warto robić zdjęcie.

    Bez pierwszego, wszystkie kolejne są mało ważne. Mam nadzieję, że pomogłem.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2012
    Miasto
    Mielec/Dębica
    Posty
    114

    Domyślnie

    dzięki rady warte przemyślenia na następny raz.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie kolorystyka ciuchów jest świetna, przegryza tło i modelka jest WISIEŃKĄ NA TORCIE. Żółte czarne,czy zielone wtapiałyby się i osoba byłaby "niewidoczna", natomiast niebieskie byłoby słabowidoczne i wpływałoby niekorzystnie na niebo.(które nie jest niebieskie) => ale to są moje osobiste odczucia.
    Bokeh pleneru czy to są piękne maki czy kwiaty jest wskazany i nie jest on po to aby ukryć tlo, tylko po to aby wzrok z pięknego otoczenia szerokich planów skierować na modelu wśród miliona powtarzających się elementów.
    Tymi niby wertepami bym się nie przejmował, bo są w bokehu... już przechodziłem przez zachwyty gówien końskich i ludziom to nie przeszkadzało wręcz sprawiało zachwyt.
    Jak dla mnie świetna fotka. Brawo.
    "Nikon"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josephebeloki Zobacz posta
    Jak dla mnie kolorystyka ciuchów jest świetna, przegryza tło i modelka jest WISIEŃKĄ NA TORCIE.
    To właśnie miałem na myśli piszą o tym, że... kolorystyka mi się podoba. Dzięki temu modelka przyciąga wzrok a o to przecież na tym zdjęciu chodzi. Rozmycie również się do tego przyczyniło. I to jest na plus. Można się czepiać np. winietki, która mogłaby być ciut mniejsza, czy tych rzeczy, o których wcześniej pisałem. Sama modelka jest ciekawa i mam nadzieję, że jakieś foty z nią w roli głównej zobaczymy. Pzdr.
    Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Hmm kadr kojarzy mi się z plenerami ślubnymi, gdzie fotografowie często umieszczają ludzi jako mocny punkt w zdjęciu krajobrazu, okraszając to często małą GO. Oczywiście bez obrazy ani dla Ciebie, ani dla foterów ślubnych - po prostu takie skojarzenie.
    W portrecie taki kadr wg mnie mógłby zaistnieć, ale w kontekście kilku ciaśniejszych. Szczegóły opisał Ci już wyczerpująco Kartofelinder
    | FB | BLOG |

  8. #8

    Domyślnie

    Czekamy na więcej !!!
    "Nikon"

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2012
    Miasto
    Mielec/Dębica
    Posty
    114

  10. #10

    Domyślnie

    A tu dłonie zaciśnięte ponieważ? Kompozycja leży (jak i na jedynce), poczytaj trochę. Dziewczyna niezła, ale najtrudniej się pracuje gdy i fotograf i modelka zaczynają przygodę. Ona nie dba o ułożenie dłoni, nóg, ciała. A my tego nie widzimy jeszcze itd.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •